IELTS Kursu Ne Kadar Sürer?

IELTS, tüm dünyada uygulanan ve birçok işletme tarafından kabul edilen İngilizce dil sınavlarından biridir. Öğrenciler IELTS kursu alarak bu sınava kolaylıkla ve pratik bir şekilde hazırlanabilmektedir. Hemen hemen tüm eğitim kurumlarında yer alan bu kursun süresi ise öğrenciden öğrenciye göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Öğrenciler, 4 farklı aşamadan oluşan bu sınava girerek hem İngilizce yeterlilik seviyelerini ölçebilmekte hem de bu sınav sayesinde yurt dışında iş bulabilmektedir. Dünya çapında 10.000’ den fazla kurum bu sınavı baz alarak işçi alımı gerçekleştirmektedir. Peki, IELTS kursu ne kadar sürer? İşte, öğrenciler tarafından merak edilen bu sorunun kapsamlı yanıtı…

IELTS Nedir?

IELTS, Dünya çapında uygulanan uluslararası İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. Öğrenciler daha önceden belirlenen süre dahilinde dinleme, konuşma, yazma ve okuma aşamalarından oluşan 4 farklı sınava girmektedir. Söz konusu sınavda başarılı olan öğrenciler, yurt dışında kolaylıkla ve pratik bir şekilde iş bulabilmektedir.

IELTS Kursu Süresi Ne Kadar?

IELTS Kursu Süresi Ne Kadar?
IELTS Kursu Süresi Ne Kadar?

IELTS Kursu süresi, alınan eğitim paketine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kimi dil okulları eğitim süresini 4 ay olarak belirlerken kimi dil okulları ise bu süreyi 100 saat olarak belirlemiştir. İngilizce kursu süresi hakkında ayrıntılı ve detaylı bilgilere erişebilmek için herhangi bir dil okulu ile iletişime geçebilir, gerekli desteği alabilirsiniz.

IELTS Sınav Ücreti Ne Kadar?

IELTS Sınav ücreti 2021 yılı için 1400 TL olarak belirlendi. Ayrıca, bilgisayar üzerinden yapılan sınavın resmi giriş ücreti de 1400 TL olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıl içerisinde düzenlenen sınavın ücreti ise 1265 TL idi.

IELTS Yılda Kaç Kez Düzenlenir?

IELTS sınavı, yıl içerisinde 48 defa düzenlenmektedir. Öğrenciler, her ay 4 defa düzenlenen sınavlardan herhangi birine girebilmektedir. Bilgisayarlı IELTS sınavları ise haftanın 7 günü ve günde 3 defa olacak şekilde düzenlenmektedir. Öğrenciler, bilgisayar üzerinden yapılan bu sınavlara 72 saat kalaya kadar başvurabilmektedir.

Öğrenciler IELTS kursu alarak da bu sınavlara en verimli şekilde hazırlanabilmektedir. Sizlerde bu sınava hazırlanabilmek için kurslara kayıt olabilir ve gerekli eğitimi son derece kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Instagram