Casuslukta Kullanılmış Hayvanların İngilizce İsimleri

Tarih boyunca denk geldiğimiz birbirinden ilginç yöntemler vardır. Filmlerde gördüğünüz aslında gerçekte var oldukları ve tarih boyunca casuslukta kullanılmış hayvanlar var. Dinlemek, izlemek, kundakçılık ve dahası. İşte casuslukta kullanılmış hayvanların İngilizce isimleri için bir yazı derledik. Çocuklar için eğlenceli içeriklerle İngilizce dersleri verdiğimiz kursta kullandığımız ilgi geçici metni sizelerle paylaşmak istedik ve

O hayvanların İngilizce İsimleri:

1- Yarasa – Bat

hayvanların İngilizce İsimleri - yarasa

Yarasa adı aklımıza Batman’den gelsin. Bu hayvanların İngilizce isimleri ‘bat’. Kendi hallerinde takılıyorlarmış gibi görünebilirler ama yarasalar tarihte kundakçılık için kullanılmıştır. İkinci Dünya Savaşında bir dişçi yarasalara yangın topu yerleşirip, Japonya’nın çeşitli yerlerini kundaklayacaktı fakat uçakta çıkan yangın sonucu fikir gerçekleştirelemedi.

2- Kedi – Cat

hayvanların İngilizce İsimleri - kedi

CIA dinleme operasyonları için en çok tercih ettiği hayvan. Neden mi? Bir kedi daima istediği yere gider ve kimse engelleyemez, böylece CIA istediği yerde dinleme yapabiliyordu. Casuslukta kullanılmış hayvanların İngilizce isimleri yazımızda ikinci sırada olan kedi’nin İngilizce ismi Cat.

3- Beyaz Balina – White Whale

hayvanların İngilizce İsimleri - beyaz balina

Beyaz Balina en çok Rusya tarafından kullanılmıştır. Üzerine cihazlar yerleştirilen beyaz balina Norveçli balıkçılar tarafından yakalanıyor ve üzerinde Rusya’ya ait olduğu işaretler barındırıyordu. Casusluk karşısında Rusya açıklama yapmasa da balina hala sessizliğini koruyor.

4- Böcek – Bug

hayvanların İngilizce İsimleri - böcek

Başka bir casusluk yöntemi için kullanılan hayvanların İngilizce ismi ise Bug yani böcektir. Dinleme konusunda akla ilk gelen hayvan ismi. Herkesten gizli saklı o koltuğun altından bu sehpanın altına gidebiliyorlar. Bu yüzden dinleme cihazları yerleştirilmesi konusunda akla ilk gelen hayvan olmuş.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu

Bu eğlenceli içerik çocuklar için İngilizce kursu derslerinde kullandığımız örneklerden birisidir. Çocuklara dil eğitimi verme konusunda kaliteli kadromuz, çocuklara ezberci İngilizce dil eğitimi dayatmak yerine onlara seveceği konularda eğlenceli dersler hazırlıyor. Öğretmen kadromuzla tanışmak isterseniz, bu formu doldurarak çay içmeye gelin, tanışalım.

Şişli, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Osmanbey ve Nişantaşı bölgelerinden yoğun talep alan 1 Temmuz, 2019 tarihinde başlayacak Çocuklar İçin İngilizce Yaz Okulu fırsatını kaçırmayın. Çocuklar için İngilizce yaz okulu hakkında detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Summary
Casuslukta Kullanılmış Hayvanların İngilizce İsimleri
Article Name
Casuslukta Kullanılmış Hayvanların İngilizce İsimleri
Description
Casuslukta kullanılmış hayvanların İngilizce isimleri. Çocuklara İngilizce kursunda hayvanların isimleri üzerinden eğlenceli İngilizce dersi veriyoruz.
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo