Ortaokul Öğrencilerine İngilizce Kursu – Lise Öğrencilerine İngilizce Kursu

Ortaokul Öğrencilerine İngilizce Kursu – Lise Öğrencilerine İngilizce Kursu

Ortaokul Öğrencilerine İngilizce Kursu & Lise Öğrencilerine İngilizce Kursu

Ortaokul öğrencilerine İngilizce kursu ve Lise Öğrencilerine İngilizce kursu iki farklı programdır. Ortaokul ve lise öğrencileri için tasarlanan ingilizce kursu 11 – 16 yaş grubu için İngilizce’yi eğlendirerek öğretmeyi amaçlar. Ortaokul ve lise öğrencileri kendi yaş grup ve seviyelerinde farklı sınıflarda İngilizce eğitim alırlar. Ana hedef İngilizce bilgisini arttırmak ve gelecekte karşılacakları İngilizce hazırlık atlama sınavlarında ve eğitim hayatlarında karşılacakları İngilizcede başarılı olmalarını sağlamaktır.

Ortaokul ve lise öğrencileri için ingilizce kursları maksimum 12 kişilik sınıflarda kolej ingilizcesi eğitimi verilir. Ortaokul öğrencilerine ingilizce kursunda sınıflar öncelikli olarak yaş gruplarına göre ve ingilizce seviyelerine göre planlanır. Aynı yaş grubundaki ve aynı seviyedeki öğrenciler maksimum 12 kişilik gruplar halinde ferah ve geniş sınıflarda eğitim alırlar.

ETC İngilizce Kursunda verilen 11 – 16 yaş grubu için ingilizce kursları özellikle bu yaş grubundaki öğrencilerin ingilizce alt yapısını oluştururken İngilizce’yi sevdirmeyi amaçlamaktadır.

Ortaokul öğrencilerine ingilizce kursları haftasonu ve hafta içi okul saatlerinden sonra verilmektedir. 11 – 16 yaş grubu için verilen ingilizce kurs müfredatının dışında, haftanın belirli günleri sadece aynı seviyedeki ve aynı yaş grubundaki öğrenciler için konuşma, dinleme, yazma gibi ek aktivite programları tamamen ücretsiz verilmektedir. Böylece sadece ingilizce kursu olmanın dışında ingilizce yeteneklerini belirli alanda geliştirmek hedeflenmiştir.

Ortaokul ve Lise İçin İngilizce Kursu Ne Zaman Başlıyor?

Ortaokul ve Lise için İngilizce kursları her yıl Eylül ayında başlıyor. İkinci Dönem eğitimleri ise Şubat ayında başlıyor. Eğitimler hafta içi veya hafta sonu tercihine göre haftalık olarak planlanmaktadır. Bu yaş grubundaki İngilizce kursları MEB’in takvimi ile aynı takvimde ilerlemektedir.

Ortaokul ve Lise için İngilizce Kursları Eğitim Süreleri ve Günleri

11 – 16 yaş grubu İngilizce kursu eğitimleri haftasonu farklı saat dilimlerine planlanmıştır. Çocuklar için İngilizce kursları hem İngilizce seviyesine ve hem de yaş gruplarına göre ayrılmaktadır. Bu sayede gençler için planlanan İngilizce kurslarında aynı seviye ve yaştaki çocuklar eğitim görmektedir.

İngilizce Kursları Eğitim Süreleri ve Günleri

Ortaokul ve Lise öğrencileri için hazırlanan İngilizce kurslarının programları şu şekildedir;

* Eğitim Günleri Eğitim Saatleri
HSS Cumartesi – Pazar 09:30 – 12:45
HSÖ 14:00 – 17:15

Ortaokul ve Lise Öğrencileri İçin İngilizce Kursu: Neden Gerekli?

Küresel İletişim

İngilizce, dünya çapında iletişim kurmanın ortak bir dili olarak kabul edilir. İngilizce öğrenen ortaokul ve lise öğrencileri, farklı kültürlerden gelen insanlarla iletişim kurma fırsatı bulurlar. Bu, onların küresel bir perspektif kazanmalarını ve farklı bakış açılarını anlamalarını sağlar.

Akademik Başarı

Ortaokul veya lisede İngilizce öğrenmek, öğrencilerin akademik başarılarını artırabilir. Birçok bilimsel makale, araştırma ve kaynak İngilizce dilinde sunulmaktadır. İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenen öğrenciler, bu kaynaklara erişim sağlayabilir ve daha iyi bir eğitim alabilirler.

Kariyer Fırsatları

İngilizce, birçok iş alanında önemli bir gerekliliktir. İyi bir İngilizce becerisi, iş başvurularında öne çıkmanızı sağlar. İleri düzeyde İngilizce bilen ortaokul öğrencileri, gelecekteki kariyerlerinde daha fazla fırsat elde edebilirler. Uluslararası şirketlerde çalışma veya yurt dışında iş imkanlarına sahip olma gibi avantajlar elde edebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce kurslarına ne zaman başlamalıyım?2023-07-04T17:48:12+03:00

İngilizce kurslarına ortaokul ve lise döneminde başlamak idealdir. Bu dönemde dil öğrenme kabiliyeti daha yüksektir ve öğrenciler dil becerilerini daha hızlı geliştirebilirler.

İngilizce kursuna ne kadar süreyle devam etmelidir?2023-07-04T17:48:50+03:00

İngilizce kurslarımızın süresi genellikle kursun yoğunluğuna ve öğrencinin hedeflerine bağlıdır. Bazı kurslar kısa süreli olabilirken, diğerleri daha uzun süreli programlar sunabilir. Hedeflerinizi belirleyin ve buna uygun bir kurs seçin.

İngilizce kursları sadece dil öğrenimi mi sağlar?2023-07-04T17:49:38+03:00

Hayır, İngilizce kursları sadece dil öğrenimi sağlamaz. İyi bir İngilizce kursu, iletişim becerilerini, kültürel farkındalığı ve akademik başarıyı destekleyebilir.

Ortaokul öğrencilerine İngilizce kursu ve Lise öğrencilerine İngilizce kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli …

Sizi Geri Arayalım!

Eğitimlerimiz hakkında sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurmanız yeterli.

En kısa süre içerisinde geri döneceğiz.  

Formu doldurarak gizlilik politikamızı ve kvkk aydınlatma metnini kabul etmiş sayılırsınız.

Go to Top