Online TESOL

Online TESOL

Online TESOL

British Town İngilizce Dil Okulu
345

İngilizce Öğretmeni Olmak İster misiniz?

TESOL dünya çağında geçerli, İngilizce bilenler için İngilizce öğretmeni olma fırsatı sunan Online bir eğitim programıdır. TESOL'un açılımı "Teaching English to Speakers of Other Language"dir. (Ana Dili İngilizce olmayanlara İngilizce Öğretimi)

Online TESOL, dünya çağında geçerli olan ve dünyanın her yerinde İngilizce öğretmeni olma şansı sunan online bir sertifika programıdır. Aslında bir çok farklı kısaltma ile adlandırılsada TESOL sertifika programlarının genel amacı aynıdır; TESOL (Teaching English to Speakers of Other Language) - TEFL (Teaching English as a Foreign Language) - TESL (Teaching English as a Second Language) - ELT (ENglish Langauge Teaching). Bu programların genel amacı "ana dili İngilizce olmayanlara İngilizce öğretimi"dir.

Online TESOL sertifika programı ile Türkiye dahil bir çok ülkede İngilizce öğretmeni olarak çalışabilir ve bunun için İngilizce öğretmenliği, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi bölümlerden mezun olma şartı aranmaz. Online TESOL programına katılmak için minimum ön lisans mezunu olunması ve minimum B2 seviyesinde İngilizce bilgisi şartı aranmaktadır.

Dünya çapında geçerli Online TESOL sertifikası ile, ana dili İngilizce olmayan ülkelerde İngilizce öğretmeni olarak çalışabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan ülkelerde ise sadece dil okullarında İngilizce öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.

Online TESOL Sertifika programını tamamladıktan sonra, Türkiye'de lise ve üniversiteler hariç tüm devlet ve özel kurumlarda MEB ataması yaptırarak İngilizce Öğretmeni olarak çalışma hakkına sahip olursunuz.

Online TESOL

Online TESOL sertifika programı toplamda 150 saatlik bir Online eğitim programıdır. Online eğitim süresince her adaya İngilizce öğretmeni eğitimi alanında uzman ve deneyimli bir eğitmen atanır. Tüm eğitiminiz süresince eğitiminizin tamamında uzman eğitmen tarafından ödev ve görev atamaları yapılır ve kontrol edilir.

Online TESOL sertifika programını tamaladığınızda hem Türkiye'de hem de dünyada geçerli, uluslararası yeterlilik olan Certificate in the Methodolgy and Practise of Tesol yetkinliği kazanırsınız.

Online TESOL sertifika programı sayesinde

 • Eğitim programına ayrıcağınız zamanı kendinize göre planlayabilir
 • Eğitimin hızını kendinize göre programlayabilir
 • Eğitim süresince size özel atanmış Uzman Eğitmenden destek ve geri bildirim alabilir
 • Evinizin rahatlığında eğitime katılabilir
 • Eğitime istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden 7/24 katılabilirsiniz
 • İOS ve Android appler sayesinde ister telefondan ister pcden ulaşım kolaylığı
 • Kişiye Özel Alanında Uzman Eğitmen Desteği

  Online TESOL serrtifika programı boyunca hedefinize ulaşana kadar alanında uzman eğitmen desteği verilir. Uzman eğitmen, ihtiyacınız olduğu anlarda İngilizce öğretimi ile ilgili tüm sorularınıza cevap verir, gerektiğinde öğretim stratejileri hakkında yardımcı olur ve eğitiminiz süresince size geri bildirimler sunar ve sizi yönlendirir.

  Ayrıca üniteler, modüller, görev ve sınavlar ile birlikte tüm işlemleri mobil uygulamasından takip edebilir, Eğitmeniniz ile mesajlaşabilir, aldığınız eğitimin kalitesini puanlayabilirsiniz.

  Online TESOL Sertifika Programı
  Online TESOL Sertifikası

  Online TESOL'a Nasıl Kayıt Olurum?

  TESOl sertifika programına katılmak için aşağıdaki bigli formunu doldurmanız yeterlidir. Uzman eğitmenlerimiz kayıt işleminde size yardımcı olacaklardır.

  Hemen Kayıt Ol!


