Bankalarda Yabancı Dil Tazminatı

Bankalarda yabancı dil tazminatı ne kadar? Yabancı dil tazminatı ne kadar ödeniyor? İş bankası dil tazminatı ne kadar?  Akbank dil tazminatı ne kadar? Garanti bankası dil tazminatı ne kadar? Halk bankası dil tazminatı ne kadar? Özel sektörde banka dil tazminatı ne kadar?

Bankalarda Yabancı Dil Tazminatı Nasıl Alınır?

iş bankası dil tazminatı ne kadar? bankalarda yabancı dil tazminatı ödeniyor mu? bankalarda yabancı dil tazminatı ne kadar? akbank yabancı dil tazminatı. garanti bankası dil tazminatı. özel sektörde dil tazminatı veriliyor mu? dil tazminatı için hangi sınava girmem gerekiyor? işte merak ettiğiniz tüm soruların cevabı aşağıdaki yazımızda.

Kamu personellerinin ve özel sektörde çalışan personellerin bildiği yabancı dil sayısına ve yabancı dil seviyesine göre kanun ve yönetmeliklerle belirlenen oranlarda aylık ücretlerine ek olarak aldıkları ödemelerdir.

Özel sektör kuruluşları olan bankalarda yönetmeliklerine göre yabancı dil konusunu düzenlemekte ve belirledikleri şartlara bağlı oranları uygulamaya devam etmektedirler.

Akbank Yabancı Dil Tazminatı

Ülkemizin önde gelen bankalarından olan Akbank çalışanlarına İngilizce dil tazminatı ödemesi yapmaktadır. Akbank yabancı dil tazminatını İnsan Kaynakları Uygulama Esasları’nda düzenlediği şekliyle yabancı dilde eğitim veren üniversite ve yabancı liselerden mezun olan çalışanlarının herhangi bir sınava girmeden almaya hak kazanacağını ön görmektedir. Bu koşulların dışında yabancı dil tazminatı almak ya da yabancı dil tazminat derecesini yükseltmek isteyen Akbank çalışanları TOEFL, IELTS veya TOEIC sınavına girip önceden belirlenen taban puanı almalı ve bankanın kurum yıl içinde düzenlediği sözlü sınavlarda başarılı olmalıdır.

Kaynak Linki

İş Bankası Yabancı Dil Tazminatı

İş Bankası personel politikaları doğrultusunda çalışanlarının daha yüksek bir iş ve yaşam standardı sağlamasına yönelik düzenlemeler ile dil tazminatı ödemesi gerçekleştirmektedir. İş Bankası dil tazminatı ödemelerinden faydalanmak isteyen çalışanlarının banka tarafından belirlenen sınavlarda başarılı olmaları beklenmektedir. Yabancı dil tazminatı kapsamında İş Bankası tarafından tazminat ödenen diller İngilizce, Almanca ve Fransızcadır.

Kaynak Linki

Garanti Bankası Yabancı Dil Tazminatı

Avrupa’da En İyi Banka Olmak vizyonuyla çalışanlarına değer vermenin bilincinde olan Garanti Bankası bu vizyonla yabancı dil bilen personellerini dil tazminatıyla desteklemektedir. Banka tarafından kabul edilecek yazılı ve sözlü sınavlarda alınan puan yabancı dil tazminatının derecesini belirlemektedir. Garanti Bankası yabancı dil tazminatı yılda 12 kez olmak üzere çalışanlarına ödenir. Yabancı dil tazminatı ödenecek diller İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca olarak belirlenmiş olup oranları bahsedilen sınavlardaki başarı durumları ve Garanti Bankası’nın ilgili düzenlemelerine göre değişiklik göstermektedir.

Kaynak Linki

Halk Bank Yabancı Dil Tazminatı

Personel yönetiminde Kesintisiz Gelişim ilkesini benimseyen Halk Bankası çalışanlarının bilgi ve becerilerini en üst seviyede tutmak ve kariyer planlarını desteklemek amacıyla sunduğu pek çok olanağın yanında yabancı dil tazminatı da ödemektedir. Bu haktan yararlanmak isteyen personelin TOEFL, IELTS ve YDS sınavlarından aldıkları sonuçlara göre kabul edilen seviyelerin üstünde yabancı dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Kaynak Linki

Yabancı Dil Tazminatı Ne Kadar?

Yabancı dil tazminatı TOEFL, IELTS, ve YDS gibi sınavlardan alınan sonuçların başarı durumuna göre artan oranlarda bankalar tarafından verilebilmektedir. Bazı bankalar bu sınavlardan alınan sonuçları kabul etmekte bazı ise kendi düzenledikleri yazılı/sözlü ölçme-değerlendirme uygulamaları yapabilmektedir. Anlaşıldığı gibi yabancı dil tazminatı ne kadar? gibi soruların cevabını bankanın bu konudaki düzenlemelerine göre cevaplandırmak gerekir. Bankaların yabancı dil tazminatı yönetmeliği farklılık göstermektedir. Özel sektör dil tazminatı yönetmeliği yabancı dil tazminatı ödemeye ilişkin düzenlemeye sahip kuruluşların her birine özgü olduğundan ilgili kuruluş üzerinden araştırma yapılması daha sağlıklı sonuçlar elde etmek için önemlidir.

Banka çalışanı iseniz, bankacılık alanında kariyer planlıyorsanız ya da farklı sektörlerin yabancı dil tazminatından yararlanmak istiyorsanız yabancı dil eğitimi almayı düşünmelisiniz. Konusunda uzman eğitimcilerin verdiği İngilizce başta olmak üzere yabancı dil eğitimleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.

Bilgi Formu

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

 

 

Summary
Bankalarda Yabancı Dil Tazminatı Nedir ? Ne Kadar? Nasıl Alınır?
Article Name
Bankalarda Yabancı Dil Tazminatı Nedir ? Ne Kadar? Nasıl Alınır?
Description
Bankalarda yabancı dil tazminatı ne kadar? Yabancı dil tazminatı ne kadar ödeniyor? İş bankası dil tazminatı ne kadar?  Akbank dil tazminatı ne kadar? Garanti bankası dil tazminatı ne kadar? Halk bankası dil tazminatı ne kadar? Özel sektörde banka dil tazminatı ne kadar?
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo