A1 İngilizce Seviyesi

A1 İngilizce Konuları ve Kelimeler
a1 ingilizce seviyesi

A1 İngilizce Seviyesi

İngilizce Kursu
241765

İngilizce A1 Seviyesi Nedir?

İngilizce A1 seviyesi Başlangıç seviyesidir. A1 İngilizce seviyesi, İngilizce seviyelerinin başlangıç noktasıdır.

İngilizce Seviyeleri toplamda 6 İngilizce seviyesinden oluşmaktadır. Bu seviyeler; A1 ve A2 (Temel Kullanıcı), B1 ve B2 (Bağımsız Kullanıcı), C1 ve C2 (Yetkin Kullanıcı). İngilizce seviyelerindeki bir harf ve bir rakam ile birlikte oluşturulan bu kod sistemi, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırması (The Common European Framework - CEFR) çatısı altında verilmiştir.

A1 İngilizce seviyesi temel kullanıcı seviyesi grubunda ilk seviyedir. İngilizce bilgisinin temel düzeyde olduğunu belirtir. Genel bir ifade ile açıklanacak olursa "İngilizce öğrenmeye yeni başlayan, İngilizce bilgisi çok az olan ve/veya daha önce İngilizce eğitimi olmayan kişiler" A1 seviyesindedir. A1 seviyesi eski sistemler ile karşılaştırıldığında "elementary seviyesi" olarak geçmektedir. Pratik olarak A1 seviyesi en düşük seviye olmasına rağmen İngilizce bilgisi olmayanlar için A1 seviyesinin bir altı olan "beginner seviyesi" eğitimler verilebilmektedir.

İngilizce kurslarında genel uygulama olarak İngilizce bilgisi hiç olmayan kişiler için A1 İngilizce kursu öncesi kısa süreli (1-2 haftalık) beginner seviye İngilizce kursları düzenlenebilmektedir.

İngilizce A1 Seviyesinde Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

İngilizce seviyenizi anlamak için en iyi yöntem yüksek kalitede bir İngilizce Seviye Tespit Sınavına katılmanızdır. Özellikle IELTS, TOEFL, YDS gibi sınavlar temel seviyeler için ölçüm yapamaz. British Town İngilizce Kursu, İngilizce Seviye Tespit Sınavlarını tamamen ücretsiz gerçekleştirmektedir.

İngilizce A1 Seviyesi ile neler yapabilirsiniz?

Basit düzeyde ve yavaş konuşulduğunda günlük ifadeleri (alış veriş, adres tarifi gibi) ve çok temel düzeydeki konuşmaları gerçekleştirebilirsiniz

Kişiler ile tanışabilir, başkalarını tanıştırabilirsiniz. Basit düzeyde ve yavaş konuşulduğu sürece kendiniz veya başkası ile ilgili nerede oturduğunuz, nereli olduğunuz gibi temel konulardaki sorulara cevap verebilirsiniz.

Karşınızdaki kişi yardım etmeye hazır olduğunda ve yavaş konuşulduğunda kısa cümleler ile çok temel düzeyde iletişime geçebilirsiniz.

Anlamadığınızı söyleyebilir, karşınızdakinden söylediğini tekrar etmesini isteyebilirsiniz.

Dikkat! A1 Seviyesi; akıcı konuşmak, akademik veya profesyonel anlamda ihtiyaçları karşılamak, mesleki ve akademik kariyerler için gerekli olan İngilizce Yabancı Dil Sınavlarında başarılı olmak için yeterli değildir!

İngilizce A1 Seviyesinde Neler Öğretilir?

İngilizce A1 seviyesinde İngilizce'nin temel grammer yapısı, seviyeye uygun günlük konuşma yapıları ve kelime bilgisi öğretilir.

Biz Sizi Arayalım!


A1 İngilizce Seviyesi Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Eğitim sistemine, nerede eğitim aldığınıza, hangi ingilizce kursuna gittiğiniz ile doğru orantılıda olsa İngilizce A1 seviyesi konuları ve içeriği yaklaşık 60 ile 90 ders arasındadır. A1 seviyesini geliştirmek kişinin ingilizce öğrenmek için çalışma rutinine ve ayıracağı zaman ile de doğru orantılı bir süre alacaktır.

A1 İngilizce Seviyesi Kaç Ay Sürer?

Günlük çalışma rutinine, kişinin İngilizceye ayıracağı zamana, alacağı destek ve İngilizce kurslarına bağlı olarak, 2 - 3 ay arasında sürer.

İngilizce A1 Seviyesini Nasıl Geliştirirsiniz?

A1 seviyesini geliştirip A2 seviyesine geçmek isterseniz öncelikli olarak kelime bilgisinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Kelime dağarcığınız ne kadar yüksek olursa İngilizce A1 seviyesini anlamanız ve A2 seviyesine geçmeniz kolaylaşır.

A1 İngilizce Kaç Kelime?

A1 seviyeside konuşmaya başlamak için 800 ila 1200 kelime arasında bir kelime bilginizin olması gerekmektedir. Kelime bilginizi geliştirdikçe bu kelimeleri cümle içerisinde kurmalı ve kullanmalısınız. Kelime ezberleme yöntemleri kısa sürede kelime bilginizi arttırsada bir süre sonra unutalacağı için uzun vadede faydalı olmayacaktır. Kelime ezberlemek yerine cümle içerisinde kullanmalısınız. Ve bu basit cümleleri yazmak A1 seviyesindeki öğrenciler için daha faydalı olacaktır.

A1 seviyesini geliştirmek için İngilizce öğrenme sistemini rutin hale getirmelisiniz. Bir ingilizce kursuna katılmak ve belirli bir düzende İngilizce kursuna devam etmek İngilice rutini oluşturmanıza çok fayda sağlar. Nereden başlayacağınızı henüz bilmiyorsanız İngilizcede en çok kullanılan 100 kelime listesi ile başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki İngilizce A1 seviyesi konularını öğrendiğinizde hazırsınız demektir.

İngilizce A1 Seviyesinde Hangi Konular Var?

İngilizce A1 seviyesi konularını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

İngilizce A1 Seviye Konuları
a / an - this / that - imperative the verb be progressive adjectives
who? / what? / how? / how old? / where ….. from? present simple prepositions of time
when? / what time? how often? the verb can
want to, would like to like, love, hate, enjoy + ing whose?
possesive case 's possevive pronouns must / can / have to/ need to / should and negatives
a vs the adjectives present progressive
present simple vs present progressive let's / how about? / why don't we/you why? / because
there is / there are prepostions of place and movement object personal pronouns
countable vs uncountable nouns some / any / no how much? / how many?
much / many / a lot of / lots of / a few / a little which? this / these, that / those
one / ones too + adjective too vs very
past simple of regular & irregular verbs past simple of be could
adverbs of manner future going to present progressive with future meaning
compunds of some, any, no, every can,could,will,may,would for requests the verb have to
comparative forms superlative forms present perfect simple
present perfect simple vs past simple the verb should reported speech
already, yet , still infinitive of purpose it's +adjective + infinitive

İngilizce A1 Kolay Mı?

İngilizce A1 seviyesi, temel düzeyde bir seviyedir. CEFR programında İngilizce başlangıç seviyesi olarak adlandırılır. Yukarıda belirtilen konular üzerine zaman ayırıp çalıştığınızda A1 seviyesini çok kolay bir şekilde başarabilirsiniz. İngilizce A1 seviyesi ile yavaş konuşulduğunda gündelik basit ve rutin diyalogları sorunsuz bir şekilde anlayabilirsiniz. Kısaca, evet, İngilizce A1 Seviyesi kolaydır.

İngilizce A1 Bitti! Sırada Hangi Seviye Var?

A1 seviyesini başarı ile tamamladıysanız artık Temel Kullanıcı seviyesinin ikinci (2.) seviyesi olan İngilizce A2 seviyesine geçebilirsiniz.

İngilizce A2 Seviyesi

İngilizce Dil Seviyeleri *(tüm seviyeler)

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!