Bilgisayar Üzerinden IELTS Sınavı Geldi | British Council’dan Yeni Sınav

IELTS Sınavı (International English Language Testing System) İngilizce yeterliliğini ölçmeye yarayan ve Dünya çapında yapılan İngiltere merkezli bir sınavdır.

Bugüne kadar yapılan IELTS sınavları sadece geleneksel (kağıt üzerinden – paper-based) sınav sistemi ile yapılmaktaydı . British Council’den yapılan açıklama ile geleneksel IELTS sınavına alternatif bir sınav sistemi getirildi. Buna göre IELTS sınavı artık bilgisayar (computer-delivered IELTS / CDIELTS) üzerinden de yapılacak. Bilgisayar üzerinden yapılacak ilk IELTS Sınavı 08 Eylül 2018 tarihinde yapılacak.

Bilgisayar Üzerinden IELTS Sınavı Geldi

İlki 08 Eylül’de yapılacak bilgisayar üzerinden IELTS sınavı Eylül ayı içerisinde birden çok kez yapılacak. Eylül ayında yapılacak bilgisayar üzerinden IELTS sınav tarihleri şöyle;

08 Eylül 2018 | 12 Eylül 2018 | 14 Eylül 2018 | 18 Eylül 2018 | 20 Eylül 2018 | 22 Eylül 2018 | 26 Eylül 2018 | 28 EYlül 2018

Neden Bilgisayar Üzerinden IELTS Sınavı Geldi?

Bilgisayar üzerinden IELTS sınavı  geldi. Bu sayede ay içerisinde daha çok sınav seçeneği sunuluyor. Ayrıca sınavın bilgisayar üzerinden yapılması sonucu sınav sonuçları da daha hızlı okunuyor. Ve daha çok sınav yeri seçeneği sunuluyor. Bilgisayar üzerinden IELTS sınav sonuçları 5 – 7 gün içerinden açıklanıyor.

Bilgisayar üzerinden IELTS sınavında Okuma, Yazma ve Dinleme bölümleri bilgisayar üzerinden yapılıyor. Konuşma bölümü ise yine bir eğitmene karşı yapılıyor. Bilgisayar üzerinden IELTS sınavında başarılı olmak için IELTS kurslarına gitmenizi tavsiye ederiz.

ielts bilgi al

Sınav İçeriği Değişmedi

İster geleneksel IELTS sınavına girin, isterseniz bilgisayar üzerinden IELTS sınavına girin IELTS sınav içeriği değişmiyor.IELTS sınav içeriği, sınav süresi, soru tipleri ve puanlama aynı kalacaktır.

Bilgisayar üzerinden IELTS sınavına, tercihinize göre Akademik  IELTS (academic IELTS) veya Genel IELTS (general IELTS) olarak girebilirsiniz.

Özel bir gereksiniminiz olması halinde, gereksinimlerden bağımsız olarak tüm test katılımcılarına hitap eden kağıt ve kalem  ile yapılan IELTS sınavına girmelisiniz.

Bilgisayar üzerinden yapılan IELTS sınavı ile ilgili genel bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;


Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

 

Summary
Article Name
Bilgisayar Üzerinden IELTS Sınavı Geldi
Description
Bilgisayar Üzerinden IELTS Sınavı Geldi | British Council'dan Yeni Sınav | Bilgisayar Üzerinden IELTS Sınavı hakkında bilmeniz gerekenler
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo