31 Mayıs Dünya Hostesler Günü Kutlu Olsun

Hostesliğin yani kabin memurluğunun tüm dünyada meslek olarak kabulünun yıldönümü olarak her yıl 31 Mayıs Dünya Hostesler Günü olarak kutlanıyor. 31 Mayıs Dünya Hostesler Günü Kutlu Olsun.

Havacılık sektörününde çalışan hostesler, çeşitli departmanlarda yardımcı olarak yolculuğun iyi bir şekilde geçmesini sağlıyor. Dünya Hostesler Günü, havayolu şirketleri tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Tüm kabin memurlarının 31 Mayıs Dünya Hostesler Günü kutlu olsun.

1.T.C. vatandaşı olmak
2.01/01/1987 ile 31/12/1996 tarihleri arasında doğmuş olmak
3.En az önlisans mezunu olmak
4.İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
5.Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
6.Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak
7.Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
8.Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında 9.Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
10.THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak
11.Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak

Sürekli gelişen hizmet ağımıza paralel olarak, verdikleri kaliteli hizmetle tüm dünyadan konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayan ve güvenlik konusunda önemli sorumluluklar üstlenen kabin ekibinin işe alımları, ihtiyaç duyulan dönemlerde  üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla gerçekleştirilir.
Başvuran tüm adaylar, sistem üzerinden alınan randevular doğrultusunda Türk Hava Yolları’na davet edilir. Temel şartları sağlayan adaylar, modern seçme yöntemleri kullanılarak yazılı ve sözlü değerlendirmelere alınır. Aynı zamanda tüm adaylara yabancı dil yeterlilik testleri uygulanır. Bu aşamaların ardından, birebir ve grup mülakat süreçlerini de başarıyla tamamlayan adaylar, sağlık kurulunun onayıyla eğitim sürecine başlar. Eğitimi başarıyla tamamlayan tüm adaylar, her geçen gün daha da genişleyen uçuş ağımızda, konuklarımızı en konforlu ve güvenli şekilde ağırlamak üzere ekibe dahil edilir.

Kabin Memuru Olmak İçin İngilizce Şart!

THY kabin memuru alımı için başvuruların en başında İngilizce şartı gelmektedir. THY kabin memuru adaylarını kendi İngilizce sınavına tabi tutuyor; aynı zamanda IELTS ve TOEFL(IBT) sınavlarından sonuçları varsa onları da kabul ediyor. Kariyerine kabin memuru olarak yüksek maaşla devam etmek isteyenlerin önemli aşama olan İngilizce için alanında uzman eğitimci kadrosu bulunduran Şişli British Town kursundan İngilizce Kursu veya IELTS Kursu için bilgi alabilirsiniz.


Detayları konuşmak için yukarıdaki görsele tıklayın, formu doldurun ve sizi arayalım.

Summary
31 Mayıs Dünya Hostesler Günü Kutlu Olsun
Article Name
31 Mayıs Dünya Hostesler Günü Kutlu Olsun
Description
Hostesliğin yani kabin memurluğunun tüm dünyada meslek olarak kabulünun yıldönümü. 31 Mayıs Dünya Hostesler Günü kutlu olsun.
Author
Publisher Name
British Town
Publisher Logo