IELTS Speaking Skorunu Yükseltecek 5 Öneri

Altın değerinde IELTS Speaking Skorunu Yükseltecek 5 öneri; IELTS sınavına hazırlananların özellikle Türk öğrencilerin en çok zorlandığı bölüm olan speaking bölümü skorunu yükseltecek tavsiyeleri/önerileri sıraladık. IELTS Speaking skorunu yükseletecek 5 öneri vermeden önce IELTS sınavından bahsedelim. IELTS Sınavı, İngilizce diline olan yetkinliğinizi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Her bölüm kendi skoruna göre puanlandırılır. IELTS sınavı hakkında detaylı bilgi için IELTS Sınavı Nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

IELTS Speaking Bölümü

IELTS speaking bölümü de kendi içinde bölümleri vardır ve hepsi farklı skorlarla belirlenir. IELTS speaking skoru hesaplanırken sınav 3 bölümden oluşur. 1. Bölüm 5 dakika sürer ve hazırlık süresi dâhildir. İkinci bölüm ise 3 dakika sürer. Son bölüm de 5 dakikadır. IELTS Speaking sınavı ortalama 15 dakika sürer ve skor üç aşamada hesaplanır. Bu skoru yükseltmek için bazı yöntemler vardır.

IELTS Speaking Skorunu Yükseltecek 5 Öneri

1.Sınav Öncesi İyi Bir IELTS Kursuna Gidin
IELTS Speaking Skorunu Yükseltecek 5 Öneri arasındaki ilki IELTS sınavına hazırlanırken Türk öğrenciler şimdiye kadar aldığı eğitim sisteminde okuma, yazma bölümlerine yönelmiştir. Şimdiye kadar speaking ve listening pratiğiniz olmamıştır. IELS sınavına yönelik İngilizce kursu aldığınızda ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından sınava hazırlanırsınız.

2.Bol Bol Konuşun
Speaking aktiviteleri sizin skorunuzu yükseltme konusunda iyi bir İngilizce kursundan sonra gelir. Yapacağınız pratikler hem sizin hazır olmanızı sağlar hem de ne kadar pratik o kadar skor! Sınav öncesi konuşma pratiklerinizi eksik etmeyin.

3.Sakin Ol ve Rahatla

IELTS sınav öncesi değil hemen hemen hayatımızın önemli konuşmaları öncesi de sakin olup rahatlamak önemlidir. IELTS speaking skorunu yükseltecek en önemli detaydır. Heyecan yapmayın ve rahatlayıp konuşmaya başlayın.

4.Hazırlıklı Olun
Speaking skorunu yüksek tutmak istiyorsanız, sınav öncesi kendinizi hazırlayın. Ailenizi, çevrenizi ve kendinizi tanımlayacak akıcı konuşmanızı sağlayacak bir konuşma için hazırlıklı olun. Speaking esnasında gelebilecek sorulara önceden bakın ve cevaplarınıza önceden çalışmış olun.

5.Sorulara Net Cevaplar Verin
IELTS Speaking Skorunu Yükseltecek 5 Öneri içinde sonuncusu, IELTS aşamalarından konuşma yani speaking kısmında önce kendinizi tanıtmanızı istenecek daha sonra sorular kısmına geçilecektir. Verilecek olan cevaplar net olmalıdır. Kısa cevaplar verirseniz speaking aşamasında WHY? diye sorularla bol bol karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden sorulan sorulara kısa cevaplar verin ve IELTS speaking skorunu yükseltecek 5 öneriyi dikkate alın.

İyi Bir IELTS Kursu Şart!

IELTS konusunda ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından kurs almanız sizin bütün aşamalardan iyi skorlar almanızı sağlar. Sürekli grammer dayatan eğitim hayatından dolayı kendini speaking, listening ve reading kısmında geliştirmelisiniz. İyi bir kursdan indirimli fiyatlardan yararlanmak isterseniz IELTS kursu nu inceleyebilirsiniz.

Summary
IELTS Speaking Skorunu Yükseltecek 5 Öneri
Article Name
IELTS Speaking Skorunu Yükseltecek 5 Öneri
Description
IELTS Speaking Skorunu Yükseltecek 5 Öneri yazımızda IELTS speaking sınavına hazırlanan öğrencileri için skorunu yükseltecek tavsiyelere yer verdik.
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo