İngilizce Mülakat Soruları

Hayalinizde kariyer adımlarını atarken gideceğiniz iş görüşmesinde İngilizce mülakat saruları var ve İngilizce mülakat soruları sizi daha gitmeden önce tedirgin etmeye başlamış olabilir. Öncelikle iyi bir İngilizce kursu geçmişiniz olması ve İş İngilizcesi için donanımlı öğretmenler tarafından İngilizce eğitim almış olmanız sizi bir adım önde başlatacaktır.

İngilizce mülakat soruları karşısında heyecanlanmayın, gitmeden önce hazırlanın diye soruları şöyle sıraladık.

İşte, İngilizce Mülakat Soruları;

İş görüşmesine giderken İngilizce mülakatta karşınıza çıkabilecek sorular sektörlere göre farklılıklar gösterir. Hazırlamış olduğumuz sorular genel mülakatlarda en çok kullanılan İngilizce sorulardır.

1.Can you tell about yourself? Kendinizden bahseder misiniz?

Kuşkusuz, Türkçe başlayan mülakatta da ilk soru budur. İngilizce devam edecek olan mülakatın ilk sorusu da bu olacaktır. Önemli nokta kendiniz için kariyerinizde başarmış olduğunuz önemli adımlardan bahsedin.

2.What is your greatest strength? En güçlü yönünüz nedir?

Artık uzmanlık bilginiz sorulmaya, sizin iş için ne kadar hazır olup olmadığınız kısmına geçilmiştir. Burada güçlü yönlerinizi ifade ederken mutlaka başvurduğunuz departmanla ilgili ortak noktalarınızdan bahsedin.

3.What can you do for the company? Şirketimiz için ne yapabilirsiniz?

Başvurulan pozisyon için yetkinliklerinizden bahsedin, ileriye dönük bu pozisyona neler katabileceğinizi anlatın.

4.Why should we hire you? Sizi neden işe alalım?

Aranan aday özelliklerini taşıdığınızdan yapmış olduğunuz mülakat sorularında olumlu cevaplar verdiğinizden bahsedin. Pozisyonla ilgili faydalı bilgiler anlatın.

5.Do you work well under pressure? Baskı altında iyi çalışabilir misiniz?

Bu sorunun cevabı Evet/Hayır değil. İnsan kaynaklarına bu soru için her zaman nasıl çalıştığınızdan, şirket içi işlerinizin işleyişinin önemli olduğundan bahsedin.

6.Can you tell me five words that describe you best? Bana sizi en iyi tanımlayan beş kelime söyler misiniz?

Başvurduğunuz departman ve kendinizle örtüşen uyan 5 tane kelimeyi söylemeniz yeterli olacaktır. ‘Dakik, çok çalışan, disiplinli’ vb. gibi nitelikleri söyleyerek cevap verebilirsiniz.

7.What have you done to improve your skills in the last year? Son 1 senede yeteneklerinizi geliştirmek için neler yaptınız?

Uzmanlık alanınıza yönelik aldığınız kurs, seminer de bu sorunun cevabıdır, YouTube üzerinden izlediğiniz mesleki videolar da. Bu soruda uzmanlık alanınızla ne kadar ilgili olduğunuzdan bahsetmeniz beklenir.

İngilizce İşinizin Bir Parçası

İş İngilizcesi, genel İngilizce bilginiz hem hayatınızın hem de işinizin bir parçası oldu. İyi bir İngilizce kursu seçmek kariyer başarılarınızı ikiye katlayacaktır. Önünüze çıkacak olan her türlü fırsatta sizi bir adım öne taşıyacak İş İngilizcesi kurslarımız hakkında bilgi almak için linkteki formu doldurun.

Summary
İngilizce Mülakat Soruları
Article Name
İngilizce Mülakat Soruları
Description
Mülakat soruları mı çok basit!İş görüşmesinde İngilizce mülakat soruları sizi korkutmasın.Mülakatta soruları İngilizce cevaplamak için önce bu yazıyı okuyun.
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo