Hazırlık Atlama Kursu

Sınava Hazırlık Kursu
hazırlık atlama kursları

Şişli Mecidiyeköy Hazırlık Atlama Kursları

British Town İngilizce Dil Okulu
896

Hazırlık Atlama - Proficiency Kursları

British Town Şişli Mecidiyeköy İngilizce kursu tarafından üniversitelerin hazırlık bölümünde okuyan öğrenciler için hazırlık sınıfında başarılı olabilmeleri için destek programları olarak veya sadece hazırlık muafiyet (proficiency) sınavından başarılı olmak için her üniversiteye özel olarak hazırlanmış eğitim hazırlık atlama kursu programıdır.

Üniversite hazırlık yılı sonunda yapılan ve hemen her öğrenci için kabusa dönüşen muafiyet/proficiency sınavında başarılı olamamanız hazırlık yılını tekrar okumanızı gerekebilir. British Town Şişli Mecidiyeköy İngilizce Kursu olarak, sene tekrarı yerine bu sınavda başalı olabilmeniz için eğitim gördüğünüz üniversite müfredatına uygun hazırlık atlama kursu vermektedir.

Üniversiteye bu yıl başlayacak öğrenciler için de uygun olan hazırlık atlama kursu birebir, ikiye bir, veya o üniversitenin öğrencilerinden oluşan gruplarda hazırlık sınıfı muafiyet sınavına (proficiency sınavı) yönelik özel hazırlanmış programlardır.

Hazırlık atlama kursuna katılacak öğrencilere ilk aşamada yazılı kendi üniversitelerinin müfredatına uygun ingilizce hazırlık atlama sınavı uygulanır. Deneme olarak yapılan hazırlık atlama sınavı sonucuna göre öğrencilerin eksiklikleri tespit edilir ve eğitim koçları tarafından üniversite hazırlık atlama sınavına göre eğitim programı hazırlanır. Öğrencilerin bu programa uygun olarak çalışması tavsiye edilir.

British Town Şişli Mecidiyeköy İngilizce Kursunda, hazırlık atlama kursu sınav hazırlık programlarına katılan öğrenciler arasında çalışma planına uyan ve devamlılık gösteren öğrencilerin hazırlık sınıfı muafiyet sınavını geçme hedef/başarı oranı %95'tir.

Hazırlık Atlama Kursu – Proficiency Kursu

Üniversiteye yeni başlayacak veya hazırlık eğitimi aldıktan sonra hazırlık atlama sınavına girecek öğrenciler için hazırlanan özel programlardır. Hazırlık atlama kursu olarak adlandırılan bu eğitimler, öğrencilere Proficiency sınavında başarılı olarak eğitimlerine direk bölümden başlatmayı hedefleyen eğitimlerdir.

Hazırlık atlama kursu eğitimleri, yıl içerisinde özellikle vize ve final sınavlarına , yaz döneminden itibaren ise hazırlık sınıfını atlama sınavı olan proficiency sınavlarına yöneliktir.

Hazırlık Atlama Kurslarına En Çok Talep Aldığımız Üniversiteler

 • Yıldız Teknik Üniversitesi
 • İstanbul Teknik Üniversitesi
 • Boğaziçi Üniversitesi
 • Bilgi Üniversitesi
 • Kadir Has Üniversitesi
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi
 • İstanbul Üniversitesi
 • Nişantaşı Üniversitesi
 • Kemerburgaz Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi
 • Işık Üniversitesi
 • Aydın Üniversitesi

Biz Sizi Arayalım!


Üniversitelerin Örnek Hazırlık Atlama Sınavları

Hazırlık Atlama Kursuna Gidenlerin Yorumları

Yıldız Teknik üniversitesinde hazırlık sınavını geçemedim. Kısa zamanda British Town ile hazırlandım. Sene tekrarı yerine bölümden başladım. Çok Teşekkürler


Mert S.

İstanbul Teknik Üniversitesinin hazırlık atlama sınavını sizin sayenizde geçtim. Hocalar ve kursunuz inanılmaz fayda sağladı. Eğitimlerden çok keyif aldım ve memnun kaldım.

Nilay S.

Hazırlık sınıfını sayenizde atladım. 2 senedir başıma bela olan İngilizce'den sayenizde kurtuldum. Eğitmenlere çok teşekkür ediyorum.Ebru Ç.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!