İngilizce Dil Seviyeleri

A1 | A2 | B1 | B2 | C1 | C2 Seviyeleri ve Konuları
sisli mecidiyeköy ingilizce kursu fiyatlari

İngilizce Dil Seviyeleri ve Açıklamaları

British Town İngilizce Dil Okulu
4765

İngilizce Seviyeleri Nelerdir?

İngilizce Seviyeleri, "Avrupa Dil Portfolyosu"na göre düzenlenerek 3 ana başlık altında toplanmıştır. Bu ana başlıklar "Temel Kullanıcı", "Bağımsız Kullanıcı", "Yetkin Kullanıcı" yetkinlikleridir. Bu 3 ana başlık altında ingilizce seviyeleri ise toplam 6 seviyedir. Bu seviyeler A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleri olarak sınıflandırılmıştır.

İngilizce Seviyesi Nasıl Ölçülür?

İngilizce seviyesi, seviye ölçmek için düzenlenmiş bir ingilizce sınavı ile ölçülür. Bir ingilizce seviye sınavına girdiğinizde bir puan alırsınız. Bu puana karşılık denk gelen seviye, ingilizce seviyesi olarak kabul edilir

Türkiye'de ve Dünyada İngilizce seviyesini ölçmek için sınav yapılmaktadır. Bazı sınav sonuçları puanla, bazı sınav sonuçları ise rakamla ifade edilir. Bu sınavların hepsinin birbirlerine ve Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırmasına(The Common European Framework - CEFR) göre eşdeğerliliği bulunmaktadır.

British Town İngilizce kursu olarak sunduğumuz ingilizce seviyeleri eğitimlerin tamamında "Avrupa Diller Ortak Çerçeve Sınıflandırması"na ve "Avrupa Dil Portfoyosu"na uyumlu ingilizce seviyelerine göre eğitim verilmektedir.

İngilizce seviyesi başlangıç düzeyinde olan adaylar genelde Temel Kullanıcı yeterliliğine sahiptir ve A1 veya A2 seviyelerinden ingilizce kurslarına başlar. İngilizce seviyesi arttıkça eğitim seviyesi yükselir. Orta düzeyde ingilizce bilgisine sahip adaylar Bağımsız Kullanıcı olan B1 veya B2 seviyelerinden ingilizce kursuna başlarlar. Akademik veya profesyonel anlamda kendini geliştiren kullanıcılar ise Yetkin Kullanıcı seviyeleri olan C1 veya C2 ingilizce kurslaırndan başlarlar.

İngilizce Seviyeleri | İngilizce Kurları | İngilizce Yetkinlikler | CEFR Eşdeğerliği

İngilizce Kur CEFR Seviye Yetkinlikler
1. Kur A1 Elementary / Başlangıç Temel Kullanıcı
2. Kur A2 Pre Intermediate / Orta altı
3. Kur B1 Intermediate / Orta Bağımsız Kullanıcı
4. Kur B2 Upper Intermediate / Orta üstü
5. Kur C1 Advanced/İleri Yetkin Kullanıcı
6. Kur C2 Proficiency / Profesyonel

İngilizce Seviyenizi Biliyor musunuz?

Eğer İngilizce seviyenizi gerçek ölçütlerde test etmek istiyorsanız muhakkak bir ingilizce kursuna gidip seviyenizi test ettirmenizde fayda var. İngilizce kursları İngilizce Seviye Tespit Sınavlarını tamamen ücretsiz yapmaktadır. İngilizce seviyenizi tespit etmek için online sınavları önermiyoruz. Çünkü, genel olarak bir çoğumuzun az çok bir gramer bilgisi mevcut. Fakat iş asıl olan konuşmaya gelince bildiğimiz gramer bilgisi bir fayda sağlamıyor. Bu yüzden gerçek ingilizce seviyesini ölçmek için içeriğinde konuşma odaklı bir test olan İngilizce Seviye Tespit sınavına girmeniz çok daha faydalı olacaktır.

Önemli: Şişli İngilizce Kursu - British Town'da Tüm İngilizce Seviye Tespit Sınavları ücretsiz yapılmaktadır.

İngilizce A1 Seviyesi | Elementary

Temel kullanıcı yetkinliklerinin ilki A1 Elementary seviyesidir. British Town ingilizce kurslarında, katılımcıların seviyesine bağlı olarak, İngilizce A1 Seviyesine başlamadan önce 2 hafta süresince beginner seviye ingilizce dersleri verilmektedir. Bu 2 haftalık süreçte genel olarak zaten bildiğiniz ama hatırlamanız gereken çok temel eğitimler verildikten sonra İngilizce A1 seviye (elementary) eğitimine katılırsınız. Genel olarak A1 seviyesindeki kullanıcılar;

Yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşanlar ile basit düzeyde konuşabilir.

Her zaman tekrar ettiği rutinleri, günlük ifadeleri ve temel düzeyde konuşmaları gerçekleştirebilir.

İnsanlar ile tanışabilir, başkalarını tanıştırabilir, bunun ile ilgili, nerede oturduğu, nereli olduğu gibi temel konularda sorulara cevap verebilir.

