İngilizce Kursları Ne Zaman Başlıyor?

İngilizce kurslarının başlangıç tarihleri İngilizce seviyeniz ve tercih ettiğiniz eğitim günleri ve tercih edeceğiniz İngilizce programına göre değişiklik göstermektedir.

Genel katılıma uygun İngilizce kursları, her seviye ve her yaş grubu için uygundur. Genel programlarda, her ayın ilk pazartesi günü başlangıç seviyesinde İngilizce kursları başlar. Diğer seviyelerde ise seçilen eğitim gününe göre İngilizce kursu başlangıç tarihleri değişiklik göstermektedir

Yoğun İngilizce kursları, 4 ve 6 haftalık programlardır. Bu programlar genellikle hafta içi sabah ve öğleden sonra olarak açılmaktadır. Yoğun İngilizce programları yaz tatilinde ve sömester tatilinde daha sık açılmaktadır.

IELTSTOEFLPearson PTEHazırlık atlama kursu gibi sınav hazırlık kursları ise belirli tarihlerde açılmaktadır.

4-6 yaş, 6-10 yaş ve 11-16 yaş grupları için planlanan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine özel İngilizce kursları ise, okulların başlaması ile birlikte başlar ve okulların kapanması ile birlikte son bulmaktadır. Bu tarihler dışında, her yıl 2. dönemin başlangıcında ve yaz tatilinde yaz okulu olarak eğitimler başlamaktadır.

İngilizce özel ders programları ve yine İngilizce mini grup programları ise katılımcıların tercih ettiği tarihlerde başlar. Eğitim günleri ve saatleri yine katılımcıların tercihine göre belirlenir.

İngilizce kursları ne zaman başlıyor sorusuna cevap arıyorsanız, ilgilendiğiniz kursun başlangıç tarihleri için eğitim danışmanlarımız ile görüşmeniz tavsiye edilir.

Son güncellenme tarihi: 14/06/2024

İngilizce Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Hızlı İçerik

2024 İngilizce Kursları Ne Zaman Başlıyor?

“İngilizce kursları ne zaman başlıyor?” sorusuna gelince, cevap seçtiğiniz eğitime göre değişir. Ancak, çoğu eğitimde yıl boyunca İngilizce kurslarına katılmak mümkün. Bu da size hazır olduğunuzda bir ingilizce kursuna katılmanıza olanak tanır. İster yoğun kursları ister uzun vadeli programları tercih edin, muhtemelen tercih ettiğiniz başlangıç ​​tarihine uygun seçenekler bulacaksınız.

Bazı ingilizce seviyeleri veya programlar için belirli başlangıç ​​tarihleri ​​olabileceğini unutmamak önemlidir. Örneğin, her ay düzenli aralıklarla başlayan başlangıç ​​seviyesi kursları olabilirken, daha ileri düzey kursların yıl boyunca daha az başlangıç ​​tarihi olabilir. Bu nedenle, kaydolmak istediğiniz kursun belirli başlangıç ​​tarihlerini belirlemek için eğitim danışmanız ile görüşmeniz önerilir.

İngilizce Kursuna Başlamak İçin En İdeal Zaman Ne Zaman?

İngilizce kursuna başlamak için hiç bir zaman “doğru” zaman olmasa da, bazı faktörler dil öğrenme yolculuğunuz için ideal zamanlamayı belirlemenize yardımcı olacaktır. Planllı ve doğru bir karar vermek için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmalısınız:

Net Hedefler Belirleyin

İngilizce kursuna başlamadan önce, amaçlarınızı ve hedeflerinizi tanımlamanız çok önemlidir. İngilizce öğrenerek ne elde etmeyi umuyorsunuz? Kişisel gelişim, kariyer gelişimi veya seyahat amaçları için mi öğreniyorsunuz? Motivasyonlarınızı anlamak, başlamak için doğru zamanı seçmenize yardımcı olacaktır. Belirli bir teslim tarihiniz veya İngilizce yeterliliğiniz için yaklaşan bir etkinliğiniz varsa, öğrenme ve pratik için bolca zaman ayırmak için kursunuza çok önceden başlamak en iyisidir.

Mevcut Programınızı ve Ayırabileceğiniz Zamanı Değerlendirin

İngilizce kursuna başlamanın fizibilitesini belirlemek için mevcut programınızı ve zamanınızı değerlendirin. Yoğun bir işiniz veya özel hayatınız varsa, çalışmalarınıza yeterli zaman ve enerji ayırabileceğiniz bir zaman seçmeniz çok önemlidir. Daha az yoğun olduğunuz veya derslere katılmak ve ödevleri tamamlamak için her hafta belirli zaman aralıkları ayırabileceğiniz dönemleri düşünün. Mevcut sorumluluklarınız ile İngilizce öğrenmek için ayırcağınız zaman arasında bir denge bularak kendinizi başarıya hazırlayabilirsiniz.

Tatillerden Faydalanın

Birçok kişi için tatiller veya dönem sonları, İngilizce kursuna başlamak için mükemmel bir fırsat sunar. Yaz veya kış tatilleri gibi işe veya okulunuza uzun bir ara verirseniz, yoğun bir dil öğrenme programına başlamak için ideal bir zaman olabilir. Her zamanki rutininizin dikkati dağılmadan tamamen derslerinize konsantre olabilir, kısa sürede önemli ilerleme kaydedebilirsiniz. Özellikle yaz tatillerinde, öğrendikleirnizi uygulayabileceğiniz yurtdışı yaz okulu programlarınıda eğitim sürecine dahil edebilirsiniz.

Dış Faktörleri Düşünün

İngilizce kursuna başlamak için en iyi zamanı belirlemede kişisel faktörler önemli bir rol oynarken, dış faktörler de kararınızı etkileyebilir. Örneğin, akademik dönemlerin farklı olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, kurs başlangıç ​​tarihinizi dönemin başlangıcına göre ayarlamayı tercih edebilirsiniz. Bu, yapılandırılmış bir öğrenme ortamı sağlayabilir ve benzer öğrenme hedeflerini paylaşan diğer öğrencilerle etkileşim kurmanıza izin verir.

şimdi değilse ne zaman (ingilizce)

şimdi değilse ne zaman?

İngilizce Kurs Fiyatlarını Araştırın

İngilizce kursları ne zaman başlıyor sorusuna en iyi cevaplardan biride kurs maliyetlerini değerlendirmek olacaktır. İngilizce kursları genelde her ay yeni eğitimler ile başlar. Fakat bazı dönemlerde İngilizce kursu fiyatlarında kampanyalar uygulanır. Özellikle, yeni dönem kayıt yenileme, yılbaşı ve yaz tatilleri öncesinde ingilize kursları kampanyalar düzenlenir. Bu kampanyaları takip ederek doğru zamanda ingilizce kursuna başlayabilirsiniz.

Yukarıdaki tüm faktörleri göz önüne alarak ingilizce kursları ne zaman başlıyor sorusuna net bir cevap arıyorsanız kaydolmak istediğiniz kursun belirli başlangıç ​​tarihlerini belirlemek için eğitim danışmanız ile görüşmeniz önerilir.

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

İngilizce kursları ne zaman başlıyor yazısında kullanılan fotoğraflar;

Fotoğraf: Leeloo The First:

Leave A Comment

Biz Sizi Arayalım!

Eğitimlerimiz hakkında sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurmanız yeterli…

Formu doldurarak gizlilik politikamızı ve kvkk aydınlatma metnini
kabul etmiş sayılırsınız.

Yeniliklerden İlk Sen Haberdar Ol!

Yeni makaleleri ve İngilizce kursu kampanyalarını sana mail ile göndereceğiz.

Abone olarak, gizlilik politikasını ve kvkk aydınlatma metnini kabul etmiş sayılırsın.