İngilizce A1 Seviyesi

A1 Seviyesi Konuları ve Açıklamaları
ingilizce a1 seviyesi konuları

İngilizce A1 Seviyesi Konuları ve Açıklamaları

British Town İngilizce Dil Okulu
4765

İngilizce A1 Seviyesi Nedir?

İngilizce Seviyeleri toplamda 6 İngilizce seviyesinden oluşmaktadır. Bu seviyeler; A1 ve A2 (Temel Kullanıcı), B1 ve B2 (Bağımsız Kullanıcı), C1 ve C2 (Yetkin Kullanıcı). İngilizce seviyelerindeki harf ve rakam ile birlikte oluşturulan bu kod sistemi, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırması (The Common European Framework - CEFR) çatısı altında verilmiştir.

İngilizce A1 seviyesi temel kullanıcı seviyesi grubunda ilk seviyedir. İngilizce bilgisinin temel düzeyde olduğunu belirtir. Genel bir ifade ile açıklanacak olursa "İngilizce öğrenmeye yeni başlayan, İngilizce bilgisi çok az olan ve/veya daha önce İngilizce eğitimi olmayan kişiler" A1 seviyesindedir. A1 seviyesi eski sistemler ile karşılaştırıldığında "elementary seviyesi" olarak geçmektedir. Pratik olarak A1 seviyesi en düşük seviye olmasına rağmen İngilizce bilgisi olmayanlar için A1 seviyesinin bir altı olan "beginner seviyesi" eğitimler verilebilmektedir.

İngilizce kurslarında genel uygulama olarak İngilizce bilgisi hiç olmayan kişiler için A1 seviye İngilizce kursu öncesi kısa süreli (1-2 haftalık) beginner seviye İngilizce kursları düzenlenebilmektedir.

İngilizce A1 Seviyesinde Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

İngilizce seviyenizi anlamak için en iyi yöntem yüksek kalitede bir İngilizce Seviye Tespit Sınavına katılmanızdır. Özellikle IELTS, TOEFL, YDS gibi sınavlar temel seviyeler için ölçüm yapamaz. British Town Şişli İngilizce Kursu, İngilizce Seviye Tespit Sınavlarını tamamen ücretsiz gerçekleştirmektedir.

İngilizce A1 Seviyesi ile neler yapabilirsiniz?

Basit düzeyde ve yavaş konuşulduğunda günlük ifadeleri (alış veriş, adres tarifi gibi) ve çok temel düzeydeki konuşmaları gerçekleştirebilirsiniz

Kişiler ile tanışabilir, başkalarını tanıştırabilirsiniz. Basit düzeyde ve yavaş konuşulduğu sürece kendiniz veya başkası ile ilgili nerede oturduğunuz, nereli olduğunuz gibi temel konulardaki sorulara cevap verebilirsiniz.

Karşınızdaki kişi yardım etmeye hazır olduğunda ve yavaş konuşulduğunda kısa cümleler ile çok temel düzeyde iletişime geçebilirsiniz.

Anlamadığınızı söyleyebilir, karşınızdakinden söylediğini tekrar etmesini isteyebilirsiniz.

Dikkat! İngilizce A1 Seviyesi; akıcı konuşmak, akademik veya profesyonel anlamda ihtiyaçları karşılamak, mesleki ve akademik kariyerler için gerekli olan İngilizce Yabancı Dil Sınavlarında başarılı olmak için yeterli değildir!

İngilizce A1 seviyesindeki İngilizce eğitimlerinde İngilizce'nin temel grammer yapısı, seviyeye uygun günlük konuşma yapıları ve kelime bilgisi eğitimi verilir

Biz Sizi Arayalım!


A1 Seviyesi Ne Kadar Sürede Geçilir?

Eğitim sistemine, nerede eğitim aldığınıza, hangi ingilizce kursuna gittiğiniz ile doğru orantılıda olsa İngilizce A1 seviyesi konuları ve içeriği yaklaşık 60 ile 90 ders arasındadır. A1 seviyesini geliştirmek kişinin ingilizce öğrenmek için çalışma rutinine ve ayıracağı zaman ile de doğru orantılı bir süre alacaktır.

İngilizce A1 Seviyesini Nasıl Geliştirirsiniz?

İngilizce A1 seviyesini geliştirip A2 seviyesine geçmek isterseniz öncelikli olarak kelime bilgisinizi geliştirmeniz gerekmektedir. İngilizce konuşmaya başlamak için 800 ila 1200 kelime arasında bir kelime bilginizin olması gerekmektedir.

Kelime bilginizi geliştirdikçe bu kelimeleri cümle içerisinde kurmalı ve kullanmalısınız. Kelime ezberleme yöntemleri kısa sürede kelime bilginizi arttırsada bir süre sonra unutalacağı için uzun vadede faydalı olmayacaktır. Kelime ezberlemek yerine cümle içerisinde kullanarak basit cümleler kurmak ve bu basit cümleleri yazmak A1 seviyesindeki öğrenciler için daha faydalı olacaktır.

İngilizce A1 seviyesini geliştirmek için İngilizce öğrenme sistemini rutin hale getirmelisiniz. Bir ingilizce kursuna katılmak ve belirli bir düzende İngilizce kursuna devam etmek İngilice rutini oluşturmanıza çok fayda sağlar.

Aşağıdaki İngilizce A1 seviyesi konularını öğrendiğinizde hazırsınız demektir.

Sırada Hangi Seviye Var?

İngilizce A1 seviyesini başarı ile tamamladıysanız artık Temel Kullanıcı seviyesinin ikinci (2.) seviyesi olan İngilizce A2 seviyesine geçebilirsiniz.

İngilizce A2 Seviyesi

İngilizce Dil Seviyeleri *(tüm seviyeler)

İngilizce A1 Seviyesi Konuları

İngilizce A1 seviyesi konularını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

a / an - this / that - imperative the verb be
progressive adjectives who? / what? / how? / how old? / where ….. from?
present simple prepositions of time
when? / what time? how often?
the verb can want to, would like to
like, love, hate, enjoy + ing whose?
possesive case 's possevive pronouns
must / can / have to/ need to / should and negatives a vs the
adjectives present progressive
present simple vs present progressive let's / how about? / why don't we/you
why? / because there is / there are
prepostions of place and movement object personal pronouns
countable vs uncountable nouns some / any / no
how much? / how many? much / many / a lot of / lots of / a few / a little
which? this / these, that / those
one / ones too + adjective
too vs very past simple of regular & irregular verbs
past simple of be could
adverbs of manner future going to
present progressive with future meaning compunds of some, any, no, every
can,could,will,may,would for requests the verb have to
comparative forms superlative forms
present perfect simple present perfect simple vs past simple
the verb should reported speech
already, yet , still infinitive of purpose
it's +adjective + infinitive

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!