İngilizce B2 Seviyesi

B2 Seviyesi Konuları ve Açıklamaları
ingilizce b2 seviyesi konuları

İngilizce B2 Seviyesi Konuları ve Açıklamaları

British Town İngilizce Dil Okulu
4765

İngilizce B2 Seviyesi Nedir?

İngilizce Seviyeleri toplamda 6 İngilizce seviyesinden oluşmaktadır. Bu seviyeler; A1 ve B2 (Temel Kullanıcı), B1 ve B2 (Bağımsız Kullanıcı), C1 ve C2 (Yetkin Kullanıcı). İngilizce seviyelerindeki harf ve rakam ile birlikte oluşturulan bu kod sistemi, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırması (The Common European Framework - CEFR) çatısı altında verilmiştir.

İngilizce B2 seviyesi bağımsız kullanıcı seviyesi grubunda ikinci seviyedir. İngilizce bilgisinin orta üstü düzeyde olduğunu belirtir. Genel bir ifade ile açıklanacak olursa "İngilizce öğrenme seviyesi olarak, İngilizce kursunda ortalama 300 - 400 ders civarında eğitim almış ve orta seviyede İngilizce konuşabilen kişiler" artık B2 seviyesine geçiş yapabilirler. B2 seviyesi eski sistemler ile karşılaştırıldığında "upper-intermediate seviyesi" olarak geçmektedir.

B2 seviyesini bitiren kişiler, kendilerine güvenerek rahatlıkla İngilizce konuşabilirler. Sadece akıcılık, günlük yaşam içerisinde kullanılan nüanslar ile akademik/profesyonel alanlarda kendileirni gelişitrmeleri gerekir.

İngilizce B2 seviyesi ile yurtdışı seyahatlerinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve her konuda fikrinizi beyan edebilirsiniz. B2 seviyesinde ingilizce anlama kabiliyetiniz B1 seviyesine göre daha yüksektir ve kendinize güvenerek konuşabilirsiniz. Fakat akademik veya profesyonellik gerektiren hususlarda kendinizi geliştirmelisiniz.

İngilizce B2 Seviyesinde Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

İngilizce seviyenizi anlamak için en iyi yöntem yüksek kalitede bir İngilizce Seviye Tespit Sınavına katılmanızdır. Bu seviyede IELTS, TOEFL, YDS gibi sınavlar ilede İngilizce seviyenizi ölçebilirsiniz. British Town Şişli İngilizce Kursu, İngilizce Seviye Tespit Sınavlarını tamamen ücretsiz gerçekleştirmektedir.

İngilizce B2 Seviyesi ile neler yapabilirsiniz?

<

Bağımsız kullanıcı yetkinliklerinin ikinci seviyesi B2 Upper-Intermediate seviyesidir. Genel olarak B2 seviyesindeki kullanıcılar;

Bir çok farklı konuda, ayrıntılı ve anlaşılır şekilde İngilizce metinler yazabilir ve bir konu hakkındaki değişik fikirlerini, avantaj ve dezavantajları ile birlikte yansıtabilir.

Ana dili İngilizce olan kişilerle belirli bir düzeyde doğal, spontane ve akıcı bir şekilde iki tarafıda zorlamadan iletişim kurabilir.

Soyut ve somut konuları içeren İngilizce metinlerin ve kendi uzmanlık alanına ait teknik konuları içeren tartışmaların ana fikrini anlayabilir.

Dikkat! İngilizce B2 Seviyesi; akıcı konuşmak, akademik veya profesyonel anlamda ihtiyaçları karşılamak, mesleki ve akademik kariyerler için gerekli olan İngilizce Yabancı Dil Sınavlarında başarılı olmak için bazı kurumların istediği yeterliliktedir. Fakat İngilizcenizi geliştirerek C1 Seviyesinde neler yapabileceğinizi görmenizi tavsiye ederiz. İngilizce B2 Seviyesinin başından itibaren Akademik hedefli eğitimleri de tercih edebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım!


B2 Seviyesi Ne Kadar Sürede Geçilir?

Eğitim sistemine, nerede eğitim aldığınıza, hangi ingilizce kursuna gittiğiniz ile doğru orantılıda olsa İngilizce B2 seviyesi konuları ve içeriği yaklaşık 100 - 150 ders civarındadır. B2 seviyesini geliştirmek kişinin ingilizce öğrenmek için çalışma rutinine ve ayıracağı zaman ile de doğru orantılı bir süre alacaktır. Toplamda B2 seviyesini bitirmek için yaklaşık 400 - 500 ders civarında bir ingilizce kursu eğitimine ihtiyacınız olacaktır.

İngilizce B2 Seviyesini Nasıl Geliştirirsiniz?

İngilizce B2 seviyesini geliştirip B2 seviyesine geçmek isterseniz öncelikli olarak kelime bilgisinizi geliştirmeniz gerekmektedir. B2 Seviyesini tamamlamak için en az 4000 (dörtbin) kelimeyi bilmeniz gerekmektedir.

