İlkokul ve İlköğretim İngilizcesi Kursu

İlkokul İngilizce Kursu – İlköğretim İngilizcesi Kursu

İngilizce öğrenmeye erken yaşlarda başlamak büyük avantaj yaratıyor. Araştırmalara göre yeni bir dil öğrenmek için en iyi yaşlar 6 – 14 yaş arası. Yeni eğitim sistemi ile birlikte ilköğretimin yerini alan ilkokul ve ortaokul eğitim sisteminde, 2. sınıftan itibaren İngilizce derslerinede yer veriliyor.

Erken yaştan itibaren İngilizce öğrenmeye başlamak çocuklar için gelecekte büyük avantaj sağlıyor. Özellikle çocuklar için ingilizce kurslarında verilen ve okuldaki ingilizce müfredatına destek olan ingilizce eğitiminde çocuklar özgüven kazanıyorlar. Ve ilerleyen yaşlarda İngilizce eğitimlerinde sorun yaşamıyorlar.

İlkokulda İngilizce Öğrenmek Çocuklara Neler Kazandırır?

Çocukların beyinlerindeki dil gelişimi iki yaşından itibaren başlar ve ergenlik dönemine kadar devam eder. Eğer çocuklar bu dönemde İngilizce öğrenmeye başlarsa yabancı dili de ana dili gibi rahatlıkla öğrenebilir. Çocuklar için İngilizce kursu çocuğun bilişsel gelişimine katkıda bulunur. Ana dilin yanında öğrenilen İngilizce aynı zamanda ana dilindeki edinim üsrecinide hızlandırır.

Erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlayan çocuklar öncelikle özgüven kazanırlar. Bu da öğrencinin İngilizce ve diğer derslerdeki gelişiminde olumlu bir katkı sağlar. İlkokul ve ortaokul (ilköğretim) eğitiminin yanında ingilizce kursuna devam eden öğrenciler lise ve üniversitede İngilizce hazırlık sınıflarını okumadan atlayabilirler. Buda eğitim hayatında en az 1 yıl zaman ve maddi kazanç sağlayabilir.

Okulların sınav odaklı eğitim sisteminden dolayı İngilizce ilerleyen yaşarda ikinci plana atılır. Hem öğrenciler hem de veliler İngilizce eğitimi yerine diğer dersler üzerinde yoğunlaşır. Bu yüzden ilkokul ingilizce kursu öğrencilerin eğitim hayatında çok fayda sağlamaktadır.

İlkokul İngilizce Kursu – İngilizce’yi Nasıl Öğretiyoruz?

İlkokul ingilizce kursu müfredatları, yaş grupları ve ingilizce seviyelerine göre hazırlanmıştır. Asıl amaç çocuklara İngilizce’yi sevdirmek ve İngilizce’yi ezbere dayalı yöntemlerin dışında öğrenmelerini sağlamaktır.

İlkokul ingilizce kursu eğitim sistemi çocuklara kolej seviyesinde ingilizce öğretmek ve çocukların ingilizce konuşmalarını sağlamaktır. Gramer ve yapılar dolaylı yollardan tekrar ederek verilir.

İngilizce’yi Nasıl Öğretiyoruz?

İlkokul ingilizce kursu programında işitsel malzemeler ve hedef dile maruz bırakma sistemin temildiir. Tekrarlı dinlemeler sayesinde çocuklar İngilizce seslerine, kelimelerine ve cümle yapılarına yabancı olmamaya başlar. Öğretmneleirmiz derslerde her bir çocuğu ayrı ayrı cesaretlendirir ve bunu ilerlemenin çokluğuna veya azlığına bakmadan her bir başarıyı ayrı ayrı överek yapar. Küçük gruplar sayesinde öğretmenlerimiz her bir çocukla yeterince ilgilendiğinden emin olur. İlkokul ingilizce kursu süresince daha önce öğrenilmiş konular gerektikçe tekrarlanır. Bu şekilde aynı konu farklı zamanlarda tekrar edilir ve pekişitirilir.

İlkokul ingilizce kurslarımızda çeviri kullanılmaz. Çocukların dili doğrudan kavramaları için tercümeye gerek yoktur. Çocuklar dili kendilerine gösterilen resimlerle, kendi yaptıklarıyla veya işaretlerle öğrenirler. İlkokul ingilizce kurslarında sınıflar öncelikli olarak yaş gruplarına ve ingilizce seviyelerine göre ayrılır. İlkokul ingilizce kursu müfredatıda yaş grubuna göre farklılık gösterir

İlkokul ingilizce kursuna katılan öğrencilere hafta içi günlerde okul sonrası konuşma kulüpleri, sınav hazırlık ve etüt dersleri verilmektedir. Bu sayede hem okul sınavlarına destek vermek için hemde hafta sonu alınan İngilizce eğitimine destek olmaktadır.

Eğitim materyalleri ilkokul ingilizce kurslarında tamamen ücretsiz olarak verilmektedir.

Kaç Yaş Gruplarına Eğitim Veriyoruz?

İlkokul ingilizce kurslarına 6 yaşından itibaren eğitim veriyoruz. 7, 8, 9 , 10, 11 ve 12 yaşlarındaki öğrenciler ilkokul / ilköğretim ingilizce kurslarına katılabilirler. İlkokul ingilizce kurslarında sınıflar öncelikli olarak seviye ve yaş gruplarına göre belirlenmektedir.

İlkokul İngilizce kursları hakkında detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çocuklar için İngilizce kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli …

Sizi Geri Arayalım!

Eğitimlerimiz hakkında sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurmanız yeterli.

En kısa süre içerisinde geri döneceğiz.  

Formu doldurarak gizlilik politikamızı ve kvkk aydınlatma metnini kabul etmiş sayılırsınız.