  Online TESOL Sıkça Sorulan Sorular

  TESOL Sertifika programının ücreti 1890.00 TL'dir. Program ücretine dahil olanlar;

 • TESOl Sertifikası
 • Eğitim Materyalleri
 • TESOL Değerlendirme Sertifikası
 • Teaching Practice Certificate
 • TESOL Kurs Transkripti
 • Türkiye'de veya yurtdışında İnglizce ğretmeni olmak isterseniz, bu sertifika programına kesinlikle katılmalısınız. İngilizce öğretmenliği yapabilmek için dünya çapında kabul gören bir sertifika olmasının yanında, Türkiye'de de Milli Eğitim Balanlığı (MEB) tarafından tannaınmasından dolayı tüm özel okullar tarafından kabul gören bir sertifikadır.

  Online TESOL eğitimi süresince her katılımcıya bir eğitimen tahsis edildiği için, diğer online eğitim programlarından farklıdır. Bu sayede sorularınız olduğu zaman eğitmeninize danışabilir ve eğitmeniniz size yol gösterebilir.

  Evet. Online TESOL Sertifikası İngiltere merkezli bir sertifikadır.

  Ana diliniz İngilizce ise üniversite mezunu olmanız gerek yoktur. Ama yine de, özel kurumlar eğitmenlerinden üniversite mezunu olma şartı ararlar. Eğer ana diliniz İngilizce değil ise, minimum 2 yıllık ön lisans programlarından mezun olmanız gerekmektedir.

  Hayır. Eğitmenlik tecrübesi şartı yoktur. Onlien TESOL, size eğitmenlik için gerekli bilgi ve beceriyi sağlayacaktır.

  Programa katılmak için iyi derece İngilizce bildğiniz var sayılır. Fakat, gramer bilginizin mükemmel olması beklenmez. Eğitim size ihtiyacınız olan gramer bilgisini ve nasıl öğreteceğinizi aktarır. Eğitim süresince, pratik açıklamalar, örnekler ve denemeler ile İngilizce gramer bilginizi geliştireceksiniz. Ayrıca eğitim süresince iyi bir gramer kitabınızın olmasını öneririz.

  Çalışma sürenizi kendiniz programlayabilrisiniz. Eğitimin toplam süresi 150 saattir ve bu eğitimi tamamlamanız için maksimum 6 (altı) ayınız bulunmaktadır.

  Toplamda 12 modüllük eğitim programı süresince sizden 2 adet online ders vermeniz istenecek. Vereceğinz dersler notunuzu etkilemeyecek fakat öğretim becerilerinizi geliştirmenizi sağlayaaktır. Skype üzerinden yapılacak olan bu derslerde "Eğitmeniniz" öğrenci rolünü, sizse "Eğitmen" rolünü üstleneceksiniz.

  Eğtiimini tamamladıktan sonra ise sizden yine aynı şekilde 6 ders vermeniz istenecek ve bu dersler direk olarak notunuzu etkileyecek.

  Size özel atanan eğtimeniniz tüm program süresince size destek olacak ve yönlendirilecektir. Tüm eğitmenlerimiz, İngilizce Öğretimi konusunda ve Eğiticinin Eğitimi konusunda uzun yıllardır çalışan ve çok tecrübeli eğtimenlerden oluşur.

  Online TESOL eğitimi sürekli bir değerlendirme sistemine sahiptir. Böylece, eğitim sonunda yapılan final sınavı gibi sterli bir sınavla karşılaşmazsınız. Toplamda 12 modülün her birinin sonunda sie verilen ödev ve görevleri tamamlamanız gerekmektedir. Böylece, ilgili modülde başarılı olup olmadığınız değerlendirilir. Her bir görev sonucunda, kişisel eğitmeniniz size geri bildirimlerde ve tavsiyelerde bulunur. Ve her modül sonunda size bir puan verilir. Eğitimde ve sertifikasyonda kullanılan TESOL puanları şu şekildedir;

 • A1 – Distinction
 • A2 – Excellent
 • B1 – Very good
 • B2 – Good
 • C – Satisfactory
 • Online TESOL'u Tercih Edenlerin Yorumları

  Eğitim süresince her soruma sabırla cevap veren Eğitimenime teşekkür ediyorum. Hiç sıkılmadan her soruma teker teker cevap verdi.


  Ali B.

  British Town Şişli'de önce İngilizce öğrendim. 5 kurluk eğitimin sonunda bana ayrıca TESOl fırsatını sunup meslek kazanmama sebep oldukları için teşekkür ederim.

  Özlem Ö.

  4 yılıdr Türkiye'deyim ve nasıl iş bulup çalışırım diye araştırırken Online TESOL ile karşılaştırm. Snaırım en doğru seçim bu oldu. Sayenizde İngilizce öğretmenliği yapabiliyorum.  Leila M.

  Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

  Hemen Bilgi Al!