Kelime bilginizi geliştirdikçe bu kelimeleri cümle içerisinde kurmalı ve kullanmalısınız. Bu seviyedeki öğrenciler için hem yazma alışkanlığı hem de konuşma alışkankığı edinmek çok önemlidir. B2 seviyesi için konuşma kulüplerine ve writing/essay kulüplerine katılmak çok fayda sağlayacaktır.

İngilizce B2 seviyesini geliştirmek için İngilizce öğrenme sistemini rutin hale getirmelisiniz. Bir ingilizce kursuna katılmak ve belirli bir düzende İngilizce kursuna devam etmek İngilice rutini oluşturmanıza çok fayda sağlar.

Aşağıdaki İngilizce B2 seviyesi konularını öğrendiğinizde hazırsınız demektir.

Sırada Hangi Seviye Var?

İngilizce B2 seviyesini başarı ile tamamladıysanız artık Yetkin Kullanıcı seviyesinin birinci (1.) seviyesi olan İngilizce C1 seviyesine geçebilirsiniz.

İngilizce C1 Seviyesi

İngilizce Dil Seviyeleri *(tüm seviyeler)

İngilizce B2 Seviyesi Konuları

İngilizce B2 seviyesi konularını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

present simple present progressive
stative verbs be used to + ing forms
past simple past progressive
was / were going to used to / would + baseform
present perfect simple present perfect progressive
past perfect simple past perfect progressive
future will / going to future progressive
future perfect zero and first conditional
time clauses must, have to, need, may, could
should, ought to, had better must, can, could, be able to
infinitives and ing forms passive voice
subject / object questions reported speech
second and third conditionals wishes in the present and past
quantifiers - comparisions relative clauses / participle clauses
determiners causative form
adverbal clauses 1 adverbal clauses 2
adverbal clauses 3
Önemli: İngilize B2 seviyesi konuları içerisinde A1, A2 ve B1 seviyesi konuları çok daha kapsamlı olarak tekrar edilir.

İngilizce Kursu Eğitimlerimiz

Her seviye ve her yaş grubu için farklı seviyelerde İngilizce eğitimleri genel katılım için uygundur. İngilizce eğitimleri hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu gruplarında eğitim verilmektedir. Program detayları için bknz: İngilizce kursu.
IELTS, TOEFL, TOEIC, gibi sınavlarına hazırlık kurslarında İngilizce eğitiminin dışında, özellikle sınav odaklı eğitimler verilmektedir.
YDS ve YÖKDİL sınavlarına yönelik puan ve skor hedefli eğitim programlarıdır.
Bknz: YDS Kursu
Üniversitelerin hazırlık sınıflarında başarılı olmak için hazırlanan programlar, eğitim aldığınız üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarını atlamak için hazırlanmış özel müfredatlı eğitimlerdir.
Bknz: Hazırlık Atlama Kursu
7 - 11 yaş grubu öğrenciler için özel hazırlanmış kolej seviyesinde İngilizce eğitim müfredatı ile çocuklara hem İngilizceyi sevdirmeyi hem de İngilizcelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. çocuklar için ingilizce kursu
Ortaokul ve Lise öğrencileri için hazırlanan özel müfredatlı İngilizce kursları bu yaş grubundaki çocukların İngilizce öğrenmesini ve ileriki hayatlarında İngilizce sorunu ile karşılaşmamalarını amaçlamaktadır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. ortaokul lise ingilizce kursu
İngilizce özel ders programları kişiye özel olarak, esnek program saatlerinde ve ihtiyaç analizi yapılarak planlanmaktadır. İngilizce özel ders programlarında tercih edilen eğitim günlerinde ve kişinin ihtiyacına yönelik bir eğitim programı ile devam eder. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. ingilizce özel ders
İngilizce konuşma kursları, katılımcıların var olan İngilizce bilgileirnin yanı sıra konuşma yeteneğini geliştirmek amaçlı sunulan eğitim programlarıdır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. İngilizce Konuşma Kursu
İş İngilizcesi kursları, iş hayatındaki ihtiyaçlara göre planlanmış, uluslararası iş hayatına göre planlanmıştır. İş İngilizcesi kursları hakkında detaylı bilgi için Bknz. iş ingilizcesi kursu
Kurumların ihtiyacına göre özel ahzırlanan programlar, katılımcıların mesai saatlerini aksatmadan kişi ve kurumların ihtiyacına göre özel olarak hazırlanmaktadır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. Kurumsal İngilizce Kursu
İngilizce bilgisini geliştirmek isteyenler ve CV'sine yurtdışı tecrübesinide eklemek isteyenler için tamamen ücretsiz danışmanlık ve yurtdışı dil eğitim fırsatları için Bknz. Malta Dil Okulları

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!