İngilizce Öğrenirken İzlenebilecek En İyi Filmler | 10 Öneri

Dil öğrenmenin pratik, eğlenceli yollarından biri film izlemektir diyenlere, İngilizce öğrenirken izlenebilecek en iyi filmler listesi bir kova patlamış mısırla birlikte sunulmaktadır.

Tek bir dil ne kadar farklı kullanılabilir ki diye düşünenler, bağımsız filmlerde çok daha fazla duyulmamış kelime geçiyor diyenler, hakkını gişe rekoru kıran filmlerden yana kullanmak isteyenler için ufak çaplı bir katalog hazırlamak mümkündür.

İngilizce Film Listesi

Sunuma hazırlanmakta olan listede, herkes tarzına göre bir filmi eminiz ki bulacak. Özellikle ingilizce kursu ile birlikte İngilizce öğrenirken haz almak istiyorsanız mutlaka listede yer alan filmleri denemenizi tavsiye ediyoruz.

1.İngilizce Öğrenirken İzlenebilecek En İyi Filmler : Jurassic Park

Çoğunluğun izlediği, izlemediyse dahi adına aşina olduğu bu film, karmaşık olan bazı bilimsel kavramları eğlenceli bir üslupla öğretmektedir.

2. Notting Hill

İngilizce öğrenenlerin akıllarındaki sorulardan biri de British aksanı mı yoksa Amerikan aksanı mı? En iyi ingilizce filmler içerisindeki Notting Hill, iki aksanı birlikte harmanlayıp romantik komedi tadında sunmaktadır.

3. The Queen

Film ingiliz kraliyet ailesini konu aldığından, ingiliz aksanı öğrenmek için yerinde bir tercihtir ve filmdeki diyaloglar yavaş olduğu için anlaşılması yalın ve kolaydır.

4. The Lord Of The Rings

Nam salan bu macera filmi, fantastik yapısı nedeniyle diyalogların kolayca anlaşılmasına zemin hazırlamaktadır. Üçleme bir seri olduğundan, konuşma ve dinleme becerisini geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

İngilizce Öğrenirken İzlenebilecek En İyi Filmler | 10 Öneri

5. Twilight

İngilizce film izle listesinin başını çeken seride, hedef kitlesinden ötürü gündelik ve basit bir ingilizce kullanılmıştır. Diyaloglarda kullanılan tipik Amerikan aksanı anlaşılmada kolaylık sunmaktadır.

6. Forrest Gump

Filmin başrol karakterinin zihinsel problemli olduğundan, diyaloglar yavaş ilerlemektedir. Bu nedenle takibi kolaydır.

7. Harry Potter

İngilizcesini geliştireceklere film tavsiyesi için, İngiliz dil bilimci tarafından kaleme alınan bu seri, kelimeler arasındaki etimolojiden dolayı yerinde bir tercihtir.

8. The King’s Speech

İngilizce öğreten en iyi filmler arasında yer bulan The King’s Speech film konusu dolayısıyla akıcı bir ingilizcenin yanı sıra telaffuz dersi vermektedir.

9.Men In Black

Men in Black isimli filmde kullanılan ingilizce anlaşılır, klas ve ilişkilendirilebilir niteliktedir. ingilizce öğrenirken izlenebilecek en iyi filmler arasında yer almaktadır

10. Days Of Summer

İngilizce öğrenmek için en iyi filmler içinde sonuncusu olan bu seri, hikaye temasında anlatıldığı için takip edilmesi kolaydır.