THY Pilot Alımları Haziran Ayında

THY pilot alımlarına hız verdi. THY pilot alımları Haziran ayında yayımlanacağını söylendi. İstanbul Havaalanı’nın açılmasının ardında uçuş filosunu ve uçtuğu noktaların sayısını artıran THY pilot alımları Haziran ayında hız verdi. THY, ikinci pilot adaylar için açacağı ilanı Haziran ayında yayınlayacağını bildirmesi üzerine, geçtiğimiz günlerde THY tarafından ikinci pilot adayları başvuru ilanı yayınlandı.

İstanbul’un yeni açılan havaalanı İstanbul Havalimanı açılmasıyla birlikle THY yolları filosunu hızlı bir şekilde genişletme kararı aldı. Türk Hava Yolları, THY, yetiştirilmek üzere ikinci pilot adaylarını alacağı ilanı Haziran ayında yayınlayacağını duyurması üzerine ikinci pilot adayı adayları için ilanını yayınladı. THY pilot alımı ilanı detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

THY Pilot Alımları Haziran Ayında Nasıl Olacak

THY önceki dönemlerde elediği adayların tekrar ilana başvurabileceklerini duyurdu. Pilot adayları, THY insan kaynakları sitesindeki şartları yerine getirerek başvuru sürecine dahil oluyor. Yetiştirilmek üzere ikinci pilot adayı programına katılacak adayların fiziki özellikleri ve yabancı dil bilgilerine dikkat ediliyor. Kişilik envanter testinde, sorumluluk, dikkat, karar verebilme ve disiplin gibi özelliklere bakılıyor.

Başvuru şartlarını yerine getiren adayların, uygun olması durumunda THY bünyesinde yer alan uçuş eğitim akademisi tarafından teorik ve uygulamalı dersler alacak. Akademiyi başarıyla tamamlayan tecrübesiz ikinci pilot adayları THY’de pilot olarak uçuşlar yapmaya başlayacak.

Genel Özellikler

T.C. vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak,

En az önlisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olmak,

01.01.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak,

Boy uzunluğunun 157 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmaması ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak,

Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,

Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,

Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak.

Yabancı Dil (İngilizce) Şartı

Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek,

TOEFL (IBT)                                                    : 60 (speaking : min.18)

IELTS (Genel veya Akademik)                     : 6 (speaking : min.6)

THY pilot maaşları ne kadar?

THY pilot alımı için başvuruların gözde olması sebeplerinden birisi de personele verdiği maaşlar. Peki Thy pilot maaşları ne kadar? Yeni başlayan pilotlar için belirlenen min. maaş 15 bin TL iken kıdemli olan pilotların maaşları 32 bin TL’ye kadar yükseliyor. THY pilot maaşlarının belirlenmesi de performans, IELTS ve TOEFL puanları da önemli unsurlar arasında yer alıyor.

THY Pilot Alımı İngilizce Soruları Ne?

THY pilot alımı için başvuruların en başında İngilizce şartı gelmektedir. THY pilot adaylarını kendi İngilizce sınavına tabi tutmuyor; IELTS ve TOEFL(IBT) sınavlarından gerekli puanı almış olmasını istiyor. Kariyerine pilot olarak 15 bin TL maaşla devam etmek isteyenlerin önemli aşama olan İngilizce için alanında uzman eğitimci kadrosu bulunduran Şişli British Town kursundan Özel İngilizce Kursu veya IELTS Kursu için bilgi alabilirsiniz.

Detayları konuşmak için aşağıdaki görsele tıklayın, formu doldurun ve sizi arayalım.

Summary
THY Pilot Alımı Haziran Ayında
Article Name
THY Pilot Alımı Haziran Ayında
Description
THY pilot alımlarına hız verdi.THY pilot alımları Haziran ayında yayımlanacağını söylendi.İstanbul Havaalanı’nın açılmasının ardında pilot alımları yapacak.
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo