10 Adımda İngilizce Konuşun

10 adımda İngilizce konuşun rehberini kendini kitaplardan İngilizce öğrenmeye vermiş olan İngilizce kursuna gidip yeteri kadar verimi alamamış İngilizce konuşmak isteyenler için hazırladık. İngilizce kursunu özellikle işleyeceğimiz bu yazımızdaki her aşamasına özen gösterenler için 10 adımda İngilizce konuşun rehberi yararlı olacaktır.

çocuklar için yaz okulu

İngilizce öğrenmek; dinlemek, okumak, yazmak ve konuşma aşamalarından oluşuyor. Dinleme, okuma, yazma kısımları her zaman bir şekilde öğrenilebiliyor. İngilizce konuşmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Bahsettiğimiz adımları yerine getiren herkes kolaylıkla İngilizce konuşabilir.

Heveslileri için ‘10 adımda İngilizce Konuşun’

İngilizce öğrenmedeki amaç elbette her dil gibi öğrendiğini pratiğe dökmek. İngilizce konuşmak, İngilizce kursuna gidenlerin ya da heveslileri için en önemli hedefler arasında. Utanmanızdan, kurs seçmenize kadar İngilizce konuşmanızı etkileyen önemli unsurlar var. İşte, heveslileri için 10 adımda İngilizce konuşun maddeleri.

1.Utanmaca, Çekinmece yok!

Toplum içinde İngilizce konuşmak çoğu insan için insanların size olan bakışlarından dolayı utanmanıza sebep olabiliyor. Hatta İngilizce konuşmak isteyen çoğu öğrencilerde görülen olumsuz bir düşünce de ‘acaba yanlış bir şeyler söyler miyim?’ Bu tür soru işaretleri İngilizce öğrenmenizi ve İngilizce konuşmanızı olumsuz yönde etkileyeceği için 10 adımda İngilizce konuşun kuralımızın ilki utanca, çekinmece yok!

2.Şarkı Söyleyin

10 Adımda İngilizce Konuşun - Şarkı

İngilizce pratik yapmanın en güzel yanlarından biri de İngilizce şarkı söylemek. Herkes şarkıları çok sever ve istediğiniz kadar şarkı bulabilirsiniz. İngilizce şarkıların sözlerini öğrenip, şarkıya eşlik etmeniz İngilizce konuşmanız konusunda büyük yardımcı olacak. Hem de telaffuz alışkanlığı kazanmış olacaksınız. Sevdiğiniz içerikteki şarkıları seçip bol bol şarkı söyleyin.

3.Kelimeleri İyi Bilin

Konuşmanıza en büyük yardımcı da aklınızdan geçen fikirleri dillendirirken kelimeleri biliyor olmanızdır. Hem bu neydi diye düşünüp hem de konuşmaya çalışmak sizi çok zorlayacaktır. Belki de konuşmanızı engelleyecek. O yüzden kullanacağınız kelimeleri önceden çalışın, kelime ezberleme yöntemleri geliştirdiğinizde konuşma konusunda zorlanmayacağınızı fark edeceksiniz.

4.Arkadaş

En çok arkadaşlarımızla vakit geçirdiğimizi ve onlarla her konuda konuştuğumuzu düşünürsek İngilizce bilen arkadaş bizim en büyük yardımcımız olacaktır. Bol bol arkadaşınızla İngilizce konuşmayı denemek size fark etmeden adım adım İngilizceyi konuşturacak en önemli etken.

5.Tekrar Tekrar Tekrar

İngilizce kursunda ya da kendi çabalarınızla öğrendiğiniz her şeyi bol bol tekrar edin. İngilizce konuşmadan önce bilmeniz gerekenleri tekrar yaparak öğreneceksiniz. İngilizce dili bencildir, sizden onu bol bol kullanmanızı ve tekrar etmenizi ister. Bu yüzden İngilizce konuşmak istiyorsanız, tekrar tekrar tekrar!

6.İngilizce Düşünün

İngilizce konuşmanıza en büyük engel Türkçe düşünüp konuşurken onu İngilizce’ye çevirmektir. İkisi de birbirinden çok farklı diller ve siz İngilizce konuşmanızı Türkçe düşünerek zorlaştırıyorsunuz. Sizin en büyük yardımcınız İngilizce düşünmek olacak. Akıcı ve rahat bir İngilizce konuşmak istiyorsanız, İngilizce düşünün.

7.Taklit Yapın

Bebekler de sizler gibi sıfırdan yeni bir dil öğreniyor. Doğdukları coğrafya neresi olursa olsun dil öğrenmeleri sıfırdan başlıyor. Onlar her şeyi taklit ederek öğreniyor. Sizin de İngilizce konuşmanızı kolaylaştıracak bir yöntem dizilerde, İngilizce kursunda, arkadaş ortamında karşılaştığınız İngilizce her şey için taklit yapın.

8.İngilizce Dizi İzleyin

Dizi izlemenin en önemli noktası alt yazı İngilizce olacak! İngilizce dizi hem size kelime ve telaffuz konusunda yardımcı olacak hem de İngilizce konuşmanızı sağlayacak. İngilizce konuşmak istiyorsanız İngilizce alt yazılı İngilizce dizi izleyin.

9.Blogger

Herkesin takip ettiği, izlemeye bayıldığı şeyler vardır. Futbol, el işi, yemek tarifi konusu ne olursa olsun en sevdiğiniz konularda bir blogger takip etmek, size İngilizce konuşurken kullanacağınız kelimeler konusunda yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz konuların İngilizce olan bloggerlarını takip ederek etkili bir şekilde İngilizce konuşabilirsiniz.

10.İngilizce Kursu

10 adımda İngilizce konuşun adımının en önemlisi İngilizce kursu! En önemli adımı dememizin sebebi sizi İngilizce öğrenme konusunda hem teşvik edecek hem de ana dili İngilizce olan öğretmenler sayesinde konuşmanızı kolaylaştıracak.

Şişli, Mecidiyeköy, Nişantaşı, Osmanbey ve Beşiktaş lokasyonlarından yoğun kayıt alan İngilizce kursumuz hemen hemen her yere merkezi lokasyonda sayılmaktadır. İngilizce kursu olarak öğrencilerin hedeflerine göre belirlediğimiz ders takviminde kurs bittiğinde katılım şartlarını yerine getiren öğrencilerimizde %98’e kadar başarı oranı sağlıyoruz. Hedefinize göre kaliteli eğitim sunan İngilizce kursu hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.

Summary
10 Adımda İngilizce Konuşun
Article Name
10 Adımda İngilizce Konuşun
Description
İngilizce konuşmak isteyenler için her şey 10 Adımda İngilizce Konuşun rehberinde. İngilizce Kursu seçimi en önemli 10 Adımda İngilizce Konuşun aşaması.
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo