İngilizce Çocuk Şarkıları

İngilizce çocuk şarkıları, çocuklara İngilizce öğretme konusunda seçilen en eğlenceli yöntemlerden birisidir. Çocuklar yeni bir şeyler öğrenirken onların seveceği şeyleri seçmek İngilizce öğrenmelerini kolaylaştıracaktır. Sadece İngilizce çocuk şarkıları dinletmek yeterli olmayacaktır, aynı zamanda onların şarkıya eşlik etmeleri gerekmektedir. Çocuklar için İngilizce kursu sınıflarında eğitmenler de şarkılarla birlikte çocuklara eşlik etmelidirler. Çocuklar için hazırladığımız, onlara yardımcı olacak hem eğlenceli hem de öğretici İngilizce çocuk şarkıları:

Sizin için Seçtiğimiz İngilizce Çocuk Şarkıları,

Five Little Ducks şarkısı;

Şarkı 5 tane küçük ördek üzerinden sayılar, renkler gibi basit İngilizce kelimeler öğretiyor.

Dünyada her ülkede sürekli çalan Baby Shark şarkısı;

Şarkının Türkçe’si Bebek Köpek Balığı demek, İngilizce anne, baba, babaanne gibi aile isimlerini İngilizce öğretiyor.

Johny Johny Yes Papa şarkısı;

Şarkı çocuklara iyi ve kötü şeyleri İngilizce öğretmeye çalışıyor. Diyalog şeklinde geçen şarkıda sürekli tekrarlar var.

Baa, Baa, Black Sheep şarkısı;

Baa, Baa, Black Sheep şarkısı çocuklara sevimli koyun üzerinden renkleri öğretiyor. Yavaş yavaş kelimelerin söylenmesi çocukların İngilizce şarkıyı rahat söylemesine yardımcı oluyor.

If You’re Happy and You Know It Şarkısı;

Çocuklara hem el çırpmayı hem de duygularını ifade etmeyi öğreten bu şarkı, çocuklar için hem İngilizce öğretiyor hem de şarkıya eşlik ediyorlar.

Çocuklar için eğlenceli konular seçmek çok önemli, onlara kolay yoldan İngilizce öğretir. Çocuklar için İngilizce kursu arıyorken baktığımız kurslarda bu tür aktivitelerin olması önemli bir kriter. Gerektiğinde velilerin de derse alınarak çocukları motive edici şeyler yapmak onlara İngilizce’yi kolay yoldan öğretir.  Şişli, Beşiktaş, Osmanbey, Mecidiyeköy ve Nişantaşı bölgelerinden çocuk öğrencilerin kayıt olduğu kursumuzdan detaylı bilgi almak için bu formu doldurun.

çocuklar için yaz okulu

Summary
İngilizce Çocuk Şarkıları
Article Name
İngilizce Çocuk Şarkıları
Description
İngilizce çocuk şarkıları yazımızda, çocuklar için İngilizce şarkıları derledik. İngilizce çocuk şarkıları hem çocukların söyleyebileceği hem de dans edebileceği şarkılar.
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo