Çocuklar İçin İngilizce Kursu

Çocuklar İçin İngilizce Kursu

Çocuklar için İngilizce Kursu

ETC İngilizce Kursu tarafından hazırlanan çocuklar için ingilizce kursları 4 – 16 yaş grubu arasındaki öğrenciler için tasarlanan özel bir programdır. 2024 - 2025 eğitim yılında çocuklar için İngilizce kursları her yıl olduğu gibi Eylül ayında başlar. 2. dönem ingilizce kursları ise her yıl Şubat ayında başlar. 2024 - 2025 yeni dönem İngilizce kursları Eylül 2024‘de başlıyor. 2. Dönem ise Şubat 2025‘de başlayacak.

Çocuklar için ingilizce kurslarında maksimum 12 kişilik sınıflarda kolej ingilizcesi eğitimi verilir. Çocuklar için ingilizce kursunda sınıflar öncelikli olarak yaş gruplarına göre ve ingilizce seviyelerine göre planlanır. Aynı yaş grubundaki ve aynı seviyedeki öğrenciler maksimum 12 kişilik gruplar halinde ferah ve geniş sınıflarda eğitim alırlar.

ETC İngilizce Kursunda verilen “çocuklar için ingilizce kursları” özellikle okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin İngilizce alt yapısını oluştururken İngilizce’yi sevdirmeyi amaçlamaktadır.

Çocuklar için İngilizce kursunda ingilizce kursları haftasonu ve hafta içi okul saatlerinden sonra verilmektedir. Çocuklar için verilen ingilizce kurs müfredatının dışında, haftanın belirli günleri sadece aynı seviyedeki ve aynı yaş grubundaki öğrenciler için konuşma, dinleme, yazma gibi oyunlu aktivite programları tamamen ücretsiz verilmektedir. Böylece sadece ingilizce kursu olmanın dışında çocukların ingilizce öğrenmekten keyif alması sağlanmaktadır.

ETC İngilizce Kursunun sunduğu çocuklar için ingilizce kurslarında bu yıl eğitime devam edip gelecek yıl bir üst seviyeden İngilizce kursuna devam edecek öğrenci oranı %98’dir.

Çocuklar İçin İngilizce Eğitim Seviyeleri

İlkokul öğrencileri için İngilizce kursları, Starters, Movers, Flyers ve Flyers + seviyeleri olarak gruplandırılmaktadır.

Flyers seviyesini bitiren öğrencilerden yeterli düzeye gelenler Teens gruplarının A1 veya A2 seviye eğitimlerine devam etmektedirler.

Çocuklar için İngilizce kursları, ilkokulu öğrencilerine özel olarak düzenlenmekte, farklı yaş grubu öğrencileri ile birleştirilmemektedir.

Çocuklar için ingilizce kurslarına kayıt olan tüm öğrencilerimize ayrıca, ilkokuldaki ingilizce sınav dönemlerinden önce okul sınavlarına hazırlık etütü verilerek, okul eğitimlerindeki eksik olan bölümler üzerinde eğitmenler ile birlikte çalışma fırsatı verilmektedir. Sınav dönemlerinde ek olarak verilen etütlerin tamamı ücretsizdir ve randevu sistemi ile planlanmaktadır.

Çocuklar için İngilizce kursları hem yaz döneminde, hemde kış döneminde devam etmektedir. Kış Dönemi kursları, okulların açılması ile başlamakta ve kapanması ile son bulmaktadır.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu Ne Zaman Başlıyor?

Çocuklar için İngilizce kursları her yıl Eylül ayında başlar. İkinci Dönem eğitimleri ise yine her yıl Şubat ayında başlar. Eğitimler hafta içi veya hafta sonu tercihine göre haftalık olarak planlanmaktadır. Çocuklar için İngilizce kursları MEB’in takvimi ile aynı takvimde ilerlemektedir.

Çocuklar için İngilizce Kursları Eğitim Süreleri ve Günleri

Çocuklar için İngilizce kursu eğitimleri haftasonu farklı saat dilimlerine planlanmıştır. Çocuklar için İngilizce kursları hem İngilizce seviyesine ve hem de yaş gruplarına göre ayrılmaktadır. Bu sayede çocuklar için planlanan İngilizce kurslarında aynı seviye ve yaştaki çocuklar eğitim görmektedir.

Çocuklar için İngilizce Kursu: Neden Gerekli?

Dil Öğrenimi İçin Güçlü Bir Temel Oluşturmak

Bir dil öğrenmek, bir bina inşa etmeye benzer. Daha fazla büyümeyi desteklemek için güçlü bir temel gerektirir. çocuklar için ingilizce kursu, çocuklara İngilizce’de sağlam bir temel geliştirmek için ideal bir platform sağlar. Zihinleri yeni seslere, kelimelere ve dil bilgisi yapılarına açık olduğundan, çocuklar erken yaşta başlayarak dili daha zahmetsizce kavrayabilirler.

Bilişsel Becerileri Geliştirme

Araştırmalar, genç yaşta ikinci bir dil öğrenmenin bilişsel becerileri önemli ölçüde artırabileceğini göstermiştir. Çocuklar çocuklar için ingilizce kursuna girdiklerinde, beyinlerinin sinirsel bağlantılarını uyaran çeşitli dil kalıplarına ve kelime dağarcığına maruz kalırlar. Bu süreç onların problem çözme yeteneklerini, eleştirel düşünmelerini ve yaratıcılıklarını güçlendirir.

Kültürel Farkındalığı Genişletmek

Dil ve kültür birbirine bağlıdır. Çocuklar için İngilizce kursu ile İngilizce öğrenerek, çocuklar sadece dil becerileri kazanmakla kalmaz, aynı zamanda farklı kültürler ve bakış açılarıyla da tanışırlar. Bu maruz kalma, kültürel farkındalığı, empatiyi ve erken yaşlardan itibaren çeşitlilik için takdiri teşvik eder.

Çocuklar için İngilizce Kursunun Faydaları

Gelişmiş İletişim Becerileri

Çocukları ingilizce kursuna kaydetmenin başlıca avantajlarından biri, etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesidir. İngilizce öğrenmek, çocuklara kendilerini güvenle ifade etme ve düşüncelerini ve fikirlerini küresel bir dilde ifade etme becerisi kazandırır. Bu beceri, yaşlandıkça ve giderek birbirine bağlı hale gelen dünyaya girdikçe paha biçilmez hale gelir.

Akademik İlerleme

İngilizce, akademi ve araştırmada baskın bir dil haline geldi. Çocuklar için ingilizce kursuna kaydolan çocuklar, akademik uğraşlarında avantaj elde ederler. İngilizce olarak sunulan çok çeşitli kaynaklara, literatüre ve eğitim materyallerine erişebilirler. Bu maruz kalma, bilgi tabanlarını genişletir, akademik performanslarını geliştirir ve onları gelecekteki eğitim fırsatlarına hazırlar.

Kariyer fırsatları

İngilizce yeterliliği, bireyler için bir kariyer fırsatları dünyasının kapılarını açar. Günümüzün küresel iş piyasasında, işverenler iki dilli veya çok dilli adaylara çok değer veriyor. Ebeveynler, çocuklar için ingilizce kursuna yatırım yaparak, çocuklarına rekabet avantajı sağlar ve giderek birbirine bağlı ve küreselleşen bir profesyonel ortamda başarılı olmalarını sağlar.

Kişisel Gelişim

Çocuklar için ingilizce kursu ile İngilizce öğrenmek, dil becerileri edinmenin ötesine geçer. Çocukların bütünsel gelişimine katkı sağlar. Çocuklar, dil öğrenimine katılarak özgüven geliştirir, problem çözme becerileri geliştirir ve dayanıklılık geliştirir. Bu nitelikler, kişisel gelişimleri ve hayatın çeşitli yönlerinde başarıları için temel direkler haline gelir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuklar için ingilizce kursuna başlamaları için ideal yaş kaçtır?2023-07-04T16:53:59+03:00

Çocuklar için ingilizce kursuna başlamak için ideal yaş değişir, ancak genellikle 4 ila 6 yaşları arasında başlamaları önerilir.

Çocukların İngilizce konusunda yetkin hale gelmesi ne kadar sürer?2023-07-04T17:20:59+03:00

Çocukların İngilizce kursu aracılığıyla İngilizce’de yetkin hale gelmeleri için gereken süre, yaşları, daha önce İngilizce ile tanışmaları ve kursun yoğunluğu gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, tutarlı uygulama ve sürükleyici öğrenme ile çocuklar bir veya iki yıl içinde güçlü bir temel geliştirebilirler.

Çocuklar için İngilizce kursunda sınıflar kaç kişilik?2024-02-14T20:08:52+03:00

İlkokul ve Ortaokul öğrencileri için İngilizce Kursları farklı yaş grupları için planlanmıştır. 7 yaş, 8 yaş, 9 yaş, 10 yaş ve 11 yaş grubu öğrencileri için hazırlanan tüm İngilizce sınıflarında eğitimler maksimum 12 kişilik sınıflarda yapılır. Çocuklar için ingilizce kurslarında, tüm sınıflar öncelikli olarak yaş ve seviyeye göre ayrılır.

Çocuklar için İngilizce kursları ne zaman başlıyor? Nezaman bitiyor?2024-02-14T20:09:28+03:00

Çocuklar için İngilizce Kursları okulların açılması ile birlikte başlayıp okulların tatiile gireceği Haziran ayında sona eriyor. Bu tarihler haricinde çocuklar için İngilizce kursları yaz tatili döneminde hafta içi gündüz olarak devam ediyor. Ayrıca 2. dönem başlayan yeni sınıflarda eğitimler sömester tatili ile birlikte tekrar başlıyor.

1. dönemi kaçırdık, eğitime 2. dönem başlayabilir miyiz?2024-02-14T20:08:18+03:00

Evet, eğitime istediğiniz dönem başlayabilirsiniz. Öğrencilerimizin seviyeleri ve sınıfları farklı olduğu için her seviye için ayrı sınıfımız bulunmaktadır.

Çocuğumu bu yıl İngilizce kursuna göndersem 1 senede tamamen öğrenir mi?2024-02-14T20:08:01+03:00

İngilizce zamana dayalı ve uzun soluklu bir eğitimdir. Genel olarak İngilizce eğitim sistemi yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. 1 eğitim yılı boyunca alınan İngilizce eğitim, yaş ve yaşlara göre programlanan eğitim sisteminden dolayı yeterli olmayacaktır. Çocuklar için İngilizce kurslarında önemli olan İngilizce eğitiminin uzun soluklu bir eğitim olarak planlanmasıdır.

Çocuklar için İngilizce kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli …

Sizi Geri Arayalım!

Eğitimlerimiz hakkında sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurmanız yeterli.

En kısa süre içerisinde geri döneceğiz.  

Formu doldurarak gizlilik politikamızı ve kvkk aydınlatma metnini kabul etmiş sayılırsınız.

Go to Top