THY Pilot Alımı

THY pilot alımı 2019; THY’de nasıl pilot olunur? THY pilot maaşları ne kadar? THY yetiştirilmek üzere pilot alımı şartları neler? THY IELTS kaç istiyor? THY pilot alımı İngilizce soruları ne?

THY pilot alımı ile ilgili yukarıdaki tüm soruların cevaplarını bulacağınız bu yazımızda THY pilot alımı ile ilgili en çok merak edilenleri derledik.

THY’de Nasıl Pilot Olunur?

Türkiye’nin en büyük firmalarından birisi olan THY, her yıl bünyesine pilot alımı yapıyor. THY uçuş bölgelerini genişletmesiyle beraber bünyesinde istihdam etmek ve kadrosunu büyütmek için 2019 yılında da pilot alımı yapacağını duyurdu. Türk Hava Yollarında pilot olma fırsatını yakalamak için bazı şartlar bulunuyor.

THY Yetiştirilmek Üzere Pilot Alımı Şartları Neler?

T.C. Vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak,

En az lisans derecesi mezunu olmak,

01/01/1988 ile 31/12/1997  tarihleri arasında doğmuş olmak,

Erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 Aralığında) uygun olmak,

Kadın adaylar için boy 160 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 Aralığında) uygun olmak,

Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,

Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,

Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak,

THY A.O. tarafından yapılacak olan değerlendirme süreçlerinde başarılı olmak Türk Hava Yollarında pilot olmak için gereken şartlardır. Pilot olmak için diğer aşamalar yabancı dil ve sağlık şartı.

THY pilot maaşları ne kadar?

THY pilot alımı için başvuruların gözde olması sebeplerinden birisi de personele verdiği maaşlar. Peki Thy pilot maaşları ne kadar? Yeni başlayan pilotlar için belirlenen min. maaş 15 bin TL iken kıdemli olan pilotların maaşları 32 bin TL’ye kadar yükseliyor. THY pilot maaşlarının belirlenmesi de performans, IELTS ve TOEFL puanları da önemli unsurlar arasında yer alıyor.

THY Pilot Alımı IELTS kaç istiyor?

THY  pilot alımı için adaylardan TOEFL ve IELTS istiyor, ama IELTS sınavı yöntem olarak daha kolay olduğu için daha çok tercih ediliyor. Sınav sonucu başvuru tarihinden itibaren son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen dil sınavlarından birinin minimum puanını belgeleme şartı istiyor.

TOEFL (IBT)        : 75 min.

IELTS                     :6 min.

Dil belgesini başvuru aşamasında temin edemeyen adayların, THY Pilot Alımı başvuruları iptal edileceği THY tarafından duyuruldu.

THY Pilot Alımı İngilizce Soruları Ne?

THY pilot alımı için başvuruların en başında İngilizce şartı gelmektedir. THY pilot adaylarını kendi İngilizce sınavına tabi tutmuyor; IELTS ve TOEFL(IBT) sınavlarından gerekli puanı almış olmasını istiyor. Kariyerine pilot olarak 15 bin TL maaşla devam etmek isteyenlerin önemli aşama olan İngilizce için alanında uzman eğitimci kadrosu bulunduran Şişli British Town kursundan Özel İngilizce Kursu veya IELTS Kursu için bilgi alabilirsiniz.

Detayları konuşmak için aşağıdaki görsele tıklayın, formu doldurun ve sizi arayalım.

ielts bilgi al

Summary
THY Pilot Alımı?  THY IELTS kaç istiyor? THY pilot alımı İngilizce soruları ne?
Article Name
THY Pilot Alımı? THY IELTS kaç istiyor? THY pilot alımı İngilizce soruları ne?
Description
THY pilot alımı 2019; THY'de nasıl pilot olunur? THY pilot maaşları ne kadar? THY yetiştirilmek üzere pilot alımı şartları neler? Türkiye’nin en büyük firmalarından birisi olan THY, her yıl bünyesine pilot alımı yapıyor.
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo