YDT (Yabancı Dil Testi) Nedir? (YKS-3) YDT

YDT nedir, YDT ne işe yarar, YDT sınavına kimler katılabilir, YDT sınavından kaç puan almalıyım, YDT sınav soruları nedir ve YDT genel bilgiler neler? YDT sınavına nasıl hazırlanılır, En iyi YDT kursu neresi?

YDT (Yabancı Dil Testi) yani YKS-3, 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi için yürürlüğe giren ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından gerçekleştirilen, yabancı dilde üniversite bölümü okumak isteyen öğrencilerin katıldığı sınavdır.
YKS ile alınan puanlar sonucu öğrenciler belirli üniversite bölümlerine yerleştirilir. Üniversite bölümleri farklı puan türlerine göre tercih edilir. YKS puan türleri beş farklı alandan hesaplanır; sayısal, sözel, eşit ağırlık, dil ve TYT alanlarıdır. Önlisans bölümlerini tercih etmek isteyen öğrenciler TYT bölümüne göre yerleştirilir. Lisans bölümlerini tercih etmek isteyen öğrenciler TYT sınavı sonrası gireceği alan sınavına göre tercihte bulunabilir. Her bölüm kendi programlarına göre tercih listesi sunar, YKS Dil sınavı yani YDT (Yabancı Dil Testi) de yabancı dil eğitimi veren bölümleri tercih etmek isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Yabancı dil üzerine lisans bölümü okumak isteyen her öğrenci YKS Dil yani Yabancı Dil Testi sınavına katılmalıdır.

YDT Sınavına Kimler Başvurabilir?

Yabancı Dil Testi sınavına TYT sınavına girmiş ve 150 baraj puanını almış olan adaylar başvurabilir. TYT baraj sınavını geçen ve üniversitelerin yabancı dil bölümlerinde okumak isteyen öğrenciler başvuruda bulunabilir.

YDT Sınavından Kaç Puan Almalıyım

YDT sınavı üniversiteye giriş sınavının ikinci aşamasıdır. Tek başına YDT sınavına girmenin mümkün değildir. İlk aşama olan TYT sınavı sonucu barajı geçen üniversite adayları ikinci aşamaya girmek için hak kazanırlar. YDT sınavında da alınan puan sonucunda toplam puan hesaplanır. TYT %40 ve YDT %60 ağırlık oranında hesaplanır. Bu sınavda İngilizce 80, Almanca 80, Fransızca 80, Arapça 80 ve Rusça 80 soru bulunur. Yabancı dil bölümünde tercih yapmak isteyen öğrencilerin TYT ile birlikte YDT’deki dillerin herhangi birinden ilgili soruları çözmeleri gerekir. Yabancı dil bölümü ve meslekleri şöyledir;

Alman Dili ve EdebiyatıDİL-2
Almanca ÖğretmenliğiDİL-2
Amerikan Kültürü ve EdebiyatıDİL-2
Arap Dili ve EdebiyatıDİL-2
Arapça ÖğretmenliğiDİL-2
Arnavut Dili ve EdebiyatıDİL-2
Boşnak Dili ve EdebiyatıDİL-2
Bulgar Dili ve EdebiyatıDİL-2
Çeviri BilimDİL-2
Çin Dili ve EdebiyatıDİL-2
Dil BilimDİL-2
Ermeni Dili ve EdebiyatıDİL-2
Eski Yunan Dili ve EdebiyatıDİL-2
Fars Dili ve EdebiyatıDİL-2
Fransız Dili ve EdebiyatıDİL-2
Fransızca ÖğretmenliğiDİL-2
Gürcü Dili ve EdebiyatıDİL-2
HindolojiDİL-2
HungarolojiDİL-2
İbrani Dili ve EdebiyatıDİL-2
İngiliz Dil BilimiDİL-2
İngiliz Dili ve EdebiyatıDİL-2
İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı EdebiyatDİL-2
İngilizce ÖğretmenliğiDİL-2
İspanyol Dili ve EdebiyatıDİL-2
İtalyan Dili ve EdebiyatıDİL-2
Japon Dili ve EdebiyatıDİL-2
Japonca ÖğretmenliğiDİL-2
Karşılaştırmalı EdebiyatDİL-2
Kore Dili ve EdebiyatıDİL-2
Latin Dili ve EdebiyatıDİL-2
Leh Dili ve EdebiyatıDİL-2
Mütercim-TercümanlıkDİL-2
Polonya Dili ve KültürüDİL-2
Rus Dili ve EdebiyatıDİL-2
SinolojiDİL-2
Turizm Rehberliği (Fakülte)DİL-2
Turizm Rehberliği (Yüksekokul)DİL-1
Ukrayna Dili ve EdebiyatıDİL-2
Urdu Dili ve EdebiyatıDİL-2
Yunan Dili ve EdebiyatıDİL-2
YDT Kursu

Yabancı Dil Testi sınavına hazırlanırken seçeceğiniz YDT kursu önemlidir. Sınava yönelik hazırladığı programlardan, Yabancı Dil Testi konusunda uzman eğitim kadrosu olması YDT kursları için önemli kıstaslardan bazılarıdır. British Town Şişli İngilizce kursu olarak, YKS-Dil sınavında öğrencilerin eksiklerine yönelik program hazırlayan eğitmen kadromuz öğrencilerin en yüksek puanı almasını hedefler. Öğrencilere eğitim öncesi sınav yapılır ve kendilerine en uygun eğitim programı belirlenir. Hedeflenen bölüme göre eğitim düzenlenir.

British Town Şişli İngilizce kursu Beşiktaş, Mecidiyeköy, Şişli, Osmanbey ve Nişantaşı bölgelerine merkezi konumdadır. Metro, otobüs ve metrobüs hatlarına çok yakın konumda yer almamız, öğrencilerin kursa giderken yolda vakit kaybetmemelerini sağlıyor. Bu da öğrencilerin sınava hazırlanırken motivasyonunu yüksek tutmasına yardımcı oluyor.

YDT Sınavında British Town Şişli Farkı

En büyük referansımız öğrencilerimizin elde ettiği başarıdır. Yabancı Dil Testi sınavına hazırlanan öğrenciler için en başarılı eğitim sistemini belirledik ve öğrencilerin ilerlemesini düzenli olarak takip ediyoruz. Eksiklerine yönelerek sınava tam teşekkürlü hazırlanmalarını sağlıyoruz. Bizi diğer kurslardan farklı kılan YDT Sınavında British Town Şişli Farkı,

  • Öğrencilerin hedeflerine göre 60, 90, 120 saatlik eğitim programı
  • Kişiselleştirilmiş Yabancı Dil Testi Eğitim müfredatı
  • Öğrenciye özel eğitim koçluğu
  • Yabancı Dil Testi ödev takip sistemi,
  • Sınav müfredatına en uygun konular ve eğitim sistemi,
  • Başarı hedefli YDT Hazırlık Kursu
  • Uygun fiyat politikası
  • Uygun ödeme ve taksit seçenekleri ile hem öğrenciler için en kaliteli eğitimi veriyoruz hem de veliler için en uygun fiyat politikası ve ödeme seçenekleri ile. Kampanyalı fiyatlardan yararlanmak için hemen buradan iletişime geçin.
Summary
YDT (Yabancı Dil Testi) Nedir? (YKS-3) YDT
Article Name
YDT (Yabancı Dil Testi) Nedir? (YKS-3) YDT
Description
YDT nedir? YKS-3 yani YDT hakkında detalı bilgiler nelerdir? ÖSYM tarafından üniversitelerin yabancı dil bölümleri için yapılan sınavdır. İngilizce, Almanca
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo