İngilizce B1 Seviyesi

B1 Seviyesi Konuları ve Açıklamaları
ingilizce b1 seviyesi konuları

İngilizce B1 Seviyesi Konuları ve Açıklamaları

British Town İngilizce Dil Okulu
4765

İngilizce B1 Seviyesi Nedir?

İngilizce Seviyeleri toplamda 6 İngilizce seviyesinden oluşmaktadır. Bu seviyeler; A1 ve A2 (Temel Kullanıcı), B1 ve B2 (Bağımsız Kullanıcı), C1 ve C2 (Yetkin Kullanıcı). İngilizce seviyelerindeki harf ve rakam ile birlikte oluşturulan bu kod sistemi, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırması (The Common European Framework - CEFR) çatısı altında verilmiştir.

İngilizce B1 seviyesi bağımsız kullanıcı seviyesi grubunda birinci seviyedir. İngilizce bilgisinin orta düzeyde olduğunu belirtir. Genel bir ifade ile açıklanacak olursa "İngilizce öğrenme seviyesi olarak, İngilizce kursunda ortalama 200 ders civarında eğitim almış ve orta düzeyde İngilizce konuşabilen kişiler" artık B1 seviyesine geçiş yapabilirler. B1 seviyesi eski sistemler ile karşılaştırıldığında "intermediate seviyesi" olarak geçmektedir.

İngilizce B1 seviyesi ile yurtdışı seyahatlerinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve bilindik ve hakim olduğunuz konularda iletişime geçebilir, yeni dostluklar edinebilirsiniz. B1 seviyesinde ingilizce anlama kabiliyetiniz A2 seviyesine göre daha yüksektir ve orta düzeyde konuşabilirsiniz. Fakat konuşma ve yazma becerileriniz sadece bildiğiniz konular üzerinde yoğunlaşır. Özellikle konuşmada uzun ve kompleks cümleler yerine kısa ve tekrarlı cümleler ile ifade edersiniz.

İngilizce B1 Seviyesinde Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

İngilizce seviyenizi anlamak için en iyi yöntem yüksek kalitede bir İngilizce Seviye Tespit Sınavına katılmanızdır. Bu seviyede artık IELTS, TOEFL, YDS gibi sınavlar ilede İngilizce seviyenizi ölçebilirsiniz. British Town Şişli İngilizce Kursu, İngilizce Seviye Tespit Sınavlarını tamamen ücretsiz gerçekleştirmektedir.

İngilizce B1 Seviyesi ile neler yapabilirsiniz?

Bağımsız kullanıcı yetkinliklerinin ilk seviyesi B1 Intermediate seviyesidir. Genel olarak B1 seviyesindeki kullanıcılar;

Tecrübelerini ve olayları, rüyalarını, umutlarını ve hedeflerini tarif edebilir, görüşlerini ve planlarını nedenlere ile birlikte kısaca açıklayabilir.

Kendi ilgi alanlarında veya bildiği konularda basit ama bağlantılı İngilizce metinler yazabilir.

İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahatlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir.

Okul, iş, eğlence gibi günlük yaşam ile bağlantılı olan konulara dayalı İngilizce yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatları ile anlayabilir.

Dikkat! İngilizce B1 Seviyesi; akıcı konuşmak, akademik veya profesyonel anlamda ihtiyaçları karşılamak, mesleki ve akademik kariyerler için gerekli olan İngilizce Yabancı Dil Sınavlarında başarılı olmak için yeterli değildir! B1 seviyesi, İngilizce konuşulan bir çalışma ortamında veya İngilizce verilen eğitimlerde başarılı olmanız için yeterli değildir!

Biz Sizi Arayalım!


B1 Seviyesi Ne Kadar Sürede Geçilir?

Eğitim sistemine, nerede eğitim aldığınıza, hangi ingilizce kursuna gittiğiniz ile doğru orantılıda olsa İngilizce B1 seviyesi konuları ve içeriği yaklaşık 100 ders civarındadır. B1 seviyesini geliştirmek kişinin ingilizce öğrenmek için çalışma rutinine ve ayıracağı zaman ile de doğru orantılı bir süre alacaktır. Toplamda B1 seviyesini bitirmek için yaklaşık 300 - 350 ders civarında bir ingilizce kursu eğitimine ihtiyacınız olacaktır.

İngilizce B1 Seviyesini Nasıl Geliştirirsiniz?

İngilizce B1 seviyesini geliştirip B2 seviyesine geçmek isterseniz öncelikli olarak kelime bilgisinizi geliştirmeniz gerekmektedir. B1 Seviyesini tamamlamak için en az 2000 (ikibin) kelimeyi bilmeniz gerekmektedir.

Kelime bilginizi geliştirdikçe bu kelimeleri cümle içerisinde kurmalı ve kullanmalısınız. Kelime ezberleme yöntemleri kısa sürede kelime bilginizi arttırsada bir süre sonra unutalacağı için uzun vadede faydalı olmayacaktır. Kelime ezberlemek yerine cümle içerisinde kullanarak cümleler kurmak ve bu cümleleri yazmak B1 seviyesindeki öğrenciler için daha faydalı olacaktır. Kelime bilgisi geliştikçe daha uzun ve daha karmaşık cümleler kullanmak, yeni öğrendiğinzi kelimeleri her gün en az 5 farklı cümle içerisinde kullanmak fayda sağlayacaktır.

İngilizce B1 seviyesini geliştirmek için İngilizce öğrenme sistemini rutin hale getirmelisiniz. Bir ingilizce kursuna katılmak ve belirli bir düzende İngilizce kursuna devam etmek İngilice rutini oluşturmanıza çok fayda sağlar.

Aşağıdaki İngilizce B1 seviyesi konularını öğrendiğinizde hazırsınız demektir.

Sırada Hangi Seviye Var?

İngilizce B1 seviyesini başarı ile tamamladıysanız artık Bağımsız Kullanıcı seviyesinin ikinci (2.) seviyesi olan İngilizce B2 seviyesine geçebilirsiniz.

İngilizce B2 Seviyesi

İngilizce Dil Seviyeleri *(tüm seviyeler)

İngilizce B1 Seviyesi Konuları

İngilizce B1 seviyesi konularını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

present simple present progressive
stative verbs adverbs of frequency
past simple past progressive
prepositions of time present perfect simple
present perfect progressive comparisions
future will / going to future progressive
future perfect must / have to / need
defining and non-defining relative clauses zero, 1st and 2nd conditionals
articles past perfect simple
past perfect progressive time linkers
had better, would rather should + present and perfect infinitive
may,might,could,must,can't,couldn't present and perfect infinitive
clauses of concession passive voice 1
present participle participle clauses
infinitives and ing forms passive voice 2
causative infinitive of purpose, for + ing form
reported speech wishes and unreal pst
clauses of result 3rd conditional
wishes in the past
Önemli: İngilize B1 seviyesi konuları içerisinde A1 seviyesi ve A2 seviyesi konuları çok daha kapsamlı olarak tekrar edilir.

İngilizce Kursu Eğitimlerimiz

Her seviye ve her yaş grubu için farklı seviyelerde İngilizce eğitimleri genel katılım için uygundur. İngilizce eğitimleri hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu gruplarında eğitim verilmektedir. Program detayları için bknz: İngilizce kursu.
IELTS, TOEFL, TOEIC, gibi sınavlarına hazırlık kurslarında İngilizce eğitiminin dışında, özellikle sınav odaklı eğitimler verilmektedir.
YDS ve YÖKDİL sınavlarına yönelik puan ve skor hedefli eğitim programlarıdır.
Bknz: YDS Kursu
Üniversitelerin hazırlık sınıflarında başarılı olmak için hazırlanan programlar, eğitim aldığınız üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarını atlamak için hazırlanmış özel müfredatlı eğitimlerdir.
Bknz: Hazırlık Atlama Kursu
7 - 11 yaş grubu öğrenciler için özel hazırlanmış kolej seviyesinde İngilizce eğitim müfredatı ile çocuklara hem İngilizceyi sevdirmeyi hem de İngilizcelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. çocuklar için ingilizce kursu
Ortaokul ve Lise öğrencileri için hazırlanan özel müfredatlı İngilizce kursları bu yaş grubundaki çocukların İngilizce öğrenmesini ve ileriki hayatlarında İngilizce sorunu ile karşılaşmamalarını amaçlamaktadır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. ortaokul lise ingilizce kursu
İngilizce özel ders programları kişiye özel olarak, esnek program saatlerinde ve ihtiyaç analizi yapılarak planlanmaktadır. İngilizce özel ders programlarında tercih edilen eğitim günlerinde ve kişinin ihtiyacına yönelik bir eğitim programı ile devam eder. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. ingilizce özel ders
İngilizce konuşma kursları, katılımcıların var olan İngilizce bilgileirnin yanı sıra konuşma yeteneğini geliştirmek amaçlı sunulan eğitim programlarıdır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. İngilizce Konuşma Kursu
İş İngilizcesi kursları, iş hayatındaki ihtiyaçlara göre planlanmış, uluslararası iş hayatına göre planlanmıştır. İş İngilizcesi kursları hakkında detaylı bilgi için Bknz. iş ingilizcesi kursu
Kurumların ihtiyacına göre özel ahzırlanan programlar, katılımcıların mesai saatlerini aksatmadan kişi ve kurumların ihtiyacına göre özel olarak hazırlanmaktadır. Program hakkında detaylı bilgi için Bknz. Kurumsal İngilizce Kursu
İngilizce bilgisini geliştirmek isteyenler ve CV'sine yurtdışı tecrübesinide eklemek isteyenler için tamamen ücretsiz danışmanlık ve yurtdışı dil eğitim fırsatları için Bknz. Malta Dil Okulları

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!