Yurtdışında Çalışmak için İngilizce Seviyesi Ne Olmalı?

Yurtdışında Çalışmak için İngilizce Seviyesi Ne Omalı? Yurtdışında Çalışmak için İngilizce Şart mı? Yurtdışında çalışmak için İngilizce Nasıl Öğrenilir? Yurtdışına Gitmek İsteyenler için İngilizce Öğrenme Serüveni

Yurtdışında Çalışmak İçin İngilizce Şart Mı?

Yurtdışında çalışmak heyecan verici bir seçenek. Farklı kültürleri tanımak, yeni bir serüvene atılmak bir yana, yeni beceriler ve deneyimelrde kazandırıyor. Peki, yurtdışında çalışmak için İngilizce bilmek şart mı?

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır. Aslında bu sorunun cevabı yurtdışında çalışmak için gideceğiniz ülkeye göre değişir. Anadili İngilizce olan bir ülkeye gidecekseniz bu durumda kesinlikle EVET. Ama ana dili İngilizce olmayan bir ülkeye gidecekseniz bu durumda o ülkenin dilini bilmeniz daha avantajı olacaktır. Bu arada, çok uluslu bir şirkette çalışmayı düşünüyorsanız bu durumda se kesinlikle İngilizce şart.

Yurtdışında Çalışmak için İngilizce Neden Önemli?

Yurtdışında Çalışmak için İngilizce: Yurt dışında çalışmak için çok iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmak çok önemlidir. İşverenler çalışanlarının İngilizceyi konuşma, yazma ve anlama düzeyinde konuşma becerileri gerektiğinden emin olmak ister. İşverenler ayrıca çalışanlarının kültürel ve sosyal konular hakkında da bilgili olmalarını bekler. Birçok yurt dışı çalışma yerleri, bir işe alınırken İngilizce konuşma sınavı veya yazma sınavı gibi birçok çeşit sınav düzenler. Çalışma başvurularında başarılı olmak için bu sınavlara başarıyla katılmak gerekir. Başvuru süreci sırasında, çalışma yerinin ülkesinde geçerli bir İngilizce sertifikasına sahip olmak da önemlidir. Bazı ülkeler, lisan sertifikalarına sıkı bir biçimde uymaktadır. Örneğin, Amerika Birleşik Devletlerinin TOEFL IBT Sınavı, İngilterenin IELTS Sınavı ve Avustralya’da CAE gibi birçok önemli sertifikalar vardır. Son olarak, işverenler yurt dışında çalışanlarına yabancı bir ülkede yaşamanın beklentilerini anlamalarını ister. Böylece, çalışanlar ülkelerinin kültürleri, gelenekleri ve halkı hakkında daha iyi bir anlayış kazanırlar.

İngilizce, dünyada en çok konuşulan dillerinden biridir ve birçok işveren için önemlidir. İngilizce, dünya genelinde işletmelerin ve işletmeler arasındaki iletişim ve işbirliği için bir standart haline gelmiştir. İngilizce bilen bir kişi, diğer dillerdeki işletmeler ve meslektaşları ile iletişim kurabilir ve işbirliği yapabilir. Bu nedenle, İngilizce öğrenmek, yurtdışında çalışmak için büyük bir avantajdır.

Yurtdışında Çalışmak İçin İngilizce Seviyesi Ne Olmalı?

Aslında yurtdışında çalışmak için gerekli ingilizce seviyesi başvurmak istediğiniz pozisyona ve şirkete bağlıdır. Bununla birlikte, LinkedIn’de yurt dışı pozisyonları için hızlı bir arama, çoğu şirketin minimum olarak B2 alt seviyesine ulaşmış adayları aradığını ortaya koymaktadır.

Bu, şirketlerin mutlaka yüksek düzeyde yetkin adaylar aramadığı anlamına gelir. Veya tabii ki C1 veya C2 öğrencisi olmak tercih edilir, ancak B2 öğrencileri bile yurtdışında birçok iş fırsatı bulacaktır.

Ayrıca aradığınız işin türüne de bağlıdır. Küçük pozisyonlar sunan şirketlerin B1 ve hatta A2 öğrencilerini kabul etme olasılığı daha yüksektir. İngilizce seviyeler hakkında henüz yeterli bilgiye sahip değilseniz, İngilizce seviyeleri sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ve tabi aynı zamanda başvuruda bulunacağınız ülkenin vize gereksinimlerine. Kısaca, her ülke işçi vizelerinde farklı prosedürler uygular ve bunun için minimum bir İngilizce sertifikasına sahip olma şartı arar.

İngilizce Öğrenmenin Avantajları Nelerdir?

İngilizce öğrenmenin birçok avantajı vardır. İş dünyasında, İngilizce bilmek iş arama sürecinde büyük bir avantaj sağlar. İngilizce konuşulan ülkelerdeki işverenler, yabancı bir çalışanın İngilizce bilmesini beklerler. İngilizce, dünya genelinde birçok işletmenin resmi dili olduğu için, bir işletme için çalışmak isteyen bir kişinin, işletmenin dilini bilmekte avantajı vardır.

İngilizce öğrenmenin bir diğer avantajı, yabancı bir ülkede yaşayan kişinin günlük yaşamında kolayca iletişim kurmasına olanak tanımasıdır. Alışveriş yapmak, yemek yemek, doktor randevularına gitmek ve diğer günlük işleri yapmak için İngilizce bilmek şart.

Yurtdışında Çalışmak İçin İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Eğer İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız ve seviyenize uygun bir yöntemi araştırıyorsanız, İngilizce kurslarımız hakkında bilgi alın. Sadece bir form doldurun ve anadili İngilizce olan kişiler tarafından verilen ve ihtiyaçlarınıza göre özel olarak hazırlanmış derslere kaydolun.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında çalışmak için İngilizce bilmek neden önemli?2023-07-13T17:10:28+03:00

İngilizce, uluslararası iş dünyasında en yaygın kullanılan dildir. Yurtdışında çalışmak isteyen bir kişi, İngilizce bilmekle daha fazla iş fırsatına sahip olur, uluslararası şirketlerde çalışma imkanı elde eder ve kültürel olarak farklı ülkelerde rahatlıkla iletişim kurabilir. Ayrıca iletişim kurabilmek için İngilizce kesinlikle bilinmesi gereken ortak bir dildir.

İngilizce seviyem yetersiz, yurtdışında çalışabilir miyim?2023-07-13T17:10:54+03:00

İngilizce seviyenizin yetersiz olması yurtdışında çalışma fırsatlarını kısıtlayabilir. Ancak, bazı durumlarda, belirli dillerde uzmanlık gerektiren pozisyonlar veya yurtdışındaki topluluklara yönelik işlerde İngilizce seviyenizin yetersiz olması sorun olmayabilir.

Yurtdışında çalışmak için hangi seviyede İngilizce bilmeliyim?2023-07-13T17:13:25+03:00

İngilizce seviyesi, çalışmayı hedeflediğiniz ülke ve sektöre bağlı olarak değişebilir. Gitmek istediğiniz ülke konsoloslukları bu konuda net bilgi verir. Genellikle, konsolosluklar minimum A2 ve B1 seviyesinde İngilizce bilgisi talep edder. Yine de daha yüksek seviyede İngilizce bilgisine sahip iseniz daha fazla iş fırsatı karşınıza çıkacaktır.

Leave A Comment

Biz Sizi Arayalım!

Eğitimlerimiz hakkında sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurmanız yeterli…

Formu doldurarak gizlilik politikamızı ve kvkk aydınlatma metnini
kabul etmiş sayılırsınız.

Yeniliklerden İlk Sen Haberdar Ol!

Yeni makaleleri ve İngilizce kursu kampanyalarını sana mail ile göndereceğiz.

Abone olarak, gizlilik politikasını ve kvkk aydınlatma metnini kabul etmiş sayılırsın.

Go to Top