Bu seviyedeki ingilizce eğitimlerinde ingilizce'nin temel grammer yapısı, seviyeye uygun günlük konuşma yapıları ve kelime bilgisi eğitimi verilir.

İngilizce A1 Seviyesi ile ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz kaynaklarımız;

A1 Seviyesi Açıklamaları

A1 Seviyesi Konuları

İngilizce A2 Seviyesi | Pre-Intermediate

Temel kullanıcı yetkinliklerinin ikinci İngilizce seviyesi A2 Pre-Intermediate seviyesidir. Genel olarak İngilizce A2 seviyesindeki kullanıcılar;

Kişisel bilgiler ve aile bireyleri, alış veriş, yaşadığı bölge, özgeçmişi, mesleği gibi sık kullanılan konularda iletişim kurabilir

Bilgi sahibi olduğu konularda ve rutin konularda basit düzeyde İngilizce iletişim kurabilir ve doğrudan bilgi alışverişinde bulunabilir.

İhtiyaçlarını basit bir dille anlatabilir, geçmişi ve çevresi hakkında basit açıklamalarda bulunabilir.

İngilizce A2 Seviyesi ile ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz kaynaklarımız;

A2 Seviyesi Açıklamaları

A2 Seviyesi Konuları


İngilizce B1 Seviyesi | Intermediate

Bağımsız kullanıcı yetkinliklerinin ilk seviyesi B1 Intermediate seviyesidir. Genel olarak B1 seviyesindeki kullanıcılar;

Tecrübelerini ve olayları, rüyalarını, umutlarını ve hedeflerini tarif edebilir, görüşlerini ve planlarını nedenlere ile birlikte kısaca açıklayabilir.

Kendi ilgi alanlarında veya bildiği konularda basit ama bağlantılı İngilizce metinler yazabilir.

İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahatlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir.

Okul, iş, eğlence gibi günlük yaşam ile bağlantılı olan konulara dayalı İngilizce yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatları ile anlayabilir.

İngilizce B1 Seviyesi ile ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz kaynaklarımız;

B1 Seviyesi Açıklamaları

B1 Seviyesi Konuları

İngilizce B2 Seviyesi | Upper-Intermediate

Bağımsız kullanıcı yetkinliklerinin ikinci seviyesi B2 Upper-Intermediate seviyesidir. Genel olarak B2 seviyesindeki kullanıcılar;

Bir çok farklı konuda, ayrıntılı ve anlaşılır şekilde İngilizce metinler yazabilir ve bir konu hakkındaki değişik fikirlerini, avantaj ve dezavantajları ile birlikte yansıtabilir.

Ana dili İngilizce olan kişilerle belirli bir düzeyde doğal, spontane ve akıcı bir şekilde iki tarafıda zorlamadan iletişim kurabilir.

Soyut ve somut konuları içeren İngilizce metinlerin ve kendi uzmanlık alanına ait teknik konuları içeren tartışmaların ana fikrini anlayabilir.

İngilizce B2 Seviyesi ile ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz kaynaklarımız;

B2 Seviyesi Açıklamaları

B2 Seviyesi Konuları


İngilizce C1 Seviyesi | Advanced

Yetkin kullanıcı yetkinliklerinin ilk seviyesi C1 Advanceyed seviyesidir. Genel olarak C1 seviyesindeki kullanıcılar;

Farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık İngilizce metinleri anlayabilir. Bu metinlerdeki imaları ve karmaşık yapıdaki dolaylı anlatımları anlayabilir.

İngilizceyi sosyal, akademik ve profesyonel anlamda etkili ve senek bir şekilde kullanabilir.

İngilizceyi kullanırken, ihtiyaç duyduğu ifadeleri ve kelimeleri zorlanmadan bularak, akıcı ve doğal bir şekilde fikirleirni beyan edebilir.

Detaylı ve karmaşık konularda, bağlantı ve ilişkilerin açıkça ortaya konduğu, organizasyonu rahatlıkla aktarıldığı, iyi yapılandırılmıi ve ayrıntılar içieren ingilizce metinler yazabilir.

İngilizce C1 Seviyesi ile ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz kaynaklarımız;

C1 Seviyesi Açıklamaları

C1 Seviyesi Konuları

İngilizce C2 Seviyesi | Proficiency

Yetkin kullanıcı yetkinliklerinin ikinci ve en üst düzey İngilizce seviyesi C2 Proficiency seviyesidir. Genel olarak C2 seviyesindeki kullanıcılar;

Akıcı bir dil kullanarak kendini tam anlamıyla ifade edebilir. Karmaşık durumlarda bile kendini ifade ederken ince anlam farklarından yararlanabilir.

Farklı yazılı ya da sözlü kaynaklardan edindiği bilgiyi özetleyebilir, bu kaynaklara dayalı olarak bir tartışmayı yapılandırabilir, akıcı ve doğal bir anlatım ile sunabilir.

Duyduğu ve okuduğu herşeyi kolayca anlayabilir.

İngilizce C2 Seviyesi ile ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz kaynaklarımız;

C2 Seviyesi Açıklamaları

C2 Seviyesi Konuları

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!