2020 THY Pilot Alımı Hakkında Bilgiler

Thy 2020 yılında kaç pilot alımı yapacak, 2020 THY pilot alımı şartları ne? THY 2020 pilot adaylarından istenen şartlar neler? THY pilot adaylarının 2020 başvurularında nelere dikkat etmeli? Türk Hava Yolları 2020 pilot alımı başvuru tarihi ne zaman olacak? THY Pilot alımı İngilizce soruları?

Dünya çapında Türkiye’yi temsil eden önemli bir firma olan THY 2019 yılında 100’lerce pilotu istihdam ederek filosunu genişletti. İstanbul Havalimanı Türkiye havacılık sektörünün gelişmesinde önemli katkı sağlayarak üniversite mezunu gençler için istihdam alanı sağladı. THY 2020 pilot alımı için henüz resmi kaynaklardan gelen bir haber yok. İstanbul Havaalanının diğer pistlerinin de açılacak olması 2020 THY pilot alımı için ilanların açılacağının da habercisidir.

2019 senesinde Türk Hava Yolları pilot alımları ilanlarını kaçıran ya da yeteri kadar hazırlanamayan pilot adayları 2020 Türk Hava Yolları pilot alımı başvurularını bekliyor. Türk Hava Yolları 2019 yılında açtığı ikinci pilot adayları ilanında başvuru şartlarına önlisans mezunları da ekleyerek birçok gencin ilana başvurmasını sağladı. 2020 Pilot alımı ilanı şartları arasında da lisans mezunlarının yanında önlisans mezunlarının da pilot alımlarına dâhil olabileceği beklenmektedir.

2020 Thy Pilot Alımı Şartları Neler?

Pilot olma fırsatını 2019 senesinde kaçıran birçok gencin aklında 2020 Thy pilot alımı şartları neler? Olacağı sorusu var. Geçtiğimiz yıllarda pilot adayları için açılan başvurularda en önemli şart İngilizce bilgisiydi. Yüksek maaşla pilot olmak isteyen binlerce genç İngilizce aşamasında elendi. Akademik veya Genel IELTS sınavından 6 skorunu isteyen Türk Hava Yolları TOEFL sınavından ise 60 skorunu istedi.

Daha 2020 Thy pilot alımı şartları resmi kurumdan gelen bir bilgi olmadığı için belli değil fakat geçtiğimiz dönemlerde pilot alımları için şartları değiştirmeyen Türk Hava Yolları 2020 için de aynı şartlarda yeni pilot adayları alacağı düşünülmektedir. British Town Şişli İngilizce Kursu Genel Müdürü Utku SEVİNDİK 2020 Thy pilot alımı ilanı için başvuru yapmak isteyen pilot adaylarının en kısa sürede önemli şartlar arasında bulunan IELTS skoru için hazırlanmaya başlamaları gerektiği konusunda uyardı.

Genel olarak geçtiğimiz senelerde pilot ilanları için açılan başvuru şartları şöyle;

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

-1 Ocak 1989 tarihinden sonra doğmuş olmak,

-1.57 den kısa olmamak, 1.95 den uzun olmamak,

-Vücut kitle indeksinde 20-30 orantısında olmak,

-Askerlik hizmetini tamamlamış olmak ya da 2 yıl tecilli olmak,

-Lisans veya önlisans mezunu olmak,

-Adli sicil arşivinde kaydı olmayan ve/veya adli sicil kaydı olmamak,

-Daha önce Türk Hava Yollarından çalışmış olmamak ve disiplin sebebiyle sözleşme feshi yoluyla ayrılmış olmamak.

Türk Hava Yollarında Pilot Olmak İçin İngilizce Şart Mı?

Dünya çapında hizmet veren Türk Hava Yolları diğer büyük şirketlerde olduğu gibi adaylardan öncelikli olarak yabancı diline önem vermektedir. TOEFL (IBT) 60 skoru ve Genel veya Akademik IELTS için ortalama 6 skoru isteyen THY speaking – konuşma aşamaları için de minimum bir skor belirlemiştir. IELTS speaking için minimum 6 TOEFL speaking skoru için ise minimum 18 şartını özellikle belirterek, pilotlardan istenen İngilizce bilgisinde konuşmanın da önemli olduğunu belirtmiştir.

THY Pilot Adayları İçin IELTS Kursu

Türk Hava Yolları her yıl olduğu gibi 2020 için de pilot alımları yapacak. 2020 THY pilot alımı için adaylara en büyük tavsiye THY Pilot Adayları için IELTS kursu olacaktır. IELTS, 2020 senesinde kariyer planında pilot olmak isteyen adayların şimdiden hazırlanması gereken önemli bir aşamadır.

British Town Şişli İngilizce kursu olarak hızla değişen ve adaylar arasında rağbetin arttığı THY pilot adaylarına özel olarak hazırladığımız THY Pilot Adayları İçin IELTS Kursu programı çerçevesinde ders veriyoruz. Eğitim danışmanları ve uzman IELTS öğretmeni adayın eksiklerini tespit ederek belirlenen süre içerisinde en uygun IELTS Kursu programını sunuyor.  Öğrencilerden programlarını aksatmayıp gerekli şartları yerine getirdiği takdirde istenilen skoru elde edebiliyoruz.

British Town Şişli İngilizce kursu Beşiktaş, Mecidiyeköy, Nişantaşı ve Osmanbey bölgelerine merkezi konumdadır ve toplu taşımalara yürüme mesafede olduğu için öğrencilerin kursa hızlı erişerek vakit kaybetmemesini sağlıyor.

Pilot adayları Ücretsiz IELTS Deneme Sınavı için randevu alıp kendini test edebilir.

 

Summary
DİKKAT! 2020 THY Pilot Alımı Hakkında Bilgiler
Article Name
DİKKAT! 2020 THY Pilot Alımı Hakkında Bilgiler
Description
DİKKAT! 2020 THY Pilot alımı hakkında bilgiler.THY 2020 pilot adaylarından istenen şartlar neler? THY pilot adaylarının başvurularında nelere dikkat etmeli?
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo