TOEFL Kursu

Sınava Hazırlık Kursu
toefl kursları

Şişli Mecidiyeköy TOEFL Kursları

British Town İngilizce Dil Okulu
1240

TOEFL Kursları

British Town Şişli Mecidiyeköy İngilizce Kursunda verilen TOEFL kursları İngilizce eğitimlerinin dışında sadece TOEFL Sınavına Hazırlık amacını taşıyan eğitim kurs programıdır.

TOEFL Kursları, TOEFL sınavının yapısına uygun olarak okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarında katılımcıların hedefledikleri puana ulaşmasını hedeflemektedir.

TOEFL kursuna katılacak adaylara öncelikli olarak gerçeğe uygun ve sürekli güncelenen TOEFL deneme sınavı yapılmaktadır. Gerçek TOEFL scalasında yapılan puanlama ile adayların eğitim öncesi durumu ve her bir yetkinlikteki ( okuma, yazma, dinleme ve konuşma) puanları tespit edilir.

TOEFL deneme sınavı sonucunda adayların TOEFL kursunda gidermesi gereken eksikliklere göre eğitim planlaması yapılır. Ücretsiz olarak sunulan TOEFL Coach gözetiminde, TOEFL kursu süresinde adayların hedefledikleri puana ulaşabilmesi için özel çalışma planlaması sunulur ve adaylara bu çalışma programına uyması tavsiye edilir.

TOEFL kursu eğitimleri British Town Şişli Mecidiyeköy İngilizce Kursunda, hafta içi akşam ve hafta sonu gündüz saat dilimlerinde planlanmaktadır. TOEFL kursuna katılan adayların, ayrıca kendi programlarına uygun gün ve saatlerde ek ders olarak özel etüt dersleri hakları mevcuttur. Bu özel dersler ile adayların TOEFL yetkinliklerinde eksik olan bölümleri gelişitirmeleri planlanmaktadır.

British Town Şişli Mecidiyeköy İngilizce Kursunun sunduğu TOEFL kurslarında hedefe yönelik en iyi TOEFL kursu sunulmaktadır. Bu sebepten dolayı TOEFL kursuna katılan öğrencilerimizin ilk TOEFL sınavı denemelerindeki hedef / başarı oranı %89'dur.

TOEFL IBT Kursu

TOEFL Sınavı İçeriği

TOEFL hazırlık eğitim programı, daha önceki yılların TOEFL sınavı soruları titizlikle incelenerek hazırlanmıştır. Bu doğrultuda daha önce sıklıkla soru gelmiş gramer konularına ve daha önce çıkmış ya da çıkması muhtemel kelimelere öncelik vermek suretiyle,

IBT TOEFL sınavında sınanan dört beceri üzerinde durulmaktadır.Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerileridir.

Test 3,5 saat ile 4 saat arası bir sürede tamamlanır. Bu süre içerisinde kısa bir ara verilir.

Bilgisayarlı Toefl’da öğrencinin yanında bir rehber ve gözetmen öğretmen vardır.

Bu öğretmen, testin nasıl yapılacağını, bilgisayarın kullanımı ve diğer konularda teknik yardım yapar.

Listening 40-60 Dakika 30-50 Structure 15-20 Dakika 20-25 Break(ara) 5 Dakika

Reading: 70-90 Dakika 44-55

Writing: 30 Dakika 1 Topic

Listening: Amerikan İngilizcesini anlama yeteneğiniz ölçülür.

Structure: Öğrencinin Standart Yazılı İngilizceyi kurallara uygun kullanıp kullanmadığı test edilir.

Reading: Öğrencinin Amerikan İngilizcesini okuma ve anlama yeteneği test edilir.

Writing: Öğrencinin yazma yeteneği 30 dakika içerisinde yazacağı bir kompozisyon ile ölçülür.

TOEFL Sınavı Başvuruları Nasıl Yapılır?

TOEFL sınavı yalnızca ETS merkezi tarafından belirtilen yerlerde gerçekleştirilir. TOEFL sınavına internet üzerinden kredi kartı bilgisi ile birlikte online kayıt olunabildiği gibi, TOEFL kayıt formu doldurularak fax veya posta ile ya da telefonla da başvurulabilinir.


Biz Sizi Arayalım!


Kimler Katılmalı?

Yurtdışındaki üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programlarında okumayı amaçlayan ya da yurtdışına farklı amaçlarla çıkacak olan öğrenciler ve İngilizce bilgisinin uluslar arası kabul gören bir sınav tarafından onayının istendiği kamu ve devlet kuruluşunda çalışanlar bu sınava girmektedirler. TOEFL sınavına girecek kişinin İngilizce becerisinin en az orta (intermediate) derecede olması beklenir. Dolayısıyla TOEFL sınavı hazırlık eğitimine katılacak kişilerin, genel İngilizce kurlarında olduğu gibi sıfırdan İngilizce öğrenmeleri söz konusu değildir. TOEFL hazırlık eğitimine katılacak kişiler, bu spesifik sınava hazırlanacak şekilde İngilizce eğitimlerini TOEFL sınavının öncelikli olarak ölçtüğü beceriler doğrultusunda alacaklardır.

TOEFL sınavının formatı nedir?

TOEFL sınavı önceki yıllarda üç farklı formatta gerçekleştiriliyordu: - IBT (Internet Based Testing) - CBT (Computer Based Testing) - PBT (Paper Based Testing) Son yıllarda TOEFL sınavı çoğunlukla IBT formatında uygulanmaktadır. IBT formatının gerçekleştirilme imkanı olmayan şehirlerde ise PBT formatında uygulanmaya devam etmektedir. CBT formatı TOEFL sınavı artık uygulanılmamaktadır. TOEFL sınavı skorları 2 yıl geçerlidir.

BİLGİ: TOEFL sınavının en yoğun yapıldığı aylar Ekim, Kasım, Aralık, Nisan ve Mayıstır. IBT TOEFL sınavına her yedi günde bir kere girme hakkınız vardır.

TOEFL skor aralıkları:

IBT - (0-120) CBT - (0-300) PBT - (310-677)

TOEFL hazırlık kursunun içeriği nedir?

TOEFL hazırlık eğitim programı, daha önceki yılların TOEFL sınavı soruları titizlikle incelenerek hazırlanmıştır. Bu doğrultuda daha önce sıklıkla soru gelmiş gramer konularına ve daha önce çıkmış ya da çıkması muhtemel kelimelere öncelik vermek suretiyle, IBT TOEFL sınavında sınanan dört beceri üzerinde durulmaktadır.

Bunlar ise Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerileridir.

TOEFL hazırlık eğitimi sınıflarında nasıl bir eğitim verilir?

TOEFL hazırlık eğitimi bilgisayarlı sınıflarda, gerçek TOEFL sınavı koşullarında ve konusunda uzman eğitmenler tarafından verilir.

TOEFL hazırlık eğitimi programı bitiminde öğrencinin kazanımları nelerdir?

TOEFL hazırlık eğitimine katılan öğrenci, en az orta düzeydeki İngilizce bilgisini, TOEFL sınavının ölçtükleri doğrultusunda geliştirir ve pratikleştirir. Bu şu demektir: TOEFL hazırlık eğitimini tamamlayan öğrenci dinleme, konuşma, okuma, yazma ve dilbilgisi becerilerini akademik yeterliliğe getirir.

İngilizce Kursu Eğitimlerimiz

Her seviye ve her yaş grubu için farklı seviyelerde İngilizce eğitimleri genel katılım için uygundur. İngilizce eğitimleri hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu gruplarında eğitim verilmektedir. Program detayları için bknz: İngilizce kursu.
IELTS, TOEFL, TOEIC, gibi sınavlarına hazırlık kurslarında İngilizce eğitiminin dışında, özellikle sınav odaklı eğitimler verilmektedir.
YDS ve YÖKDİL sınavlarına yönelik puan ve skor hedefli eğitim programlarıdır.
Bknz: YDS Kursu
Üniversitelerin hazırlık sınıflarında başarılı olmak için hazırlanan programlar, eğitim aldığınız üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarını atlamak için hazırlanmış özel müfredatlı eğitimlerdir.
Bknz: Hazırlık Atlama Kursu
7 - 11 yaş grubu öğrenciler için özel hazırlanmış kolej seviyesinde İngilizce eğitim müfredatı ile çocuklara hem İngilizceyi sevdirmeyi hem de İngilizcelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. çocuklar için ingilizce kursu
Ortaokul ve Lise öğrencileri için hazırlanan özel müfredatlı İngilizce kursları bu yaş grubundaki çocukların İngilizce öğrenmesini ve ileriki hayatlarında İngilizce sorunu ile karşılaşmamalarını amaçlamaktadır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. ortaokul lise ingilizce kursu
İngilizce özel ders programları kişiye özel olarak, esnek program saatlerinde ve ihtiyaç analizi yapılarak planlanmaktadır. İngilizce özel ders programlarında tercih edilen eğitim günlerinde ve kişinin ihtiyacına yönelik bir eğitim programı ile devam eder. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. ingilizce özel ders
İngilizce konuşma kursları, katılımcıların var olan İngilizce bilgileirnin yanı sıra konuşma yeteneğini geliştirmek amaçlı sunulan eğitim programlarıdır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. İngilizce Konuşma Kursu
İş İngilizcesi kursları, iş hayatındaki ihtiyaçlara göre planlanmış, uluslararası iş hayatına göre planlanmıştır. İş İngilizcesi kursları hakkında detaylı bilgi için Bknz. iş ingilizcesi kursu
Kurumların ihtiyacına göre özel ahzırlanan programlar, katılımcıların mesai saatlerini aksatmadan kişi ve kurumların ihtiyacına göre özel olarak hazırlanmaktadır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. Kurumsal İngilizce Kursu
İngilizce bilgisini geliştirmek isteyenler ve CV'sine yurtdışı tecrübesinide eklemek isteyenler için tamamen ücretsiz danışmanlık ve yurtdışı dil eğitim fırsatları için Bknz. Malta Dil Okulları

TOEFL Kurlarımıza Katılan Öğrencilerin Yorumları

TOEFL kursunuzdan çok memnun kaldım. Sınavımda harika geçti. Şimdi sonuçları bekliyorum. British Town Şişli'ye bana verdiği destek için çok teşekkür ederim.

Melek T.

Seattle'daki okulum kabul için TOEFL skorunu şart koştu. Sayenizde çok iyi bir sonuç aldım ve istediğim okula kabul edildim. Teşekkürler

Gizem B..

İnanılmaz keyifli bir eğitimdi. Çok faydasını gördüm. Sadece TOEFL sınavı için değil, akademik kariyerim içinde çok faydalı bir eğitim oldu.


Koray A.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!