İngilizce Nasıl Öğrenilir? İngilizce Öğrenme Seviyeleri?

Hemen her alanda yabancı dile olan ihtiyacın artması bu dilleri öğrenmek isteyen kişilerin sayısını arttırmaktadır. Bu dillerin başında gelen İngilizce, her geçen gün farklı alanlarda kullanılmaktadır. İngilizce öğrenmek isteyenler İngilizce nasıl öğrenilir, İngilizce öğrenme seviyeleri nelerdir? Şeklinde farklı kaynaklardan çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenme için her şeyden önce motive olmayı gerektirir. Dil öğrenmek zor ve sabır isteyen bir iş olduğundan ilk yapılması gereken başarıya inanmaktır. Her şey grubu için farklı öğrenme teknikleri bulunmaktadır.

yardımamı ihtiyacn var

Öğrenme teknikleri de başlangıç ve orta ve ileri seviye olarak farklı şekilde olmaktadır. Bebeklik döneminde başlanılan İngilizce eğitim, öğrenme açısından en doğal öğrenme şeklinin olduğu dönemdir. Bu dönemde İngilizce öğrenmek çok daha hızlı olacaktır.

Çocukluk, ergenlik ve bundan sonraki yaşlarda İngilizce öğrenmek belli metotların uygulanmasıyla gerçekleşir. Dil öğrenmek daha kapsamlı bir eğitim gerektirir. Erken yaşlarda başlanan yabancı dil eğitimi her zaman daha avantajlı olacaktır.

İngilizce öğrenmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Evde çeşitli kaynaklarla İngilizce öğrenileceği gibi, kurslar yardımıyla da yabancı dil öğrenmek mümkündür. Günümüzde geliştirilen birçok yenilik hızlı ve kolay yoldan dil öğrenmeyi mümkün kılmaktadır.

İngilizce Deyimler - İngilizce En Çok Kullanılan Deyimler
İngilizce Deyimler – İngilizce En Çok Kullanılan Deyimler

İngilizce Öğrenme Seviyeleri Nelerdir?

İngilizce öğrenmek için bazı seviyeler bulunmaktadır. Bu seviyelere bakarak hangi düzeyde İngilizce bildiğini görmek mümkündür.

1.    A1 Seviyesi (Beginner)

Günlük konuşmaların yapıldığı, kişilerin kendilerini ifade edebildikleri basit bir dil seviyesidir.

2.    A2 Seviyesi (Elementary)

Etrafında sık duyulan sözcüklerin rahat bir şekilde anlaşılabildiği, bilgi sahibi olunan konularda çeşitli araştırmaların yapılabildiği dil seviyesini ifade eder.

3.    B1 Seviyesi (Intermediate)

İngilizce dilinin hakim olduğu ülkelerde rahatlıkla kendini ifade edip, isteklerin kolay bir şekilde dile getirilebildiği dil seviyesidir.

4.    B2 Seviyesi (Upper Intermediate)

İngilizcenin geneline hakim olunan, akademik çalışma ve araştırmaların rahat yapılabildiği İngilizce dil seviyesidir.

5.    C1 Seviyesi (Advenced)

İngilizcenin akıcı ve anlaşılabilir bir şekilde doğru cümle yapısıyla konuşulup yazılabildiği İngilizce dil seviyesidir. Bu seviyede bilimsel ve uzun makaleler çok rahat bir şekilde yazılabilmektedir.

6.    C2 Seviyesi ( Proficient)

İngilizceyi ana dil gibi konuşup yazabilen, dile her haliyle hakim olunan İngilizce dil seviyesidir.

İngilizcedeki dil seviyeleri hakkında daha detaylı bilgiyer İngilizce seviyeleri sayfasından ulaşabilirsiniz.