İngilizce Öğrenmek İçin Netflix Dizi Önerileri

İngilizce öğrenmeye başladıysanız veya İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız ya özel İngilizce dersi almak ya da bilinen iyi yöntemlerden birisi olan İngilizce dizi izlemeniz gerekir. Günden güne popüler olan ve hemen hemen her konuda dizi yayını yapan Netflix bu konuda sizin en büyük yardımcınız olacak. Tabii dizileri İngilizce alt yazı seçeneğiyle izleyeceksiniz. Hem yabancı dil öğrenmek isteyip hem de dizi izlemeyi çok sevenlere İngilizce öğrenmek için Netflix dizi önerileri hazırladık.

1. The Umbrella Academy


Yeni yeni popülerliği artan The Umbrealla Academy, İngilizce meraklıları için iyi bir seçim olacak. Gündelik hayatta kullanılan dil kalıplarının yanında ufkunuzu genişleten yeni hikâyeler de keşfedeceksiniz. Zamanla dil bilginizi geliştirip, listening konusunda ilerleyeceksiniz. Süper kahramanları ve fantastik hikâyeleri seviyorsanız bu dizi tam size göre!

2. Stranger Things


İşte bilim kurgu meraklılarına İngilizce öğrenmek için Netflix dizi önerisi! Üzerinde bilimsel deneyler yapılan küçük bir kızın etrafında gelişen olayları konu edinen diziyi izlerken, bolca doğru kullanılan İngilizce kelime telaffuzlarını ve argo kelimeler öğreneceksiniz. Oyuncuların çocuğunun çocuk olduğu için anlaşılır bir dil kullanılmış.

3. Unbreakable Kimmy Schmidt


Uzun yıllar boyunca yer altında bir barakada yaşamış olan Kimmy’nin hikâyesini konu edinen
Unbreakable Kimmy Schmidt dizisi, gündelik hayatta alışveriş yaparken, çalışma hayatında, eğlence mekanlarında nasıl İngilizce konuşulduğunu öğreneceksiniz. Orta seviye bir İngilizce için anlaşılır dil olan diziyi alt yazıya bakmadan izleyebilirsiniz.

4. House of Cards


Siyaset meraklılarına İngilizce öğrenmek için Netflix dizi önerileri arasında. Siyaset literatürünü öğreneceğiniz dizi, seviye olarak orta ve üstü İngilizce’ye sahip. Diziyi izlerken alt yazıyı İngilizce ayarlamak, kelimelerin yazılışlarını ve İngilizce dil bilgisi kalıplarını öğrenmeniz için size yardımcı olacak.

5. Master of None


Farklı insanların hayatlarını gösteren Master of None, romantik anlar, arkadaş diyalogları, profesyonel iş hayatı ve kültürel alanda kelimeler öğreneceksiniz. Diziyi İngilizce alt yazılı izlerken bol bol not almayı unutmayın. Konuşmaların hızlı olmaması ve anlaşılır bir dil kullanılması İngilizce öğrenmek için Netflix dizi önerileri arasında yer alıyor.

Summary
İngilizce Öğrenmek İçin Netflix Dizi Önerileri
Article Name
İngilizce Öğrenmek İçin Netflix Dizi Önerileri
Description
İngilizce Öğrenmek İçin Netflix Dizi Önerileri: İngilizce öğrenmeye başladıysanız veya İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız bilindik en iyi yöntemlerden birisi de İngilizce dizi izlemek.
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo