IELTS Sınav Tarihleri Güncellendi 2020

IELTS sınav tarihleri güncellendi.

IELTS Sınavı, Dünya çapında geçerli İngilizce seviyesini ölçmek için yapılan bir sınavdır. IELTS Sınavının açılımı; International English Language Testing System. 2 farklı IELTS sınavı bulunmaktadır ; IELTS Academic ve IELTS General. IELTS sınavları ve özellikleri ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz;

IELTS sınavı Türkiye’de resmi olarak 2 kurum tarafından yapılmaktadır. British Council ve idp IELTS. Bu kurumlar haricinde başka kurumların IELTS sınavı yapma yetkisi bulunmamaktadır.

Yaklaşan üniversite ve lisans üstü eğitim dönemi için IELTS sınav başvuruları çoğalmakta bu sebepten dolayı da sıkışıklık yaşanmakta.

Türkiye’de IELTS sınavını yapma yetkisi bulunan iki kurum var. Bu kurumlar idp IELTS ve  British Council. Her iki kurumda  yeni dönem için IELTS sınav tarihlerinin güncellendiğini sitesinde duyurdu. Bu doğrultuda IELTS kursu tarihleri de güncellendi.

IELTS hazırlık kurslarına katılabilmek için adayların minimum B1 ingilizce seviyesini bitirmiş olması gerekiyor.

ielts bilgi al

IELTS Sınav Tarihleri Güncellendi;

Bilgisayar üzerinden IELTS sınavının da devreye girmesi ile IELTS sınavları artık daha sık yapılmakta. Bilgisayar üzerinden yapılan IELTS sınavı hafta içi her gün 3 seans olarak yapılıyor. Paper based yani kağıt kalem ile yapılan IELTS sınavları ise ayda 2-3 kez yapılmaya devam ediyor. Şimdilik bilgisayar üzerinden IELTS sınavları sadece İstanbul’da uygulanmakta.

2019 IELTS sınav tarihlerinin tam listesini görmek için tıklayın ;

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

Summary
IELTS Sınav Tarihleri Güncellendi! IELTS Sınavı Ne Zaman? 2020 Güncel
Article Name
IELTS Sınav Tarihleri Güncellendi! IELTS Sınavı Ne Zaman? 2020 Güncel
Description
IELTS Sınav tarihleri güncellendi. IELTS Sınavı İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana illerinde yapılmakta. 2020 Güncel IELTS Sınav tarihleri ne zaman
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo
Instagram