Almanca Aile Birleşimi Kursu

Almanca Kursları
almanca aile birleşimi kursu

Almanca Aile Birleşimi Kursu

British Town Yabancı Dil Kursu
4765

Almanya Aile Birleşimi Nedir?

Almanya için Aile Birleşimi kısaca eşlerin, çocukların ve anne babaların Almanya'da birleşmesi anlamını taşır. Yani Almanya vatandaşı veya Almanya'da uzun süreli oturum iznine sahip bir bireyin ailesinin de Almanya'da oturum izni alabilmesi için başvurulan vize türüdür. Almanya Aile Birleşimi vizesi ile Almanya'ya gitmek isteyen her Türk Vatandaşı, Federal Alman yasalarına göre bazı şartları yerine getirmelidir. Bu şartların en başında Almanya'ya Aile Birleşimi vizesine başvuracak kişinin temel düzeyde Almanca bilgisinin olduğunu kanıtlaması istenir.

Almanca Aile Birleşimi vizesi için için istenen temel düzeyde Almanca bilgisi kesinlikle bir sertifika ile ispatlanmak zorundadır. Türkiye'den başvurularda temel düzeyde Almanca bilgisini ispat edebilmek için mutlaka Alman Konsolosluğu tarafından tanınan sınav merkezlerinde yapılan sınavlardan birine girilmeli ve sınav sonucu ile alınan sertifika ile ispat edilmelidir.

Almanya Aile Birleşimi Sınavı Nedir?

Temel düzeyde Almanca bilgisin ispat etmek için Türkiye'de sadece ÖSD ve GOETHE tarafından belirli tarihlerde yapılan sınavdır. Bu sınav sonucunda alınan "Start Deutsch 1" sertifikası ile Almanya Aile Birleşimi vizesine başvuru yapılabilir.

Almanya Aile Birleşimi Kursu Nedir?

British Town Yabancı Dil Kursu, Almanya Aile Birleşimi Vizesi için gerekli "Start Deutsch 1" sertifikasına yönelik Almanca Aile Birleşimi Kursları düzenlemektedir. Aile birleşimi için sunulan Almanca kursları "grup eğitimleri", "mini grup eğitimleri" ve daha hızlı performans isteyenler için "Almanca özel ders" olarak planlanmaktadır.

Almanca Aile Birleşimi Sınavı ve İçeriği

Almanya'ya gelecek kişilerin uyum süreçlerini kolaylaştırmak için basit düzeyde Almanca bilgisi olması istenir. Basit düzeydeki Almanca bilgisinden istenilen, gündelik hayatta karşılaşılabilecek sorulara cevap verebilecek düzeyde olunmasıdır.

Örneğin; "Nerede oturuyorsunuz?" - "Eğitim durumunuz?" gibi...

Almanya Aile Birleşimi için yapılan A1 Sınavı 4 ana bölümden oluşmaktadır;

Okuma sınavı toplamda 3 farkı bölümden oluşur ve verilen süre yazma sınavı ile birlikte 45 dakikadır. Bu bölümde, kısa notlar, ilanlar, afişler, trafik ikaz işaretleri v.b. gibi konularda sorular sorulur ve bu sorulara cevap verilmesi istenir. Sorular genellkle adayların Almanya'da ki uyum sürecinde ihtiyacı olacak konulardan seçilir.

Dinleme Sınavı 3 aşamalıdır. Gündelik hayattan alınan dinleme parçaları ile dinlediğini anlama test edilir. Dinleme bölümünün süresi yaklaşık 20 dakikadır.

Dinleme sınavının 1. bölümünde 6 soru bulunmakta ve test şeklinde 3 şıklı cevaplardanoluşmaktadır. Bu bölümdeki şıklarda cevaplar hem yazı ile hem de resim ile gösterilmiştir. Bu yüzden en kolay bölümlerden biridir. İlk bölümdeki dinleme 2 (iki) kez dinletilir.

İkinci bölümde toplam 4 Doğru/Yanlış sorusu bulunmaktadır. Bu bölümde dinleme parçası 1 (bir) kez dinletilir.

Son bölümde ise toplam 5 soru bulunmaktadır. Bu bölümdeki dinlemeler 2 kez dinletilir. Son bölümdeki dinleme parçaları anons, günlük konuşma, telefon konuşmaları gibi replikleri içerir.

Yazma sınavı 2 farklı bölümden oluşur. Birinci bölümde kişisel bilgilerin içerildiği bir form doldurulması istenir. İkinci bölüm ise mektup bölümüdür. Bu bölümde, bir e-postaya veya mektuba cevağ vermenzi istenir. Yada herhangi bir kurumdan yazılı olarak bilgi almanız istenir.

Aile Birleşimi sınavının konuşma bölümünde adaylar 3 farklı görev gerçekleştirirler. Adaylara hazırlanmaları için 10 dakika süre verilir. Süre sonunda, aday önce kısaca kendini tanıtır. Sonrasında günlük hayattan alıntılanan bir resmi tarif etmesi istenir. Son olarakta, tarif edilen resim ile ilgili bir başka aday ile birlikte küçük bir diyalog canlandırması istenir. Konuşma bölümü için ayrılan süre hazırlık süresi hariç 10 dakikadır.

Biz Sizi Arayalım!


Almanya Aile Birleşimi Sınavı Hazırlık Kursu

Eğer aşağıdakilerden en az bir tanesini planlıyorsanız bu kurs tam size göre olacaktır.

  • Aile Birleşimi vizesine başvuracaksanız,
  • Almanya'da Au-Pair olarak iş başvurusunda bulunacaksanız,
  • Almanca bilginizi uluslararası geçerli bir belge ile sertifikalandırmak istiyorsanız,

Start Deutsch 1 kursuna katılım sağladıktan sonra geleceğiniz A1 seviyesi Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programına göre planlanan altı (6) seviyeden birinci(1.)'sidir. A1 seviyesine ulaştığınızda aşağıdakileri yapabilirsiniz;

  • Sizin ile konuşan kişiler yavaş ve anlaşılır şekilde konuştuğunda onlarla basit düzeyde iletişim kurabilirsiniz.
  • Somut gereksinimleri karşılayabilmek adına bilinen günlük ifadeleri ve çok temel deyimleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz.
  • Kendinizi ve başkalarını tanıtabilir, nerede oturduğunuzu, kimleri tanıdığınızı, sahip olduklarınız v.b. gibi temel sorulara cevap verebilirsiniz.

Avrupa Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı çerçevesindeki diğer seviyeleri ve açıklamaları Avrupa Dil Portfolyosu sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Sınav Tarihleri Goethe ÖSD
Ocak 2019 11 Ocak 08, 11 ve 25 Ocak
Şubat 2019 08 ve 15 Şubat 12 Şubat
Mart 2019 01 ve 15 Mart
Nisan 2019 05 ve 19 Nisan
Mayıs 2019 17 Mayıs
Haziran 2019 21 Haziran

Aile Birleşimi Vizesi için gerekli olan Start Deutsch Sınavı ile ilgili her türlü sorunuz için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!