Gerçek Bir İngiliz Gibi Konuşmak İçin Bilmeniz Gereken 8 İfade

Gerçek bir İngiliz gibi konuşmak için bilmeniz gereken 8 ifade sayesinde artık sen de farklı sözcükler kullanabileceksin. Çeşitli birkaç sözcük ile İngilizce aksanı kazanabilir ve ilgi çekici cümleler kurabileceksin.

Gerçek Bir İngiliz Gibi Konuşmak

İngilizler de tıpkı bizim gibi bazı sözcükleri kendilerince anlamlandırmışlardır. Bu anlamlandırmalar sayesinde daha samimi ve akıcı diyaloglar sağlanmış oluyor. Eğer İngiliz birisiyle konuşacaksanız ve her dediğini anlamak istiyorsanız en çok bilmeniz gereken 8 ifade bulunmaktadır.

1.   Hesap Etmek – Reckon

İngilizlerin çok sık kullandığı bir kelime olan Reckon, “rekın” şekilde okunur. Eğer hesap etmek gibi bir ifade kullanılacaksa bu kelimenin kullanılması İngilizlerin hoşuna gidecektir.

2.   Argüman – Row

Resmi ortamlarda bu kelime çoğu zaman hayat kurtarır niteliktedir. “rouv” şeklinde okunan bu İngilizce kelimeyi resmi yerlerde kullanmak sizi dikkat çekici biri yapacaktır. Gerçek bir İngiliz gibi konuşmak için bilmeniz gereken 8 ifade içerisinde bu resmi kelimeleri tartışma esnasında ortamı yumuşatmak için kullanabilirsin.

Gerçek Bir İngiliz Gibi Konuşmak İçin Bilmeniz Gereken 8 İfade

3.   Şef – Guv’nor

Sizden yüksek rütbede bir kişiyle konuşuyorsanız ve nasıl hitap etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız eğer bu kelime hayat kurtaracaktır. Saygı gösteren bu kelime kimi zaman şakalaşma niyetinde kullanılmaktadır. Kelime “guvnah” şeklinde okunur.

4.   Seni Telefon Ederim – Give You a Ring

Eski telefonların kullanım zamanlarına ait olan bu kelime İngilizler tarafından çok sık kullanılmaktadır. Sana telefon edeceğim, anlamını katan bu söylem eski zamanlardan alışılagelmiş ve kalıplaşmıştır.

5.   Hemen Git! – On Your Bike!

Gerçek bir İngiliz gibi konuşmak için bilmeniz gereken 8 ifade içerisinde sinirli anlarda kullanılan bir ifade yer almaktadır. “on yor bayk” söylemi tartışma, kızgınlık ve konunun kapanması adına kullanılır.

6.   Enerjik – Full of Beans

Kahvenin enerji vericiliği ile birleştirilen bu kelime birisine neşeli ve enerjik olduğunu söyleme esnasında kullanılır. “ful of biins” şeklinde telaffuz edilmektedir.

7.   Çılgınlık – Bonkers

Kafatasına alınan darbenin çıkardığı ses olan “bonk” sayesinde türetilen kelime “bonkırs” olarak okunmaktadır. Kelime, darbeye maruz kalanın deli ve çılgın birisi olmasını belirtir.

8.   Telaş – Blimey

Bir İngiliz gibi konuşmak için bilmeniz gereken 8 ifade listesinin sonuncusudur. Bir olay karşısında telaş, heyecan ve şaşkınlık belirtmek adına “blaymi” şeklinde okunan blimey kullanılır.