IELTS Sınav Ücreti Değişti – Dövizdeki artış IELTS’i de Vurdu!

IELTS Sınav Ücreti Değişti!

IELTS sınav ücreti ne kadar? IELTS sınav ücreti ne kadar oldu? IELTS sınav ücreti arttı mı?

Son günlerde dövizdeki artışlardan dolayı neredeyse her şeyin fiyatı değişti. Değişen fiyatlar yavaş yavaş tüm sektörlerde kendini göstermeye başladı…

IELTS Nedir?

Önce IELTS sınavını açıklayalım. IELTS, dünya çapında İngilizce seviyesini test etmek için yapılan İngiliz kökenli bir yabancı dil sınavıdır. Özellikle hazırlık atlama, yurt içi ve yurtdışı lisans, master, doktora gibi eğitimlerde İngilizce bilgisinin tespit edilmesi gereken eğitimlerde son derece popüler bir sınav.

IELTS sınavını Türkiye’de 2 yetkili kurum yapabiliyor; British Council ve IDP IELTS.

IELTS Sınav Ücreti Değişti

IELTS sınav ücreti Türk Lirası olarak alınıyor ve sınav başvurusu esnasında kredi kartı ile veya sınav kaydı yapıldıktan sonraki 48 saat içerisinde banka havalesi ile ödeniyor.

2016 yılından beri IELTS sınav ücreti Türk Lirası cinsinden ödenmekte. Fakat artan döviz kurları dolayısı ile IELTS sınav ücretinde dönem dönem fiyat değişiklikleri yapılmakta. Son günlerde ülkemizde yaşanan döviz artışlarından dolayı da IELTS sınav ücretinde değişiklik yapılması zorunlu oldu.

ielts bilgi al

British Council 01 Ağustos’tan itibaren IELTS sınavına yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için sınav ücretinin 720 TL olarak değiştiğini web sitesinden duyurdu. IELTS sınavına 01 Ağustos 2018 tarihinden önce kaydını yaptırmış ve IELTS sınav ücretini ödemiş adaylar ise IELTS sınav ücretine yansıtılan farktan zarar görmeyecek ve ek ücret alınmayacak.

IELTS Sınav Ücreti Güncelleme (03/09/2018)

IELTS Sınav ücreti 03 Eylül 2018 tarihinden itibaren 900 TL olarak güncellendi.  Dövizdeki artışlardan dolayı yapılan güncelleme sonucunda ilk kez yapılacak olan bilgisayar üzerinden IELTS sınavınında fiyatını 1100 TL olarak belirledi.

IELTS Sınav ücreti nereye yatırılıyor?

IELTS sınavı Türkiye’de 2 farklı kurum tarafından yapılıyor. Bu kurumlar Türkiye’de IELTS Sınavını yapabilme yetkisine sahip ve bunun dışındaki kurumlar IELTS sınavı yapamıyorlar. IELTS Sınavı Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana olmak üzere 5 farklı ilde yapılıyor. IELTS sınavı genelde ayda 3 – 4 kez yapılıyor. Fakat yer bulabilmek için önceden kayıt yaptırmak çok önemli. IELTS ücreti 2 farklı yöntem ile yatırılıyor.

  1. IELTS sınavına kayıt esnasında kredi kartı ile online olarak yatırabilirsiniz.
  2. IELTS sınavı kayıt işleminizi tamamladıktan sonra 48 saat içerisinde banka havalesi ile yatırabilirsiniz

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

Summary
IELTS Sınav Ücreti Değişti - Dövizddeki artış IELTS'i de Vurdu!
Article Name
IELTS Sınav Ücreti Değişti - Dövizddeki artış IELTS'i de Vurdu!
Description
ELTS Sınav Ücreti Değişti - British Council 01/08'den itibaren yapılacak kayıtlar için sınav ücretinin değiştiğini duyurdu. Yeni IELTS Sınav Ücreti ...
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo