Yoğun İngilizce Kursu

Farklı İhtiyaçlara Farklı İngilizce Kursları
yoğun ingilizce kursları

Yoğun İngilizce Kursları

British Town İngilizce Dil Okulu
3498

Yoğun İngilizce Kursları

Yoğun İngilizce Kursları, Genel İngilizce Kurslarının hızlandırılmış ve yoğunlaştırılmış versiyonudur. Bu sebepten dolayı her yaş ve seviyeye uygun olarak planlanmaktadır. Her seviyeden katılımcılar için uygun olan yoğun ingilizce kursları, İngilizcesini geliştirmek isteyen, İngilizceye yeni başlayanlar ve İngilizce öğrenmek isteyenler, kariyer, akademik veya sosyal açıdan İngilizcesini geliştirmek isteyenler için ideal eğitim programlarıdır.

British Town Şişli İngilizce Dil Kursları tarafından hazırlanan standart genel İngilizce eğitimlerini yoğunlaştırılmış olarak size uygun dönemlerde alabilir İngilizce eğitimine hız kazandırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Dönemsel olarak ders günlerini arttırarak 1 ayda 1 kur tamamlanmakta ve yüksek verim elde edilmektedir.

British Town Şişli İngilizce kursunda verilen Yoğun İngilizce kursu eğitimlerinde, genel ingilizce kurslarında olduğu gibi fonksiyonel ve iletişimsel temele dayanan ve Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü tarafından oluşturulan "The Common European Framework of Reference for Languages" - "Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı"na uygun olarak hazırlanan eğitim sistemi ve müfredatı uygulanmaktadır.

British Town Şişli İngilizce Kurslarında, kursa katılım öncesi konuşma odaklı eğitimin bir parçası olan seviye tespit sınavı yapılır ve katılımcıların seviyesi bu seviye tespit sınavına göre belirlenir. Seviye tespit sınavları tamamen konuşma odaklıdır ve yazılı bir sınav stresi yaşamazsınız. Seviye Belirleme Sınavları, konusunda ve eğitimlerde uzman, mesleği ve eğitimi İngilizce öğretmek olan ve sadece üniversitelerin yabancı dil öğretmenliği, CELTA, DELTA gibi yeterliliklerden en az birine sahip Türk ve ana dili İngilizce olan yabancı eğitmenler tarafından "Communicative Approach" ve "Avrupa Dil Portfolyosu"na uygun olarak yapılmaktadır.

İngilizce Seviyeleri

İngilizce Seviyeleri Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 ana seviye olarak belirlenmiştir.

Bu Seviyeler A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleridir.

Geçmişten gelen alışkanlıklar ile elementary, beginner, pre-intermediate, intermediate, upper-intermediate ve advanced seviyeleri değişerek "Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı"nda tüm dil eğitimlerinde ortak seviyeler belirlenmiştir.

Genel İngilizce kursları, bu seviyelerin tamamını kapsar. İngilizce kursu eğitimleri yukarıdaki seviyelere uygun olarak planlanmış eğitim sistemi ve müfredatlar ile uygulanmaktadır.

Genel İngilizce kurslarına başlamadan önce seviyeniz belirlenerek sizin için en verimli olacak seviye belirlenir.

İngilizce seviyeleri hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

ingilizce seviyeleri

Biz Sizi Arayalım!


Yoğun İngilizce Kursları Eğitim Süreleri ve Günleri

İngilizce kursu eğitimleri farklı saat dilimlerine ve farklı günlere göre planlanmıştır. Bu sayede okul, iş veya sosyal hayatınız ile paralel devam edebilen sizi kısıtlamayan İngilizce kursu tercihi yapabilir ve eğitimlerinizin ve hayat akışınızın aksamamasını sağlayabilirsiniz

* Eğitim Günleri Eğitim Saatleri
HİG Pazartesi/Salı/Çarşamba/Perşembe 10:00 - 13:15
14:00 - 17:15

* HİG = Hafta İçi Gündüz

Sık Sorulan Sorular

Yoğun İngilizce Kurslarında her seviye 96 ana ders ve 34 ek ders programından oluşmaktadır. Bir kur İngilizce Kurs programı minimum 130 dersten oluşmaktadır. British Town Şişli İngilizce Kursu, gerekli gördüğü takdirde eğitim süresini uzatma hakkına sahiptir.

İngilizce eğitim sistemimizde ana dersleri katılım şartı %90'dır. Ek derslere katılım şartı %50'dir

İngilizce kursuna başladığınız seviyeden itibaren katıldığınız her seviyede İngilizce kursunuz süresince kullanacağınız ana ders kitaplarınız, çalışma kitaplarınız ve ders kitapları ile senkronize olan eğitim süresince kullanacağınız dinleme parçalarını içeren İngilizce CD'niz ücretsiz olarak "British Town Şişli İngilizce kursu" tarafından ücretsiz olarak verilir.

Eğitim süresince aldığınız tüm kur eğitimlerinde kitaplar, work book, seviyenize göre belirlenen ek çalışma materyalleri ve CD'ler tamamen ücretsizdir. Eğitim materyalleri için hiç bir zaman ek ücret talep edilmez.*

* Aynı seviye eğitim paketi 2. defa verilmez. 2. kez talep edilen paketler ücrete tabidir.

Tüm grup eğitimilerinde "%100 İngilizce Öğrenme Garantili Kurs" sunuyoruz.

Eğer, öğrencilerimize verilen İngilizce kursu eğitimleri sonunda, öğrencimiz İngilizce öğrenemediğini beyan ederse, aynı eğitimi ücretsiz olarak tekrar vermeyi garanti ediyoruz.*

* Öğrenme garantisi kapsamına dahil olunabilmesi için;

  • Eğitimlere %90 devam etme
  • Verilen ev ödevleri dahil tüm eğitim çalışmalarına katılım
  • Sınıf içi aktivite ve uygulamalara katılım

koşulları yerine getirilmesine rağmen, hala öğrenemediğini beyan eden öğrencilere aynı İngilizce kursu eğitimi ücretsiz olarak tekrar verilir.

1 Kur İngilizce eğitimi, seçtiğiniz gün ve haftada alacağınız İngilizce ders sayısına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 1 kur eğitimi 96 Ana Ders ve 34 Ek Ders olmak üzere toplam 130 dersten oluşmaktadır.

Haftalık ders ve katılımcısına göre değişmekle birlikte 1 kur İngilizce kursu minimum 1 Ay maksimum 3 ay sürmektedir.

Her eğitim kuru farklı nedenler dolayı farklı kur sistemleri uygulamaktadır. Genel olarak tercih yapılırken kur sayısı değil toplam ders sayısı karşılaştırılmalıdır.

İngilizce'de toplamda 6 kur bulunmaktadır. Her bir kur için ortalama 90 - 120 ders arası eğitim alınmalı ve bunu haftada 4 -8 ders arası Self Study programları ile desteklemek gerekmektedir.

Eğer herhangi bir kur 50 - 60 ders arasında ise bu durumda eğitim alınan kurunuz yarım kur olarak hesaplanmıştır.

İngilizce seviyeleri toplamda 6 kur ve 3 ana kullanıcı düzeyindedir.

İngilizce konuşabilme becerisi Bağımsız Kullanıcı düzeyinden itibaren başlamaktadır.

İngilizce Seviyeleri Kulanıcı Düzeyi
A1 Temel Düzey kullanıcı
A2
B1 Bağımsız Kullanıcı
B2
C1 İleri Düzey Kullanıcı
C2

İngilizce eğitiminize yaz tatili veya şehir değişikliği yapmaya karar verdiğinizde Türkiye'nin dört bir yanında bulunan 40'dan fazla Şube'de devam edebilirsiniz.

Hediye kurlar ve kur eğitimi devam ederken ki durumlar hariç, kur aralarında başvurduğunuz sürece eğitiminizi 6 ay süre ile dondurabilirsiniz.

İngilizce eğitimininiz sonunda en son başarı ile bitirmiş olduğunuz seviye için sertifika düzenlenmektedir.

İngilizce Kursu Sık Sorulan Sorular

British Town İngilizce kursunda, 7 yaşından başlayarak tüm yaş grupları için farklı İngilizce kursu eğitimleri bulunmaktaadır. Yetişkin sınıflarında ise minimum 17 yaş ve üzerindeki öğrenciler katılabilir.
British Town İngilizce kursu her seviye ve yaş grubu için Genel İngilizce Kursu, Yoğun İngilizce Kursu, İngilizce Özel Ders, Üniversite Hazırlık Atlama Kursları, Yabancı Dil Sınavları için Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL, PEARSON PTE, YDS, YÖKDİL, YKSDİL, TOEIC, BULATS), İş İngilizcesi ve Mesleki İngilizce Kursları, İngilizce Konuşma Kursları ve Yurtdışı Eğitim programlarından oluşmaktadır.
Eğitimler, katılımcıların tercihlerine göre Hafta İçi Gündüz (HİG), Hafta İçi Akşam (HİA) ve Hafta Sonu (HS) olmak üzere 3 farklı dilimde verilmektedir;
  • Hafta içi gündüz eğitimleri 2, 3 ve 4 günlük programlar olarak verilmektedir.
  • Hafta içi akşam eğitimleri, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri veya Salı ve Perşembe günleri verilmektedir
  • Hafta sonu eğitimleri ise, Cumartesi ve Pazar günleri, Sabah, öğlen ve akşam saatlerinde yapılamktadır.
İngilizce seviyeleri, toplamda 6 kurdan oluşmaktadır. İngilizce seviyeleri A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleridir. Bu seviyeler hakkında daha detaylı bilgi için Bknz. İngilizce Seviyeleri
British Town İngilizce Kursunda, tüm seviyelerde tüm yaş gruplarına özel farklı eğitim programlar bulunmaktadır.
İngilizce kurslarının başlangıç tarihleri seviyelere göre değişmektedir. Genellikle temel düzeydeki eğitimler olan A1 ve A2 kursları her ayın ilk Pazartesi başlamaktadır.
British Town İngilizce kursunda açılacak İngilizce kurslarına Eğitim Takvimimizden ulaşabilirsiniz. Bknz: Eğitim Takvimi
British Town İngilizce kursuna genellikle üniversite öğrencileri, iş hayatında İngilizce'ye ihtiyaç duyan bir çok profesyonel, Türk Hava Yolları, Pegasus gibi hava yollarında Pilot olmak isteyen adaylar, yabancı dil tazminatı almak isteyenler, İngilizce özel ders almak isteyenler gibi çok farklı hedefleri olan katılımıcılar tercih etmektedir.
British Town İngilizce kursuna genellikle Mecidiyeköy, Beyoğlu, Taksim, Nişantaşı, Şişli, Etiler, Beşiktaş , Ortaköy, Okmeydanı, Cevizlibağ gibi yakın lokasyondaki Ünversite öğrencileri ve İstanbul içi ve şehir dışından da bir çok öğrenci katılmaktadır.
Evet, ingilizce kursunda hazırlık atlama kursları bulunmaktadır. Bir çok farklı üniversitenin hazırlık sınıfını atlamak için her üniversitenin hazırlık atlama sınavlarına hazırlık programları sunulmaktadır. Hazırlık atlama kursu hakkında detaylı bilgi için Bknz: hazırlık atlama kursu
British Town İngilizce kurslarında, farklı dönemlerde daha hızlı eğitim almak isteyen kursiyerler için Yoğunlaştırılmış İngilizce programları mevcuttur. Programlar hakkında detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
İngilizce kursları her seviye ve her yaş grubu için kişilerin tercih etitği saat dilimlerine göre düzenlenmiştir. Hafta içi gündüz eğitimleri Hafta içi günlerde 10:00 | 14:00 ve 17:00 grupları olarak verilmektedir.

İngilizce Kurslarımıza Katılan Öğrencilerin Yorumları

Önce dil eğitimine Şişli şubesinde başladım. Yaz tatilinde Bursa'da 1 kur daha aldım. Kalan kurlarımı şimdi Şişli şubesinden almaya devam ediyorum. genel eğitim işleyişinden ve şubeler arasında bile fark olmamasından dolayı çok memnunum


Orhan K.

İngilizcemi hızlıca ilerletmek istiyordum. Önce 2 kur eğitim aldım. Kendimi yeteri kadar geliştirdiğime Amerika'da devam etmek istedim. Hem vize, hem okul seçimi hem de yurtdışında karşılaştığım her konuda yanımdaydılar. Hem İngilizce kursundan hem de yurtdışı eğitimden çok memnun kaldım.

Tuncay S.

Hafta içi gündüz yoğunlaştırılmış programlar ile inanılmaz verim aldım. Hem maliyet açısından hem de zaman açısından benim için çok faydalı oldu. Kısa sürede inanılmaz verim aldım. Etrafımdaki herkese tavsiye ediyorum. TeşekkürlerNadir S.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!