İngilizce Kursu Ne Kadar Sürer?

ingilizce kursu ne kadar sürer

İngilizce Kursu Ne Kadar Sürer

British Town İngilizce Dil Okulu
1743

İngilizce Kursu Ne Kadar Sürer?

Yeni bir yabancı dil öğrenmek zamanla doğru orantılı bir süreçtir. Ne kadar zaman ayırırsanız o kadar iyi öğrenir ve dolayısı ile o kadar iyi konuşursunuz. İngilizce kursları, size 4 ana yetiyi (Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma) kazanmanız için yardımcı olur. İngilizce kursu size bu 4 ana yetiyi kazanmanız için size Gramer (Dil Bilgisi), Kelime Bilgisi (Vocabulary), Akıcı Konuşma (Fluent Speaking) gibi ek ve/veya yardımcı dersler sunar.

İngilizce kurs süreleri tercih edilen programa göre değişiklik gösterir. İngilizce kursları İnglizce öğrenmeniz için farklı zaman dilimlerinde farklı içerikli ve farklı süreli programlar uygular. Bu programlar İngilizce seviyelerine, İngilizce'ye ayırılacak zamana ve yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. British Town'da da İngilizce kurslarının ve 1 seviye İngilizce kurunun süresi seçeceğiniz programa göre farklılık gösterir.

İngilizce seviyeleri ise toplam 6 seviyeden oluşur. Farklı kurumlarda farklı seviye tabloları önünüze çıksada bu genelde o kurumun 6 seviyeyi farklı seviyelere bölmesinden ve ders saatini arttırmasından veya azaltmasından dolayı meydana gelir. Ama asıl baz alınan İngilizce Seviyeleri Avrupa Dil Portfolyosuna göre belirlenmiştir. (Bknz: Avrupa Dil Portfolyosu) İngilizce kursu süresi kişinin İngilizce bilgisine göre yani İngilizce seviyesine göre değişmektedir. İngilizce seviyelerini öğrenmek için Bknz: İngilizce Seviyeleri.

İngilizce kursları farklılaştıkça kurs süreleri de değişiklik göstermektedir. Genel katılıma uygun genel ingilizce kursları haftada 2 veya 3 gün yapılmakta, yoğun ingilizce kursları ise haftada minimum 4 gün veya 5 gün yapılmaktadır. IELTS, TOEFL, Pearson PTE gibi sınav hazırlık kursları, sınav tarihine göre değişken olmakla birlikte 2, 3 veya 4 günlük eğitim programları olarak sunulmaktadır. YDS, YÖKDİL, e-YDS gibi kurslar ise yine sınav tarihlerine göre başlamakta ve genelde 2, 3 ay süren programlardır.

Hangi İngilizce Kursu Ne Kadar Sürer?

İngilizce kursları ve süreleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

İngilizce Kursu Haftalık Ders Sayısı Toplam Süre
Genel İngilizce 8/9 Ders 3 Ay
Yoğun İngilizce 16 Ders 1 Ay
Mini Grup İngilizce 6 Ders 2 Ay
Mini Grup İngilizce 12 Ders 1 Ay
IELTS, TOEFL, PTE 8 Ders 2 AY
Mini IELTS, TOEFL, PTE 9 Ders 1,5 Ay
Hazırlık Atlama 9/12 Ders 1 Ay
YDS, YÖKDİL, e-YDS 9 Ders 3 Ay
İngilizce Özel Ders Tercihe Göre Tercihe Göre
İş İngilizcesi Kursu 8 Ders 1 Ay
Mesleki İngilizcesi Kursu 8 Ders 1 Ay
İlkokul İngilizce Kursu Tercihe Göre Okul Yılı Boyunca
Ortaokul İngilizce Kursu Tercihe Göre Okul Yılı Boyunca
Lise İngilizce Kursu Tercihe Göre Okul Yılı Boyunca

Not: Yukarıdaki programlar genel bilgi olarak verilmiştir. İngilizce kurs süreleri, tercih edilen haftalık ders sayısına göre değişiklik göstermektedir.

İngilizce Kursu Eğitimlerimiz

Her seviye ve her yaş grubu için farklı seviyelerde İngilizce eğitimleri genel katılım için uygundur. İngilizce eğitimleri hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu gruplarında eğitim verilmektedir. Program detayları için bknz: İngilizce kursu.
IELTS, TOEFL, TOEIC, gibi sınavlarına hazırlık kurslarında İngilizce eğitiminin dışında, özellikle sınav odaklı eğitimler verilmektedir.
YDS ve YÖKDİL sınavlarına yönelik puan ve skor hedefli eğitim programlarıdır.
Bknz: YDS Kursu
Üniversitelerin hazırlık sınıflarında başarılı olmak için hazırlanan programlar, eğitim aldığınız üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarını atlamak için hazırlanmış özel müfredatlı eğitimlerdir.
Bknz: Hazırlık Atlama Kursu
7 - 11 yaş grubu öğrenciler için özel hazırlanmış kolej seviyesinde İngilizce eğitim müfredatı ile çocuklara hem İngilizceyi sevdirmeyi hem de İngilizcelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. çocuklar için ingilizce kursu
Ortaokul ve Lise öğrencileri için hazırlanan özel müfredatlı İngilizce kursları bu yaş grubundaki çocukların İngilizce öğrenmesini ve ileriki hayatlarında İngilizce sorunu ile karşılaşmamalarını amaçlamaktadır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. ortaokul lise ingilizce kursu
İngilizce özel ders programları kişiye özel olarak, esnek program saatlerinde ve ihtiyaç analizi yapılarak planlanmaktadır. İngilizce özel ders programlarında tercih edilen eğitim günlerinde ve kişinin ihtiyacına yönelik bir eğitim programı ile devam eder. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. ingilizce özel ders
İngilizce konuşma kursları, katılımcıların var olan İngilizce bilgileirnin yanı sıra konuşma yeteneğini geliştirmek amaçlı sunulan eğitim programlarıdır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. İngilizce Konuşma Kursu
İş İngilizcesi kursları, iş hayatındaki ihtiyaçlara göre planlanmış, uluslararası iş hayatına göre planlanmıştır. İş İngilizcesi kursları hakkında detaylı bilgi için Bknz. iş ingilizcesi kursu
Kurumların ihtiyacına göre özel ahzırlanan programlar, katılımcıların mesai saatlerini aksatmadan kişi ve kurumların ihtiyacına göre özel olarak hazırlanmaktadır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. Kurumsal İngilizce Kursu
İngilizce bilgisini geliştirmek isteyenler ve CV'sine yurtdışı tecrübesinide eklemek isteyenler için tamamen ücretsiz danışmanlık ve yurtdışı dil eğitim fırsatları için Bknz. Malta Dil Okulları

İngilizce için Ne Kadar Zaman Harcarım?

İngilizce için harcanarak sürece ne kadar zaman ayrıdığınız ve ne kadar pratik yaptığınız ile doğru orantılıdır. İngilizce programlarında verilen derslerin yanında tekrar etmek ve pratik yapmak için İngilizce konuşabilecek bir ortam yaratmak çok önemlidir.

British Town İngilizce kursu, İngilizce kurslarına ek olarak, konuşma kulübü, gramer kulübü gibi haftalık olarak düzenlenen bir çok farklı aktivite yapmaktadır. Bu aktiviteler haftalık olarak sunulmakta ve aktiviteler sayesinde katılımcılara öğrendikleri İngilizceyi daha çok kullanabilme fırsatı sağlanmaktadır.

İngilizce kursları her bir seviye için genel olarak 3 ay sürmektedir. Sıfırdan başlayarak İngilizce konuşabilmek için ilk 3 kurun bitirilmesi tavsiye edilmektedir. A1, A2 ve B1 kurlarını tamamlayan öğrenciler, genel olarak tecrübelerini ve olayları, rüyalarını, umutlarını ve hedeflerini tarif edebilir, görüşlerini ve planlarını nedenlere ile birlikte kısaca açıklayabilir.

Kendi ilgi alanlarında veya bildiği konularda basit ama bağlantılı İngilizce metinler yazabilir. İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahatlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir. Okul, iş, eğlence gibi günlük yaşam ile bağlantılı olan konulara dayalı İngilizce yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatları ile anlayabilir.

Daha akıcı İngilizce konuşmak için minimu B2 ve C1 seviyelerinin de tamamlanması tavsiye edilir.

Size uygun ingilizce kursları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz

Biz Sizi Arayalım!


Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!