Çocuklara İngilizce Öğretmek için en iyi 15 Web Sitesi

Çocuklara İngilizce Öğretmek öncelikle evde başlıyor. Hem akademik hem de gelecekteki hayatlarında çocukların İngilizce bilmesi hem zamandan hem de maddiyattan tasarrufa dönüşüyor. Otoriteler, İngilizce öğrenmek için en iyi çağın okul öncesi eğitim döneminde başladığını belirtiyor. Okul öncesi eğitim döneminde İngilizce’ye başlayan öğrenciler ilerleyen dönemlerde hem daha az zorlanıyor hem de gelecekte İngilizce sorunu yaşamıyor.

Çocuklar İçin İngilizce Kursları

Çocuklar için İngilizce kursları da burada önem kazanıyor. Özellikle kolej seviyesinde İngilizce eğitimi veren İngilizce kursları, çocukların okul hayatında İngilizce sorununu ortadan kaldırarak hem zaman kazandırıyor hem de İngilizce’nin korkulu bir rüya olmasını engelliyor. Ama her konuda olduğu gibi sadece İngilizce kursları tek başına yeterli olmuyor.

Rol Model: Anne – Baba

Ailelerinde bu konuda çocuklarını desteklemeleri hatta beraber İngilizce öğrenmeye başlamaları çok fark yaratıyor. Çocuklar genelde rol model olarak önce ebeveynlerini alıyorlar. Bu sebepten sizin yapmadığınız bir şeyi çocuklardan beklemek çok da mantıklı değil. O yüzden çocuklara İngilizce öğretirken beraber çalışmanızı tavsiye ederiz.

Çocuklara İngilizce Öğretmek için Kaynaklar

İnternette, çocuklara İngilizce öğretmek için oldukça fazla sayıda kaynak var. Ama hem güvenli bir ortamda hem de gerçekten faydalı olacak kaynağı sekmekte zorlanan aileler için çocuklara İngilizce öğretmek için en iyi 15 web sitesini bu yazımızda değerlendirdik ;

Çocuklara İngilizce Öğreten Ücretsiz Kaynaklar

 1. British Councilhttp://learnenglishkids.britishcouncil.org/enÖzellikle İngilizce öğretmenlerininde çoğu zaman faydalandığı British Council tarafından hazırlanan İngilizce eğitim sitesi. (Ücretsiz)
 2. Sesame Street (Susam Sokağı)http://www.sesamestreet.org/Hatırlamayan var mı? Çocukluğumuzun televizyon programı ile İngilizce öğrenmek? Çocukların en çok bayıldığı sitelerden bir tanesi.
 3. PBS Kidshttp://pbskids.org/Oyun ve videolar ile Çocuklara İngilizce öğretmek içi başarılı bir site. (Ücretsiz)
 4.  Starfallhttp://www.starfall.com/2002 yılından beri yayında olan site bir eğitim derneği tarafından kontrol ediliyor ve tamamen ücretsiz içeriklere sahip. (Ücretsiz)
 5. Coolmathhttp://www.coolmath.com/Matematik ve İngilizce’yi birleştiren hem çocuklar hem de ortaokul ve lise öğrencileri içinde faydalı olabilecek bir site. (Ücretsiz)
 6. Make me Geniushttp://www.makemegenius.com/İngilizce ve Bilim bir arada. Yaş gruplarına göre sınıflandırılmış binlerce video var. Güneş sisteminde sinir sistemine, diş fırçalama yöntemlerine kadar ilgi çekici videolar mevcut. (Ücretsiz)
 7. Time for Kidshttps://www.timeforkids.com/Time dergisi tarafından hazırlanan sitede çocuklara yönelik haber, video, spor, sağlık gibi konularda bir çok makale, fotoğraf ve video mevcut. Çocukların ilgisini diğer siteler kadar çekmese de çocuklar için yazılmış haberleri ile dikkat çekiyor. (Ücretsiz)
 8. National Geographic for Kidshttps://kids.nationalgeographic.com/Hepimizin bildiği National Geographic çocuk versiyonu. Hayvanlar, doğa, ülkeler, bilimsel deneyler ile ilgili içerikler çocuklar için hazırlanmış. (Ücretsiz)
 9. How Stuff Workshttps://www.howstuffworks.com/Her yaş grubu için özel hazırlanmış “Nasıl Çalışır” sitesi. Çocukların her gün sorduğu soruları video ve makalelerle hazırlamışlar. Aynı zamanda oyunlar, testler ve videolarda mevcut. (Ücretsiz)
 10. Fun Brainhttps://www.funbrain.com/Ana okulundan 8. sınıflara kadar İngilizce, matematik, okuma, oyunlar ve aktiviteler sunuyor. Kesinlikle çocuklara İngilizce öğreten, tekrar tekrar gireceğiniz bir web sitesi. (Ücretsiz)
 11. Nick Jr.http://www.nickjr.tv/Eğer reklamları göz ardı edebilirseniz, yazdırılabilir oyunlar, bulmacalar,  resimler ve bir çok farklı yaratıcı aktivite ile çocuğunuza İngilizce öğretirken faydalı olabilecek bir site. (Ücretsiz)
 12. Scholastichttps://www.scholastic.com/teachers/student-activities/Biraz daha eğitim odaklı ana okulundan liseye kadar bir çok eğitim içeriğinin bulunduğu bir web sitesi. Kendi eğitim kitapları ile senkronize yayınlanıyor.
 13. Kids Know Ithttps://kidsknowit.com/Hayvanlar, kimya, telaffuz ve heceleme, coğrafya, astronomi ve bir çok dalda çocuklar için hazırlanmış eğitici ve eğlenceli içerik sunuyor. (Ücretsiz)
 14. Learning Games for Kidshttps://www.learninggamesforkids.com/Adından da anlaşılacağı gibi çocuklar için öğretici ve eğitici oyunlar sunuyor. (Ücretsiz)
 15. Freddies Villehttps://www.freddiesville.com/Yaş gruplarına göre ayrılmış ve seviyelendirilmiş çocuklara İngilizce öğreten oyunlar, testler, videolar ve aktiviteler sunuyor. (Ücretsiz)

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuklara İngilizce öğretmek için web siteleri kullanmanın avantajları nelerdir?2023-07-10T17:28:05+03:00

Web siteleri, çocukların İngilizce öğrenmelerini eğlenceli ve etkili hale getirebilir. İnteraktif oyunlar, şarkılar ve hikayeler aracılığıyla çocuklar kelime dağarcıklarını geliştirir ve dil becerilerini ilerletir. Ayrıca, çocuklar İngilizce öğrenme sürecinde özgüven kazanır ve motivasyonları artar.

Hangi yaş grubu için bu web siteleri uygun?2023-07-10T17:28:32+03:00

Bu web siteleri genellikle okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklar için tasarlanmıştır. Ancak, her yaş grubundaki çocuklar bu web sitelerinden faydalanabilir. İçerikler, çocuğun yaşına ve dil seviyesine uyacak şekilde düzenlenmiştir.

Bu web siteleri ücretsiz midir?2023-07-10T17:29:37+03:00

Bu bölümde paylaştığoımız bir çok web sitesi ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Ancak, bazı web siteleri ücretsiz deneme sürümü sunarken, tam erişim için abonelik gerektirebilir. Her bir web sitesinin sunduğu ücretlendirme politikasını kontrol etmek önemlidir.

Leave A Comment

Biz Sizi Arayalım!

Eğitimlerimiz hakkında sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurmanız yeterli…

Formu doldurarak gizlilik politikamızı ve kvkk aydınlatma metnini
kabul etmiş sayılırsınız.

Yeniliklerden İlk Sen Haberdar Ol!

Yeni makaleleri ve İngilizce kursu kampanyalarını sana mail ile göndereceğiz.

Abone olarak, gizlilik politikasını ve kvkk aydınlatma metnini kabul etmiş sayılırsın.

Go to Top